To koniec sezonu! Krzysztof Piątek poznał diagnozę. Nie zagra na Euro 2020?

13 maja 2021, 13:01 | KK

Liga niemiecka. Krzysztof Piątek nie dokończył meczu Herthy Berlin z Schalke 04 w Bundeslidze. Reprezentant Polski zszedł z kontuzją. Badania potwierdziły, że nasz napastnik złamał kostkę.

Kontuzja Krzysztofa Piątka. Co z występem na Euro?

W środę Hertha Berlin rozgrywała z Schalke 04 zaległy mecz 31. kolejki Bundesligi. Berlińczycy wygrali 2:1 po trafieniach Dedrycka Boyaty i Jessica Ngankama. Od pierwszej minuty grał Krzysztof Piątek, ale nie dotrwał do końca. Na początku drugiej połowy zderzył się z przeciwnikiem i nie był w stanie kontynuować gry. Z boiska schodził przy wsparciu sztabu medycznego.

Pierwsza diagnoza mówiła o kontuzji stawu skokowego. Po meczu głos w sprawie urazu Polaka zabrał Pal Dardai, szkoleniowiec Herthy. - Z jego kostką jest do du**. To nie wygląda dobrze - przyznał trener berlińczyków cytowany przez sportbuzzer.de.

Szczegółowe badania potwierdziły najgorsze. "Krzysztof Piątek opuści nasze dwa ostatnie mecze sezonu po tym, jak zdiagnozowano u niego złamanie kostki" - napisała Hertha w komunikacie.
ℹ️ @pjona9official will miss our final two games of the season after tests diagnosed a fractured ankle suffered during #S04BSC.Get well soon, Kris! [unicode_pictographs]%F0%9F%99%8F[/unicode_pictographs]#GemeinsamHertha #HaHohe pic.twitter.com/HuVkdL4UdO— Hertha Berlin (@HerthaBSC_EN) May 13, 2021

Występ Krzysztofa Piątka na Euro stanął więc pod znakiem zapytania. O naszego napastnika martwi się prezes Zbigniew Boniek.
Hmmm, martwi mnie ta kostka @pjona9official— Zbigniew Boniek (@BoniekZibi) May 13, 2021

Szeroki skład kadry na mistrzostwa Europy selekcjoner przedstawi już 17 maja.