Jagiellonia. Oceny po wygranej z Lechem. Najlepszy Romanczuk, dobry Runje...

18 października 2020, 07:54 | ma

Wygrana Jagiellonii z drużyną, która w ostatnich tygodniach tak świetnie prezentowała się w kwalifikacjach do Ligi Europy ma swoją wymowę. Tym bardziej, że białostocki zespół wygrał zasłużenie. Gospodarze nie dali poznaniakom rozwinąć skrzydeł i sami wykorzystali dwie sytuacje. W GALERII zobaczcie jak oceniamy piłkarzy Jagi po zwycięstwie 2:1 z Lechem Poznań.

Wygrana Jagiellonii z drużyną, która w ostatnich tygodniach tak świetnie prezentowała się w kwalifikacjach do Ligi Europy ma swoją wymowę. Tym bardziej, że białostocki zespół wygrał zasłużenie. Gospodarze nie dali poznaniakom rozwinąć skrzydeł i sami wykorzystali dwie sytuacje. W [b]GALERII[/b] zobaczcie jak oceniamy piłkarzy Jagi po zwycięstwie 2:1 z Lechem Poznań (skala 1 - 10).
[b]Pavels Steinbors - 6[/b] Notę obniża błąd w 29 minucie. Steinbors nie złapał prostej piłki po której Lech miał rzut rożny.
[b]Paweł Olszewski - 5[/b] Tym razem grając na Jakuba Kamińskiego musiał większą uwagę poświęcać grze obronnej. Kilak razy dał się oszukać skrzydłowemu Lecha.
[b]Ivan Runje - 7 [/b] Pewny punkt defensywy.
[b]Bogdan Tiru - 6[/b] Podobnie jak Ivan Runje. Mikael Ishak przy stoperach Jagi w sobotę w Białymstoku za wiele nie mógł zdziałać.
[b]Bodvar Bodvarsson - 4[/b] Po jego niepotrzebnym faulu Lech miał rzut karny.
[b]Taras Romanczuk - 8[/b] Główny "ojciec" wygranej. Gol, a ponadto wiele świetnych akcji w defensywie. Król środka pola.
[b]Martin Pospisil - 6[/b] Trochę za mało było Czecha w akcjach ofensywnych.
[b]Tomas Prikryl - 5[/b] Kilka razy jego podania nie dotarły do adresata.
[b]Maciej Makuszewski - 7[/b] Miał dwie dobre okazje bramkowe i jedną wykorzystał. Skrzydłowy może być zadowolony z meczu przeciwko swojej byłej drużynie.
[b]Fernan Lopez - 4 [/b] Nie był to udany debiut w pierwszej drużynie. Zanotował kilka niepotrzebnych strat. Zmieniony w przerwie przez Fedora Ćernycha.
[b]Jesus Imaz - 6[/b] Szybki, szukający gry - defensywa Lecha miała z nim spory kłopot. Ponadto asysta przy golu Macieja Makuszewskiego.
[b]Feodr Ćernych - 4[/b] Pojawił się w drugiej połowie za Fernana Lopeza. Niczym się nie wyróżnił.
[b]Przemysław Mystkowski - 5[/b] Zmienił w 70 minucie Macieja Makuszewskiego.
[b]Kris Twardek - 5[/b] Drugi, obok Fernan Lopeza, debiutant w tym meczu. Pojawił się w 70 minucie za Tomasa Prikryla.
[b]Błażej Augustyn [/b]- na boisko wszedł w 90 minucie za Jesusa Imaza. Grał za krótko, aby go oceniać.
1 / 16

Wygrana Jagiellonii z drużyną, która w ostatnich tygodniach tak świetnie prezentowała się w kwalifikacjach do Ligi Europy ma swoją wymowę. Tym bardziej, że białostocki zespół wygrał zasłużenie. Gospodarze nie dali poznaniakom rozwinąć skrzydeł i sami wykorzystali dwie sytuacje. W GALERII zobaczcie jak oceniamy piłkarzy Jagi po zwycięstwie 2:1 z Lechem Poznań (skala 1 - 10).