Górnik Łęczna – GKS Tychy LIVE! Gospodarze świętują 38-lecie istnienia klubu

23 września 2017, 10:44 | Radosław Zaborek

Mecz Górnik Łęczna – GKS Tychy ONLINE. W sobotę o godz. 16:00 Górnik Łęczna podejmie na własnym stadionie GKS Tychy. Obie drużyny w tabeli dzielą zaledwie trzy punkty. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Górnik Łęczna – GKS Tychy ONLINE

Górnik Łęczna wyraźnie znajduje się na fali wznoszącej. W poniedziałek odniósł zwycięstwo 2-1 z Ruchem Chorzów po heroicznej walce. Zielono-czarni całą drugą połowę grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Łukasza Wiecha, a jakby tego było mało w 65. minucie piłkę do własnej bramki skierował Arkadiusz Kasperkiewicz. Łęcznianie powalczyli jednak do końca i po bramkach Łukasza Tymińskiego, a także Grzegorza Bonina w doliczonym czasie zdołali wywieźć z Chorzowa trzy punkty.

Tydzień wcześniej podopieczni Tomasza Kafarskiego zdołali także pokonać Podbeskidzie Bielsko-Biała u siebie po bramce Patryka Szysza. Potencjalne zwycięstwo z GKS-em Tychy byłoby pierwszą od dawna serią trzech triumfów z rzędu dla klubu z Lubelszczyzny. Górnik po dziewięciu kolejkach zgromadził jedenaście punktów i zajmuje aktualnie jedenaste miejsce w tabeli z ujemnym bilansem goli (10-14).

Przyjezdni w ostatniej kolejce przerwali wreszcie niechlubną passę czterech meczów bez zwycięstwa, wygrywając 2-1 z Olimpią Grudziądz po golach Dawida Błanika i Piotra Ćwielonga. Trener tyszan zdecydował się na kilka roszad w składzie, między innymi zastępując w bramce Rafała Dobrolińskiego Markiem Igazem.

GKS Tychy ma na swoim koncie jak do tej pory czternaście oczek i zajmuje siódme miejsce w tabeli z bilansem bramek 11-13. Warto wspomnieć, że w śląskiej drużynie występuje obrońca Łukasz Bogusławski, który jeszcze nie tak dawno był piłkarzem Górnika Łęczna. Poza Łukaszem Grzeszczykiem trener GKS-u ma dyspozycji wszystkich zawodników na najbliższe starcie.

Sobotnie spotkanie będzie sentymentalnym powrotem do Łęcznej trenera GKS-u, Jurija Szatałowa. Rosyjski szkoleniowiec jest autorem drugiego w historii Górnika awansu do Ekstraklasy w sezonie 2013/2014. W sumie prowadził zielono-czarnych przez trzy lata, utrzymując ekipę w najwyższej klasie rozgrywkowej i odnosząc sporo nieoczekiwanych zwycięstw z wyżej notowanymi drużynami.

Najbliższy pojedynek będzie okazją do uczczenia 38-lecia założenia Górnika Łęczna. Klub z tej okazji przygotował parę niespodzianek i konkursów dla kibiców, a bilety ustalił w mocno promocyjnej cenie (5 zł).

Bezpośrednie starcia:
Obie drużyny spotykały się ze sobą jak do tej pory czterokrotnie. Dwa razy na własnym stadionie wygrywali piłkarze z Łęcznej, raz padł remis, a raz zwyciężali tyszanie.

Sędzia:
Mecz poprowadzi Artur Aluszyk ze Szczecina. W tym sezonie prowadził już cztery spotkania Nice I ligi i jedno w Pucharze Polski.

Meczu nie pokaże żadna z polskich telewizji. Na relację tekstową zapraszamy do GOL24!