menu

Transfery. Po Krzysztofa Piątka zgłasza się kolejny klub z Włoch

19 lipca 2022, 21:37 | DW

Transfery. Krzysztof Piątek nie zagrzał na długo miejsca w zespole Fiorentiny. Nie chce go również Hertha Berlin. Zgodnie z informacjami telewizji Sky Sports napastnik reprezentacji Polski znalazł się na celowniku Salernitany, w której na co dzień będzie występował inny Polak.


fot. Sylwia Dabrowa

Krzysztof Piątek na celowniku Salernitany


Piątek jest zawodnikiem Herthy Berlin, ale wiosnę spędził na wypożyczeniu we Fiorentinie. Tam zanotował dobry początek, ale został ofiarą zbyt szerokiego składu "Violi". Ostatecznie włodarze tego klubu nie zgodzili się na transfer definitywny. Piątek okazał się za drogi. Fiorentina z kolei skorzystała na promocji i pozyskała Lukę Jovicia z Realu Madryt. Zupełnie za darmo.

W stolicy Niemiec również postawili przy nazwisku Piątka kreskę. Można powiedzieć, że polski napastnik jest w trudnym położeniu, ale tu z pomocą przychodzi włoska Salernitana.

Drużyna Serie A w poprzednim sezonie niemal przez cały okres trwania ligi znajdowała się w strefie spadkowej. W ostatnich kolejkach zaczęła seryjnie punktować i sensacyjnie wyprzedziła w stawce Cagliari Calcio. Zajmując 17. miejsce, utrzymała się w lidze. Teraz chce uniknąć tej samej historii i zastanawia się nad solidnymi transferami.

Ważny dla Piątka jest fakt, że ekipę z Salerno opuścił już napastnik Milan Djurić (transfer do Hellasu Verona). W najbliższych dniach ma dojść do rozmów między Herthą i Salernitaną.

1 lipca do tego zespołu dołączył inny Polak - Paweł Jaroszyński. Oficjalnie, bo Jaroszyński był już od sezonu 2020/21 wypożyczany do Salernitany. Najpierw wywalczył z drużyną awans, a następnie zapewnił utrzymanie. Jego wkład to 13 występów w lidze.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy