menu

Prawnik LaLiga: Będziemy żądać od ministra sportu Francji unieważnienia umowy Kyliana Mbappe z PSG

18 czerwca 2022, 06:30 | JacK

Hiszpańska LaLiga, kierowana przez prezesa Javiera Tebasa, złożyła skargę do UEFA przeciwko Paris Saint-Germain w związku z domniemanym naruszeniem finansowego fair play (FFP) przez francuski klub. Prawnik LaLiga Juan Branco skomentował decyzję.

Kylian Mbappe, dzięki przedłużeniu kontraktu z PSG, został najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie
Kylian Mbappe, dzięki przedłużeniu kontraktu z PSG, został najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie
fot. Wikimedia
- Dla wszystkich jest jasne, że PSG działa poza zasadami. Jesteśmy gotowi zwrócić się do Komisji Europejskiej z prośbą o interwencję. Naszą ostatecznością jest Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Motywacją LaLiga w sporach z PSG i Manchesterem City jest to, że przepisy finansowe powinny zostać zrewidowane, aby zapewnić ich ścisłe egzekwowanie w przyszłości - zacytował Branco Besoccer. napisał:

[polecany]23175899[/polecany]

- Będziemy żądać od ministra sportu Francji uznania umowy Kylian Mbappe za nieważną. Jeśli żądanie nie zostanie spełnione, poprosimy Ligę Francuską o przeprowadzenie audytu kont PSG w zarządzaniu finansami francuskiej piłki nożnej (DNCG), a następnie w sądzie handlowym w Paryżu - zapowiedział Branco. napisał:

[polecany]23076353[/polecany]

Mbappe miał przejść tego lata do Realu Madryt, ale przed oczekiwaną prezentacją na Santiago Bernabeu zmienił decyzję i postanowił pozostać w PSG. Katarski właściciel Nasser Al-Khelaifi przebił ofertę „Los Blancos”, podpisując z Kylianem astronomiczny kontrakt do czerwca 2025 roku, gwarantujący 23-letniemu napastnikowi reprezentacji Francji 93 miliony euro rocznej pensji, a także 300 mln euro za przedłużenie porozumienia. Dzięki temu Mbappe został najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie.

Kylian w minionym sezonie rozegrał w PSG 46 meczów, w których strzelił 39 goli i zaliczył 26 asyst.

[polecany]23046463[/polecany]


Polecamy