menu

KGHM Zagłębie Lubin planuje kadrę na przyszły sezon. Część piłkarzy odjedzie, dołączy obrońca Slovanu Bratysława i nowy napastnik?

12 maja 2020, 20:57 | Piotr Janas

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin przygotowują się do wznowienia rozgrywek PKO Ekstraklasy, a w klubowych gabinetach trwa planowanie najbliższego okna transferowego. W drużynie "Miedziowych" dojdzie do kilku istotnych zmian. Z klubem łączeni są Jakub Wójcicki oraz defensor Slovanu Bratysława.

Zagłębie Lubin planuje letnie okno transferowe. Ostatnie słowo ma należeć do trenera Mrtina Ševeli
Zagłębie Lubin planuje letnie okno transferowe. Ostatnie słowo ma należeć do trenera Mrtina Ševeli
fot. FOT. Zagłębie Lubin S.A.

Choć w Lubinie nikt jeszcze nie spisał na straty obecnego sezonu, to władze klubu z prezesem Arturem Jankowskim na czele myślą już o przyszłości. Latem odejdą Alan Czerwiński i Bartosz Kopacz (odpowiednio do Lecha Poznań i Lechii Gdańsk), niepewna jest także przyszłość wypożyczonego Dražicia.

W ataku z kolei nikt nie naciska na młodych i nieopierzonych snajperów, czyli Patryka Szysza i Bartosza Białka, bo Rok Sirk kompletnie się nie sprawdził. Wiele obiecywano sobie po powrocie Olafa Nowaka, ale on także nie stanął na wysokości zadania i nie wywalczył miejsca w składzie.

- Co do Dražicia jestem optymistą. Pozostajemy w dobrych relacjach ze Slovanem Bratysława i myślę, że Serb dokończy sezon w barwach Zagłębia. Jeśli chodzi o planowane transfery, to na pewno myślimy o wzmocnieniu środka obrony i napastniku, ale wiadomo - napastnika szuka każdy. Na pewno dojdzie do pewnych przetasowań. Kilku piłkarzy, których umowy wygasają 30 czerwca, odejdzie z klubu. Przekazaliśmy już im to do wiadomości. Niektórzy o swoją przyszłość w Zagłębiu będą mogli jeszcze powalczyć, ale nie będziemy na razie mówić o nazwiskach - powiedział nam prezes Jankowski (cała rozmowa ze sternikiem „Miedziowych” już jutro na łamach www.gazetawroclawska.pl/sport).

Niebawem na łamach @gaz_wroclawska i @GOL24pl rozmowa z prezesem @ZaglebieLubin Arturem Jankowskim:✅O kończących się w czerwcu kontraktach✅Co dalej z D. Dražiciem, M. Tajtim i R. Sirkiem✅Co po 30 czerwca zrobią A. Czerwiński i B. Kopacz✅Jakie pozycje będą wzmacniane latem pic.twitter.com/GDoorGnOGj— Piotr Janas (@Piotr_Janas) May 12, 2020

Prezes o nazwiskach mówić nie chce, ale tajemnicą Poliszynela jest, że drużynę opuszczą Jakub Tosik, Kamil Mazek, który od stycznia przeszedł dwie operacje i bramkarz Dominik Kalinowski. Węgierski pomocnik Mátyás Tajti najprawdopodobniej rozwiąże kontrakt za porozumieniem stron, a Słoweniec Rok Sirk, który nie chce rezygnować z pensji jaką ma w Lubinie, prawdopodobnie zostanie wypożyczony.

Wypożyczenie Dejana Dražicia w samej końcówce lutego, to w dużej mierze zasługa trenera Martina Ševeli, z którym Serb w Slovanie sięgał po tytuł mistrza Słowacji i grał w europejskich pucharach. Ani prezes Jankowski, ani szkoleniowiec Zagłębia nie wykluczają, że lada moment inni gracze z Bratysławy mogą trafić czy to na wypożyczenie, czy na zasadzie transferu definitywnego do Lubina.

Rąbka tajemnicy uchylił Ševela, mówiąc że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to za chwilę jego drużynę wzmocni środkowy obrońca Slovanu, mogący grać także jako defensywny pomocnik. Do tego opisu pasuje 25-letni Słoweniec Kenan Bajrić, który miałby zostać wypożyczony do zespołu z Dolnego Śląska.

- Do powyższej charakterystyki najbardziej pasuje mi Kenan Bajrić. To byłby logiczny ruch, ponieważ podstawową parę stoperów Slovanu tworzą Bułgar Wasił Bożikow (kapitan drużyny) i pochodzący z Surinamu Holender Myenty Abena, a w obwodzie jest jeszcze dobrze znany w Polsce Argentyńczyk Vernon De Marco - mówi nam znany na Słowacji dziennikarz sportowy Mojmír Staško z gazety "Denník Šport".

Innym zawodnikiem łączonym z Zagłębiem jest boczny obrońca Jagiellonii Białystok Jakub Wójcicki. Osoby w klubie pytane o blondwłosego 31-latka nabierają wody w usta, lecz nie są w stanie ukryć, że jest to mocny kandydat do zastąpienia Alana Czerwińskiego, który z konieczności zagra także na lewej obronie i na skrzydle.

W znajdowaniu nowych kandydatów do gry w Zagłębiu oraz w opiniowaniu już wytypowanych, pomagać ma nowy szef skautingu Jakub Chodorowski. Ostatnio pełnił funkcję pełnomocnika zarządu Wisły Kraków ds. sportowych i był odpowiedzialny za politykę transferową pierwszego zespołu. To on stał za transferami m.in. Heberta i Alona Turgemana.

[unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs] Kuba, witamy w Zagłębiu! Powodzenia [unicode_pictographs]%F0%9F%91%8A[/unicode_pictographs]https://t.co/dBvl9kx5KG— zaglebielubin (@ZaglebieLubin) May 11, 2020

Na tę chwilę nie wiadomo jak wyglądać będzie letnie okno transferowe w Europie. W klubowych kuluarach można usłyszeć dwie opcje: jedna mówi o okresie od sierpnia do września, a druga od sierpnia do... grudnia.


Polecamy