menu

Jagiellonia. Bilans nowych zawodników Jagiellonii w tym sezonie ekstraklasy

18 listopada 2020, 12:55 | ma

Przez lata Jagiellonia słynęła z tego, że na transfery wydawała niewiele, a na pozyskanych zawodnikach zarabiała dużo. Od jakiegoś czasu w polityce transferowej klubu zaczęło się psuć. Ostatnie nabytki klubu, z nielicznymi wyjątkami także na razie zawodzą. W GALERII przedstawiamy bilans w tym sezonie nowych piłkarzy Jagiellonii.

[b]Pavels Steinbors[/b] Łotewski bramkarz jeżeli jest zdrowy ma pewne miejsce w jedenastce Jagiellonii. Zagrał w sześciu spotkaniach od pierwszej do ostatniej minuty i nie zawodził. Niestety ostatnio jest kontuzjowany i w trzech meczach zastępował go Damian Węglarz. Te trzy spotkania Jaga przegrała.
fot. Wojciech Wojtkielewicz
[b]Błażej Augustyn[/b] Doświadczony stoper na początku sezonu miał miejsce w wyjściowej jedenastce. Potem trener Bogdan Zając stawiał na Bogdana Tiru i Ivana Runje. W sumie Augustyn zagrał w pięciu spotkaniach po 90 minut oraz wchodził w końcówkach meczów z Lechem Poznań (wygrana 2:1), Śląskiem Wrocław (porażka 0:1) i Cracovią (porażka 1:3).
fot.
[b]Maciej Mas[/b] 19-letni napastnik trafił do Jagiellonii w lipcu z młodzieżowej drużyny Cagliari. Zagrał w dwóch meczach trzecioligowych rezerw, strzelił dwie bramki i został wypożyczony do GKS Bełchatów.
fot.
[b]Mateusz Wyjadłowski[/b] Pomocnik przed przejściem do Jagiellonii grał w drugoligowej Garbarni Kraków. Zagrał 21 minut w przegranym meczu Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze oraz wchodził na końcówki spotkań z Pogonią Szczecin (27 minut) i ze Śląskiem Wrocław (7 minut). Strzelił jednego gola dla trzecioligowych rezerw.
fot.
[b]Fedor Ćernych[/b] Litwin powrócił do Jagiellonii po przygodzie z klubami rosyjskimi. Jak na razie nie przypomina zawodnika, który był wyróżniającą się postacią białostockiej drużyny w latach 2015 - 17. Od trenera Bogdana Zająca dostał 18 minut w meczu z Zagłębiem Lubin (porażka 0:1) i całą drugą połowę z Lechem Poznań (wygrana 2:1). Miejmy nadzieję, że Ćernych wróci do swojej wysokiej formy.
fot.
[b]Fernan Lopez[/b] Hiszpański pomocnik wystąpił od początku w dwóch meczach z Lechem Poznań (wygrana 2:1) i z Pogonią Szczecin (porażka 0:3). Niestety w obu przypadkach był jednym z najsłabszych w drużynie i w przerwie był zmieniany. Zagrał także 25 minut w przegranym 0:1 spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Ma na koncie jednego gola dla trzecioligowych rezerw.
fot.
[b]Kris Twardek[/b] Pomocnik mający obywatelstwo Kanady i Czech zagrał w dwóch mecze od początku. W spotkaniu ze Śląskiem Wrocław (porażka 0:1) został zmieniony w 83 minucie, a z Pogonią Szczecin (porażka 0:3) w 63 minucie. Wszedł także na 21 minut spotkania z Lechem Poznań (wygrana 2:1) i na 10 minut z Cracovią (porażka 1:3). Na razie nic nie wskazuje, aby piłkarz ten wywalczył sobie miejsce w jedenastce.
fot.
[b]Szymon Sobczak[/b] Napastnik pozyskany ze Stomilu Olsztyn w tym sezonie w ekstraklasie zagrał 13 minut w meczu z Legią Warszawa (wygrana 2:1). Za to wyróżnia się w trzecioligowych rezerwach Jagiellonii, gdzie ma już na koncie pięć goli, w tym cztery w ostatnich dwóch spotkaniach.
fot. www.jagiellonia.pl

fot.
1 / 9

Przez lata Jagiellonia słynęła z tego, że na transfery wydawała niewiele, a na pozyskanych zawodnikach zarabiała dużo. Od jakiegoś czasu w polityce transferowej klubu zaczęło się psuć. Ostatnie nabytki, z nielicznymi wyjątkami, także na razie zawodzą.
W GALERII przedstawiamy bilans w tym sezonie nowych piłkarzy Jagiellonii.

[przycisk_galeria]


Polecamy