menu

Górnik rozpocznie przygotowania na obiekcie Walki Makoszowy. Później badania

6 stycznia 2016, 12:53 | Rafał Musioł/Dziennik Zachodni

Leszek Ojrzyński spotka się ze swoimi piłkarzami w najbliższy czwartek na obiekcie Walki Makoszowy, a dzień później zawodnicy przejdą badania.

Zabrzanie w czwartek wracają do treningów
Zabrzanie w czwartek wracają do treningów
fot. Maciej Gapiński/Polska Press

Zobacz również: Sportowiec roku 2015. Zdecyduj, kto powinien wygrać, która drużyna jest najlepsza [PLEBISCYT DZ]

W planach są dwa zgrupowania - w Grodzisku Wielkopolskim (11-19 stycznia) i hiszpańskim Lloret de Mar (23 stycznia - 2 lutego).

Na pierwszym obozie Górnik zagra z MKS-em Kluczbork (13 stycznia), Chojniczanką Chojnice (16 stycznia), a w drodze powrotnej ze Śląskiem Wrocław (19 stycznia, we Wrocławiu). Trwają natomiast rozmowy w sprawie sparingów „hiszpańskich”. Na razie wiadomo, że odbędą się cztery spotkania - 25 i 28 stycznia (dwa mecze) oraz 1 lutego. Po powrocie do kraju zabrzanie sprawdzą formę z Wisłą Kraków i GKS Katowice (oba 5 lutego).

W Górniku panuje spory ruch transferowy. Na razie przybyli: Ken Kallaste (27 lat, Estonia, obrońca, ostatnio JK Nomme Kalju), Marcis Oss (24 lata, Łotwa, obrońca, ostatnio FK Jelgava), Szymon Matuszek (26 lat, pomocnik, ostatnio Dolcan Ząbki). Po stronie ubytków są Kamil Cupriak (Radomiak) i Robert Jeż (Spartak Trnawa).

Dziennik Zachodni


Polecamy