menu

Jagiellonia. Gdzie są złoci medaliści mistrzostw Polski juniorów z MOSP Jagiellonii?

19 lipca 2022, 16:19 | ma

Piłkarski świat mieli u swoich stóp. Ale karierę udało się zrobić nielicznym. Dla wielu rzeczywistość była brutalna. Sprawdzamy co robią piłkarze, którzy w 2011 roku w barwach MOSP Jagiellonii zdobyli mistrzostwo Polski juniorów.


fot.
[b]Piotr Lipka - bramkarz[/b] Po zdobyciu mistrzostwa Polski występował w Wiśle Puławy, Czarnych Dęblin, ŁKS-ie Łomża, Resovii Rzeszów, Polonii Przemyśl, a teraz jest zawodnikiem drużyny z IV ligi Głogovii Głogów Małopolski.
fot.
[b]Grzegorz Nowajczyk - bramkarz[/b] Przez kilka sezonów bronił w Dębie Dąbrowa Białostocka, potem w Hetmanie Tykocin, KS Wasilków i ostatnio w Czarnych Czarna Białostocka (IV liga).
fot. Anatol Chomicz
[b]Adam Butkiewicz - obrońca[/b] Po zdobyciu złotego medalu przeniósł się do KS Wasilków i gra tam do 2020 roku. Teraz jest w KS Michałowo (IV liga)
fot.
[b]Piotr Józefiak - obrońca[/b] W 2012 roku przeniósł się do Calisii Kalisz, a kolejne kluby w jego karierze to LKS Gołochów, Pogoń Nowe Skalmierzyce (III liga)
fot.
[b]Mateusz Nikitin obrońca[/b] Na zdjęciu w górnym rzędzie drugi od lewej. Już nie gra w piłkę, a karierę zakończył w 2015 roku w Wissie Szczyczyn.
fot.
[b]Tomasz Porębski - obrońca[/b] Ma na koncie 21 występów w barwach Jagiellonii w ekstraklasie. Ale od 2014 roku jego kariera wyhamowała. Kolejno był w Wigrach Suwałki, GKS Tychy, Olimpii Zambrów, MKS Ełk, Tur Bielsk Podlaski. Po odejściu z Tura podjął pracę w Niemczech i grał tam w FC Blaubeuren (ósmy poziom rozgrywek). W 2020 roku został zawodnikiem trzecioligowego Ruchu Wysokie Mazowieckie, a ostatnią jesień spędził w Sokole Ostróda.
fot.
[b]Przemysław Siuchno - obrońca[/b] Od 2013 roku jest zawodnikiem futsalowej drużyny Heliosa Białystok. Był nawet powoływany do młodzieżowej kadry futsalu.
fot.
[b]Norbert Zawadzki - obrońca[/b] Piłkarską karierę zakończył w 2014 roku w LZS Narewka
fot.
[b]Grzegorz Arłukowicz (pomocnik)[/b] Wydawało się, że ma szansę na jedną z większych karier wśród złotych medalistów. W sezonie 2011/12 zaliczył pięć występów w ekstraklasie w barwach Jagiellonii. Potem były takie kluby jak Kolejarz Stróże, Zagłębie Sosnowiec i Polonia Warszawa, gdzie w 2015 roku zakończył karierę piłkarską. Pracował w Warszawie jako trener personalny, a na początku 2022 roku dołączył do sztabu szkoleniowego rezerw Jagiellonii jako trener od przygotowania fizycznego
fot.
[b]Rafał Bujnowski (pomocnik)[/b] Po mistrzostwie od razu odszedł z Jagiellonii i praktycznie co sezon zmieniał klub. Kolejno były to Olimpia Zambrów, Wigry Suwałki, Gedania Gdańsk, Bałtyk Gdynia, Cartusia Kartuzy, Concordia Elbląg, KS Chwaszczyno, Start Warlubie, Wierzyca Pelplin i ostatnio Kaszubia Kościerzyna (IV liga pomorska). Grał także w futsal w drużynie Vamos Gdańsk.
fot.
[b]Paweł Grudziński (pomocnik)[/b] Na zdjęciu w dolnym rzędzie drugi od lewej. Po odejściu z Jagiellonii przez sezon był w Wigrach Suwałki, a od 2013 roku gra w ekstraklasie Islandi.
fot.
[b]Damian Kądzior - pomocnik[/b] Ze złotych medalistów zrobił największą karierę. Niechciany w Jagiellonii grał kolejno w Motorze Lublin, Dolcanie Ząbki, Wigrach Suwałki, Górniku Zabrze, Dinama Zagrzeb, hiszpańskim SD Eibar i tureckim Alanyaspor Kulübü. A w poprzednim sezonie był podstawowym zawodnikiem Piasta Gliwice. Ma na koncie sześć występów i 1 gola w kadrze narodowej.
fot.
[b]Maciej Kurcewicz - pomocnik[/b] Na zdjęciu w środkowym rzędzie drugi od prawej. Do 2015 roku grał w Wissie Szczuczyn, a ostatnio wznowił karierę w KS Grabówka (IV liga).
fot.
[b]Karol Mackiewicz - pomocnik[/b] Gdyby nie kontuzje miałby zdecydowanie więcej występów w ekstraklasie niż 57. Oczywiście na poziomie ekstraklasy występował w Jagiellonii. Grał także w Wigrach Suwałki, w Górniku Łęczna, a także w trzecioligowych ekipach Ruchu Wysokie Mazowieckie i Olimpii Zambrów. Nowy sezon ma rozpocząć w Turośnianka Turośń Kościelna (A klasa).
fot.
[b]Michał Szóstko - pomocnik[/b] Z Jagiellonii odszedł po zdobyciu mistrzostwa. Potem grał w Promieniu Mońki i Olimpii Zambrów. W tym ostatnim klubie przerwał karierę piłkarską w 2014 roku, aby w 2020 roku trafić do czwartoligowej drużyny KS Grabówka.
fot.
[b]Sebastian Budnik (napastnik)[/b] Na zdjęciu w górnym rzędzie pierwszy od prawej. Przez kilka sezonów był zawodnikiem Dębu Dąbrowa Białostocka.
fot.
[b]Jan Pawłowski - napastnik[/b] Kontuzje przerwały dobrze zapowiadającą się karierę. Zawodnik wystąpił 47 razy w ekstraklasie w barwach Jagiellonii i zdobył sześć goli. Potem grał trzecioligowym KS Wasilków i w 2020 roku wrócił do Jagiellonii do drużyny rezerw.
fot.
[b]Kamil Zapolnik - napastnik[/b] Po zdobyciu mistrzostwa zawodnik od razu trafił do Olimpii Zambrów, a potem zmieniał kluby na lepsze. Były to kolejno Wigry Suwałki, GKS Tychy i Górnik Zabrze. W 2020 roku trafił do Miedzi Legnica z którą w ostatnim sezonie wywalczył awans do ekstraklasy.
fot.
[b]Dariusz Kuprianowicz - obrońca[/b] Na zdjęciu w górnym rzędzie trzeci od prawej. Grał w Hetmanie Tykocin i LZS Narewka
fot.
[b]Marcin Turowski - obrońca[/b] Na zdjęciu w górnym rzędzie drugi od prawej. Grał między innymi w Pogoni Łapy i LZS Narewka
fot.
[b]Artur Woroniecki (trener)[/b] Szkoleniowiec mistrzów Polski z 2011 roku po zdobyciu złotego medalu podjął pracę w KS Wasilków. Potem jeszcze pracował w Olimpii Zambrów i Ruchu Wysokie Mazowieckie
fot.
W 2011 roku MOSP Jagiellonia pod wodzą trenera Artura Woronieckiego zdobyła mistrzostwo Polski juniorów. Na turnieju finałowym w Ożarowie i Sandomierzu Jaga uplasował się na pierwszym miejscu przed Górnikiem Zabrze, Bałtykiem Gdynia i Zagłębiem Lubin. Aktualnie piłkarze ci są w optymalnym wieku do grania, ale w białostockim klubie nie ma żadnego. Nielicznym udało się zrobić kariery, ale są i tacy, którzy z piłką już zerwali. Jak potoczyły się losy złotych medalistów z rocznika 1992?
fot.
1 / 23

W 2011 roku MOSP Jagiellonia pod wodzą trenera Artura Woronieckiego zdobyła mistrzostwo Polski juniorów.

Na turnieju finałowym w Ożarowie i Sandomierzu białostocka drużyna uplasował się na pierwszym miejscu.

[polecane]10293607/polecane]

Jagiellonia. Jakie kariery zrobili mistrzowie Polski juniorów z 2011 roku?

Kolejność mistrzostw Polski juniorów 2011:

  • 1. MOSP Jagiellonia
  • 2. Górnik Zabrze
  • 3. Bałtyk Gdynia
  • 4. Zagłębie Lubin

Aktualnie złoci medaliści z 2011 roku to ukształtowani 30-letni mężczyźni. Nielicznym udało się zrobić kariery, a są i tacy, którzy z piłką zerwali.

Zobacz jak potoczyły się losy złotych medalistów z rocznika 1992 w naszej galerii.

[przycisk_galeria]


Polecamy