menu

Transfery. Oferta dla Krzysztofa Piątka. Zgłosił się wicemistrz Turcji

6 lipca 2022, 20:22 | KK

Krzysztof Piątek trafił na listę transferową Herthy Berlin i musi szukać sobie nowego klubu. Możliwe, że w kolejnym sezonie będzie grał w Turcji. Doszło już do pierwszych rozmów.


fot. Bartek Syta

W styczniu Krzysztof Piątek został wypożyczony z Herthy Berlin do Fiorentiny. Reprezentant Polski zaliczył udane wejście do zespołu, ale z każdym miesiącem prezentował się słabiej. Ostatecznie stracił miejsce w składzie, a klub z Florencji nie zdecydował się wyłożyć 15 milionów euro za transfer definitywny. W jego miejsce Fiorentina chce sprowadzić Lukę Jovicia z Realu Madryt.

Piątek powrócił zatem do Herthy. Szybko okazało się jednak, że w berlińskim klubie nie wiążą przyszłości z Polakiem. W Hercie wciąż pamiętają jego mizerną rundę, w trakcie której strzelił tylko jednego gola. Ponadto dużym obciążeniem jest pensja zawodnika na poziomie 4,5 miliona euro.

[polecany]23244175[/polecany]

Według portalu "Fanatik" Piątek znajduje się na radarze Fenerbahce. Klub ze Stambułu kontaktował się już z menedżerem 27-latka, by poznać warunki transferu. Fenerbahce rozważa także inne nazwiska. W kręgu zainteresowań aktualnego wicemistrza Turcji są Andrea Belotti i Alexander Sorloth z RB Lipsk. Włoch jest do wzięcia za darmo, po tym jak wygasł jego kontrakt z Torino.

Fenerbahce przystąpi niedługo do walki o fazę grupową Ligi Mistrzów. 20 i 27 lipca zmierzy się z Dynamem Kijów w II rundzie eliminacji. Pierwsze z tych spotkań odbędzie się w Łodzi na Stadionie im. Władysława Króla, na którym występuje Łódzki Klub Sportowy.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy