menu

Liga Konferencji. Mecz Nice z FC Koeln opóźniony z powodu zamieszek

8 września 2022, 22:28 | Jakub Maj

Planowany na godzinę 18.45 mecz 1. kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Konferencji pomiędzy Nice a FC Koeln nie rozpoczął się o czasie ze względu na zamieszki wywołane przez kibiców. Do Francji przyjechało ok. 10 tysięcy fanów z Kolonii.


fot. PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER

Jak relacjonuje agencja "dpa", kilkudziesięcioosobowa grupa przyjezdnych zaatakowała na stadionie kibiców gospodarzy i doszło do zamieszek. "W powietrzu fruwały race, elektryczne hulajnogi, stoliki, krzesła" - napisano.

Po kilku minutach policji udało się przywrócić porządek, ale po chwili to fani Nicei w odwecie rzucili się na niemieckich kibiców. Służby porządkowe również szybko opanowały sytuację. Nie ma na razie informacji o rannych ani zatrzymanych.

Kapitanowie obu drużyn - Brazylijczyk Dante i Jonas Hector - apelowali do swoich fanów o spokój.

"Chcieliśmy z wami cieszyć się piłkarskim świętem. Nadal chcemy grać, ale czegoś takiego nie możemy akceptować. Wypruwaliśmy sobie żyły, żeby zakwalifikować się do Ligi Konferencji, i chcemy w niej wystąpić. Zachowujcie się spokojnie. Chcemy cieszyć się futbolem bez przemocy" - mówił Hector.

Agencja AFP donosi z kolei, że jeden z fanów FC Koeln spadł z trybuny, z wysokości ok. pięciu metrów, i został pilnie przewieziony do szpitala.

Mecz w Nicei rozpoczął się o godzinie 19.40.(PAP)

mm/ af/