menu

Reprezentant Polski łączony z sensacyjnym transferem do Borussii Dortmund. Krzysztof Piątek z szansami na głośny transfer

24 lipca 2022, 23:18 | Jakub Maj

W obliczu wykrycia guza jądra u Sébastiena Hallera - napastnika Borussii Dortmund - w klubie zaczęto poszukiwania nowego atakującego. Jednym z kandydatów jest Krzysztof Piątek


fot. Szymon Starnawski

Polski napastnik nie może uznać ostatnich sezonów do udanych. Po rozstaniu z Milanem jego kariera zaczęła iść w złym kierunku, co widać po konkretnych liczbach. To jednak najwyraźniej nie zraża władz BVB:

[twitter]https://twitter.com/NicoSchira/status/1551071182358814722[/twitter]

Dwa lata temu Piątek trafił do Herthy Berlin za zawrotną sumę 27 milionów euro. W ekipie niemieckiej "Starej Damy" tworzył się wówczas bardzo ciekawy projekt, którego twarzą miał zostać właśnie reprezentant Polski. Pierwszy sezon dla Piątka to tylko 907 minut i cztery bramki w lidze niemieckiej. Z czasem sztab trenerski stracił do niego, o czym świadczy fakt, że Piątek nie zawsze łapał się do jedenastki. Jeśli już wychodził w pierwszym składzie, często był zmieniany, gdyż nie spełniał oczekiwań.

Ostatni rok to wypożyczenie do włoskiej Fiorentiny. Wejście do drużyny "Pjona" miał wręcz idealne - od razu zaczął strzelać, dlatego wielu kibiców twierdziło, że "Fioletowi" zdecydują się wykup. Tak się jednak nie stało, gdyż z biegiem czasu, Piątek się zaciął i nie był już tak skuteczny jak na samym początku.

Ostatnio włoskie media donosiły o potencjalnych przenosinach Polaka do Torino lub Salernitany, ale teraz bardziej prawdopodobne wydaje się być pozostanie w Niemczech. Czy trafi do Borussii - czas pokaże.

LIGA NIEMIECKA w GOL24


Więcej o LIDZE NIEMIECKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela


Polecamy