Kary po meczu Lech - Lechia: Peszko i Milinković-Savić zdyskwalifikowani! Bjelica też

8 marca 2017, 18:44 | red

Na środowym posiedzeniu Komisja Ligi zajęła się sprawą wydarzeń podczas meczu Lech Poznań - Lechia Gdańsk (1:0). Za niesportowe zachowanie postanowiła ukarać Sławomira Peszkę, Vanję Milinkovicia-Savicia, a także trenera Nenada Bjelicę. Wszyscy trzej zostali zdyskwalifikowani: Peszko i Milinković-Savić na trzy mecze, Bjelica na jeden.

Sławomir Peszko odpocznie przez trzy mecze

1 / 3

Przypomnijmy, w trakcie meczu Lech - Lechia Peszko wytargał za uszy Tomasza Kędziorę i uderzył go łokciem. Najpierw dostał żółtą kartkę, a później od razu czerwoną. W przerwie trener Bjelica w nerwach podszedł do niego i stanowczo zaapelował o więcej szacunku. Sędzia Szymon Marciniak wyrzucił go na trybuny. Z kolei rezerwowy Milinković-Savić po zakończeniu pierwszej części także wbiegł na murawę i awanturował się. Tak samo postąpił w drugiej połowie, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Komisja Ligi postanowiła zdyskwalifikować Peszkę i Milinkovicia-Savicia na trzy mecze. Przepadną im spotkania z Ruchem Chorzów, hitowe z Legią Warszawa oraz z Zagłębiem Lubin. Bjelica nie będzie mógł prowadzić Lecha w tylko jednym meczu - piątkowym z Arką Gdynia. Zastąpi go asystent, tak samo zresztą jak to było podczas drugiej połowy z Lechią.

Za faul podczas meczu Zagłębie - Legia (1:3) ukarany nie został natomiast Miroslav Radović. Przypomnijmy, Serb korkiem nadepnął na Aleksandra Todorovskiego.

Przeczytaj także:

Decyzje Komisji Ligi:

Na zawodnika Lechii Gdańsk Sławomira Peszkę, nałożono karę dyskwalifikacji w 3 meczach Lotto Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę za faul (uderzenie łokciem rywala) w meczu Lech Poznań - Lechia Gdańsk.

Na zawodnika Lechii Gdańsk Vanję Milinkovicia-Savicia, nałożono karę dyskwalifikacji w 3 meczach Lotto Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie podczas meczu Lech Poznań - Lechia Gdańsk.

Na trenera Lecha Poznań - Nenada Bjelicę została nałożona kara 1 meczu dyskwalifikacji w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. Trener został usunięty z ławki rezerwowych podczas meczu 24. kolejki Lech Poznań - Lechia Gdańsk.

Na trenera bramkarzy Górnika Łęczna - Arkadiusza Onyszkę została nałożona kara 1 meczu dyskwalifikacji w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. Trener został usunięty z ławki rezerwowych podczas meczu 24. kolejki Korona Kielce - Górnik Łęczna.