menu

Gigantyczna Drużyna Polska Press 2023. Poznaliśmy nominowanych!

20 września, 16:44 | Łukasz Konstanty

Po Gali Gigantów Roku (grudzień), Gigantów Biznesu (marzec) oraz Gigantów Kultury (czerwiec) przed nami - już w sobotę, 23 września - Gala Giganci Sportu 2023. To wyjątkowe wydarzenie, na którym docenimy i nagrodzimy sportowców oraz instytucje zaangażowane w rozwój polskiego sportu. Nagrody i wyróżnienia, przyznawane w ośmiu różnych kategoriach, podkreślają znaczenie inicjatyw, osiągnięć i działań, które przyczyniają się do rozwoju sportu w Polsce. Jedną z nich jest kategoria Gigant Roku, w której nagrodzony zostanie najlepszy polski sportowiec 2023 roku.


fot.

Chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości, że zespoły, które znalazły się w gronie nominowanych, zasłużyły na wyróżnienie. Każdy z nich dostarczył kibicom w minionych miesiącach wiele powodów do radości. Sukcesy odniesione na arenie międzynarodowej nie mogły pozostać niezauważone. Miejmy nadzieję, że w kolejnych miesiącach wymienione ekipy będą spisywać się równie dobrze, albo jeszcze lepiej co w ostatnim czasie, a do wskazanej w tym roku trójki dołączą kolejne teamy, które swoją postawą również zasłużą na wyróżnienie.

Nominowani w kategorii Gigantyczna Drużyna

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn

W 2023 roku siatkarze sięgnęli po dwa złote medale w międzynarodowych imprezach najwyższej rangi. Najpierw po 11 latach zdobyli Ligę Narodów, a następnie po 14 latach przerwy wywalczyli mistrzostwo Europy, pokonując w Rzymie obrońców tytułu oraz mistrzów świata Włochów.

Reprezentacja Polski na żużlu – zdobywca Drużynowego Pucharu Świata

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu polscy żużlowcy w składzie: Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Dominik Kubera, Janusz Kołodziej i Maciej Janowski zostali triumfatorami Drużynowego Pucharu Świata, który został przywrócony po siedmiu latach przerwy. Biało-Czerwoni ostatnim biegiem zapewnili sobie zwycięstwo nad Brytyjczykami i Duńczykami. To dziewiąty złoty medal dla Polski w historii tych rozgrywek.

3x3 LOTTO Team

Reprezentacja w koszykówce 3x3 dotarła do ćwierćfinału tegorocznych mistrzostw świata. W walce o półfinał minimalnie uległa Brazylii. Natomiast na Igrzyskach Europejskich podopieczni Piotra Renkiela zdobyli brąz. W 2021 roku Polska została trzecią drużyną na Euro. Polski zespół rozwija się równie dynamicznie jak cała dyscyplina.