menu

Transfery. Genoa CFC chce powrotu Krzysztofa Piątka. Polak na wylocie z Herthy Berlin

4 stycznia 2022, 11:07 | psz

Transfery. Krzysztof Piątek od dłuższego czasu jest na wylocie z Herthy Berlin. Trener Tayfun Korkut nie zamierza stawiać na Polaka, który wyraźnie zatracił skuteczność. Teraz po reprezentanta Polski zgłosiła się Genoa CFC, w barwach której "Il Pistolero" błyszczał na włoskich boiskach.


fot. Szymon Starnawski

Hertha skreśliła Krzysztofa Piątka


Po poważnym urazie (złamanie kostki), który wyeliminował Krzysztofa Piątka z turnieju finałowego Euro 2020, Polak na dobre stracił miejsce w składzie Herthy Berlin. Nie chcieli stawiać na niego zarówno Pal Dardai, jak i jego następca - Tayfun Korkut. Klub ze stolicy Niemiec po raz kolejny spisuje się w Bundeslidze poniżej oczekiwań. 11. miejsce i słaby styl na pewno nikogo nie zadowalają.

Piątek, sprowadzony w styczniu 2020 roku za 24 mln euro, który miał być twarzą "nowej", silnej Herthy, jesienią rozegrał tylko 358 minut na wszystkich frontach. Przełożyło się to jednego gola i jedną asystę. Tak mizerny dorobek sprawia, że w Berlinie zimą chętnie pozbyliby się Polaka. Nawet oddając go na wypożyczenie.

[polecany]22372635[/polecany]

Genoa chce powrotu Krzysztofa Piątka


Wydawało się, że wszystko zmierza w kierunku finalizacji przenosin do Galatasaray Stambuł, ale chyba ten kierunek niespecjalnie odpowiadał Piątkowi. Transfer utknął w martwym punkcie, a jak donosi włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio, po "Il Pistolero" zgłosiła się Genoa CFC. To klub, który ściągnął Piątka z Cracovii i w barwach którego talent polskiego napastnika eksplodował. W Genui zawodnik spędził tylko pół roku. Strzelił 13 goli w Serie A i 6 w Pucharze Włoch. To skusiło AC Milan, który wyłożył na stół 35 mln euro.

Ale Genua, podobnie jak Hertha, ma swoje problemy. Zajmuje trzecie miejsce od końca w tabeli i do bezpiecznej strefy traci już 5 punktów. Co również szalenie istotne - kreuje bardzo mało sytuacji, co przekłada się na mizerny dorobek bramkowy (19 bramek w 19 kolejkach). Czy Piątek, mający kłopoty ze skutecznością, odnalazłyby się w takich warunkach? Decyzja ma należeć do 26-latka. W grę wchodzi półroczne wypożyczenie z opcją transferu definitywnego za 17 mln euro.

[twitter]https://twitter.com/DiMarzio/status/1478145027855503360[/twitter]

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy