Fortuna Puchar Polski. Radomiak - Miedź 4:0. Radomianie zdeklasowali legnicki zespół.

22 sierpnia 2020, 16:23 | WŁ

W meczu pierwszej rundy Fortuna Puchar Polski, Radomiak Radom pokonał 4:0 Miedź Legnica.

1 / 47

[b]Radomiak Radom - Miedź Legnica 4:0 (2:0)[/b]
[b]Bramki: [/b]1:0 Leandro Rossi 20 z rzutu karnego, 2:0 Leandro Rossi 29 z rzutu karnego, 3:0 Dominik Sokół 51, 4:0 Leandro Rossi 65.
[b]Radomiak:[/b]Kochalski - Jakubik, Świdzikowski, Cichocki, Bogusz - Leandro (66 Ebwelle), Kaput, Lewandowski (72 Szymański), Karwot, Kozak, Sokół (78 Podliński).
[b]Miedź:[/b] Hewelt - Danielewicz (71 Panka), Drzazga (80 Adamski), Łukowski (46 Roman), Purzycki, Tupaj, Tront (46 Zapolnik), Zieliński, Mijusković, Musa, Śliwa (60 Petk).
[b]Żółte kartki:[/b] Drzazga, Hewelt (Miedź) - Kaput, Świdzikowski (Radomiak).
[b]Sędziował:[/b] Łukasz Kuźma (Białystok)
[b]Widzów:[/b] 475.

Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja podopiecznych trenera Dariusza Banasika, piłkarzy Radomiaka Radom.
Dwie bramki padły z rzutów karnych, pierwszy za faul na Damianie Jakubiku, drugi na Dominiku Sokole.

W 18 minucie, Damian Jakubik po indywidualnej akcji był prawdopodobnie faulowany w polu karnym, ale sędzia puścił grę. Leandro Rossi za chwilę trafił piłką w poprzeczkę. Arbiter wrócił do sytuacji i skorzystał z systemu wideoweryfikacji, po tym jak dostał sygnał od sędziów z VARU - Szymona Marciniaka i Mariusza Złotka.
Sędzia główny sam przejrzał całą akcję i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykonał Leandro Rossi.

Za kilka minut, już bez pomocy VARU za faul bramkarza Mateusza Hewelta na Dominiku Sokole, arbiter po raz drugi podyktował jedenastkę. Ponownie do piłki podszedł Leandro Rossi i futbolówka zatrzepotała w siatce.

Pod koniec pierwszej goście za sprawą Krzysztofa Drzyzgi skierowali piłkę do siatki, ale gracz Miedzi był na spalonym.

W 51 minucie już było 3:0. Kontra Radomiaka, podanie Meika Karwota w pole karne do Dominika Sokoła, a ten drugi dopełnił tylko formalności. Za moment mogło być już 4:0. Po akcji Leandro Rossi z Damianem Jakubikiem, po strzale tego drugiego, jeden z obrońców Miedzi wybił piłkę z linii bramkowej.

W 65 minucie, fantastycznym strzałem z 16 metrów popisał się Leandro Rossi i futbolówka wylądowała w siatce bramki Miedzi.
Po tym golu, Brazylijczyk został zmieniony. Na boisku pojawił się Kameruńczyk Alian Ebwelle.
W 74 minucie po strzale z rzutu wolnego Angela Romana piłka trafiła w słupek.

[B]POLECAMY RÓWNIEŻ:[/B]

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!
QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami [HIT] Piekne siatkarki E. Leclerc Radomki na Instagramie
MG MZKS Kozienice, Mirax Bierwce, Cech, Petrus... Pamiętasz te kluby?

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma