menu

Górnik Zabrze zakończył przerwę świąteczną. Poleci do Niemiec i do Turcji

3 stycznia, 18:50 | Krzysztof Kowalski

Ekstraklasowi piłkarze Górnika Zabrze we wtorek zakończyli przerwę świąteczną. Pierwszy mecz ligowy w tym roku rozegrają 30 stycznia. Zmierzą się wówczas na wyjeździe z Cracovią.


fot. Arkadiusz Gola

Górnik Zabrze: piłkarze wrócili ze świątecznych urlopów


W tabeli zajmują 12. miejsce z dorobkiem 20 punktów. - Po trzech tygodniach wolnego przyszedł czas na powrót do intensywnej pracy. We wtorek rano z uśmiechami na twarzach i pełni energii piłkarze Górnika stawili się na inauguracji kolejnego etapu przygotowań do rundy wiosennej. Choć wolne minęło błyskawicznie, to u naszych graczy widać było radość z okazji ponownego spotkania. Po śniadaniu rozpoczęły się przygotowania do pierwszego treningu, w tym również wstępna zaprawa na siłowni. Po odprawie, kilka minut po 11.00 "Trójkolorowi" wyszli na boisko - można przeczytać w informacji klubowej.

[polecany]24277827[/polecany]

Po zakończeniu jesiennych gier w ekstraklasie zabrzanie rozegrali trzy sparingi. Najpierw zmierzyli się z dwiema ekipami z pierwszej ligi: Odrą Opole (4:1) i Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:0). Pierwszą część przygotowań do rundy wiosennej zakończyli meczem kontrolnym z Miedzią Legnica (wygrali 3:1).

Zabrzanie polecą na sparing i turniej halowy do Niemiec oraz do Turcji


W styczniu, w ramach przygotowań do ligi polecą do Essen na sparing z miejscowym Rot-Weiss i wystąpią w halowym turnieju w Gummersbach. Potem czeka ich 11-dniowe zgrupowanie w tureckim Belek, które rozpocznie się 10 stycznia. Tam w planie są kolejne trzy sparingi. (PAP)

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy