menu

PKO Ekstraklasa. Kibic Legii Warszawa zmarł w drodze na mecz z Ruchem Chorzów

9 lutego, 18:05 | etc

PKO Ekstraklasa. Tragedia przed piątkowym meczem Ruch Chorzów - Legia Warszawa. Jak podają portale kibicowskie, w drodze na Stadion Śląski zmarł jeden z kibiców stołecznej drużyny.

Legia w żałobie przed meczem z Ruchem
Legia w żałobie przed meczem z Ruchem
fot. własne

Śmierć kibica Legii Warszawa w drodze na mecz z Ruchem Chorzów


- Niestety dotarły do nas smutne informacje. Jeden z kibiców biorących udział w dzisiejszym wyjeździe Legii Warszawa na mecz z Ruchem Chorzów zmarł - poinformował profil "Polscy Kibice" w mediach społecznościowych.

Nie są znane przyczyny śmierci 52-letniego mężczyzny. Wcześniej donoszono natomiast o akcji reanimacyjnej rozpoczętej w pociągu, który został z tego powodu zatrzymany na trasie z Warszawy do Katowic, skąd po godzinie szesnastej legioniści przemaszerowali na stadion w Chorzowie.

Informację w sprawie śmierci kibica potwierdził Dziennik Zachodni w rozmowie z policją. Jak czytamy w artykule, do nagłego zatrzymania krążenia doszło około godziny 15:30.

Oprawa "Śląscy Ekstremiści" na meczu Ruch - Legia

[twitter]https://twitter.com/LegionisciCom/status/1756048742782828953[/twitter]

Legię na meczu z Ruchem wspierało dokładnie 4382 kibiców (rekord sezonu) z czego znaczną część stanowili sympatycy zaprzyjaźnionego Zagłębia Sosnowiec.

Z powodu długiego przemarszu i krótkiego czasu na przejście przez bramki znaczna grupa legionistów nie obejrzała pierwszych minut meczu, a to właśnie na ten wieczór zaplanowano debiut sektora gości w "Kotle Czarownic".

Aktualizacja: mecz poprzedziła minuta ciszy dla zmarłego kibica. A kibice w komplecie pojawili się na stadionie dopiero w 35 minucie gry. Na sektorze wywiesili transparent: Małpa, spoczywaj w pokoju.

Transparent wywiesili również kibice Ruchu: "Chociaż na ulicy nam nie po drodze, świeć nad jego duszą Panie Boże".

[twitter]https://twitter.com/OldTrafford1964/status/1756013253094731858[/twitter]

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy