menu

Hiszpańska LaLiga skarży PSG i nalega na unieważnienie kontraktu z Kylianem Mbappe. Sąd francuski odrzuca ukaranie klubu z Paryża

22 lipca 2022, 22:24 | JacK

Hiszpańska Profesjonalna Liga Piłki Nożnej zwróciła się w ten piątek do Sądu Administracyjnego w Paryżu o unieważnienie rachunków Paris Saint-Germain, po oddaleniu przez sąd wnioskowanego nałożenia na PSG środków zapobiegawczych. Prezes LaLiga Javier Tebas ubiega się w sądzie francuskim o ukaranie PSG za rozpasanie finansowe i jednoczesne psucie rynku piłkarskiego, czego najwymowniejszym przykładem było zatrzymanie za wszelką cenę napastnika Kyliana Mbappe w Paryżu.

Kylian Mbappe przybija piątkę podczas treningu PSG w Tokio na przedsezonowym tournee mistrzów Francji w Japonii
Kylian Mbappe przybija piątkę podczas treningu PSG w Tokio na przedsezonowym tournee mistrzów Francji w Japonii
fot. EPA/PAP

Skarga LaLiga dotyczy konkretnie rachunków przedstawionych przez PSG francuskiej Profesjonalnej Lidze Piłkarskiej (LFP), które umożliwiły zawarcie nowego kontraktu z Mbappe oraz zatwierdzenia salda księgowego paryskiego klubu przez LFP i Krajową Dyrekcję Kontroli i Zarządzania (DNGC).

Sąd „odrzucił środki zapobiegawcze, ale apelacja merytoryczna nadal musi być rozpatrzona" - powiedział reprezentujący przed śądem francuskim prawnik hiszpańskiej LaLigi, Juan Branco.

Dodał, że zdaniem Ligi Hiszpańskiej „rachunki PSG nie mają podstaw księgowych i nie są dobrze analizowane według kryteriów UEFA dotyczących finansowego »fair play«”. „To pozwala PSG omijać te zasady przy współudziale LFP i DNGC” – powiedział adwokat LaLigi.

Branco wyjaśnił, że odrzucenie środków zapobiegawczych było spowodowane faktem, że w opinii sądu pilny charakter nie został odpowiednio uzasadniony i przedstawiony, że „rozważana” jest możliwość bardziej szczegółowego przedstawienia nowego wniosku w celu uzasadnienia skargi.

Prezes Tebas zabiega o ukaranie PSG za przedłużenie kontraktu z Mbappe, bowiem suma zaoferowana francuskiemu napastnikowi przez katarskich szejków - właścicieli paryskiego klubu przebiła ofertę Realu Madryt i Kylian ostatecznie zamiast przeprowadzki na Santiago Bernabeu zdecydował się pozostać na Parc des Princes.


Polecamy