Hannover 96Hannover 96
2 : 1
Schalke 04 GelsenkirchenSchalke 04 Gelsenkirchen
17:23

Gdy tuż po przerwie Schalke wyszło na prowadzenie, wydawało się, że goście pewnie wygrają ten mecz. Bardzo aktywny był Choupo-Moting, gracze z Gelsenkirchen mieli szanse na kolejnego gola, ale wówczas nastąpiły trzy minuty, które wstrząsnęły drużyną Jensa Kellera. Po złym zachowaniu Boatenga Hannover wyprowadził dwie błyskawiczne kontry i wyszedł na prowadzenie, którego później uważnie pilnował. Bardzo dobry początek sezonu w wykonaniu gospodarzy, szkoda tylko, że zaledwie symboliczny występ zaliczył Artur Sobiech. To już wszystko z HDI Arena, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

94'

Koniec meczu, Hannover z trzema punktami!

93'

Sobiech mógł wyjść nawet sam na sam, lecz po podaniu od kolegi piłka trafiła w piętę Polaka.

92'

Zieler pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu, sekundy dzeilą Hannover od zwycięstwa.

92'

Żółta kartka po faulu Priba, Schalke będzie miało jeszcze okazję z rzutu wolnego.

91'

Sędzia doliczył do tego meczu trzy minuty.

90'

Znów bardzo niepewnie interweniował Faehrmann w walce o piłkę z Sobiechem, ale tym razem nie przyniosło to konsekwencji.

90'

Na boisku zobaczymy jednak Polaka. Joselu żegnany owacją na stojąco, Artur Sobiech pojawia się na samą końcówkę.

87'

Joselu o krok od gola! Błyskawiczna kontra Hannoveru prawą stroną, Sakai świetnie dośrodkował w pole karne do Joselu, a po strzale głową Hiszpana i interwencji Faehrmanna piłka trafia w poprzeczkę!

86'

Akcja Schalke prawą stroną bardzo niedokładna. Wygląda na to, że goście rozpoczną ten sezon od dwóch porażek.

84'

Po starciu z Masipem na boisku leży Joselu, mamy dłuższą przerwę w grze.

82'

Hannover całą drużyn broni się na własnej połowie. Na razie defensywa gospodarzy nie popełnia błędów.

81'

Druga zmiana w Hannoverze, brawami żegnany Bittencourt, którego zmienia Gulselam.

80'

Bardzo dobry powrót Priba, czysty wślizg przerywa akcję Schalke.

79'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego groźnie zrobiło się pod bramką Hannoveru. Nawet gdyby piłka wpadła jednak do siatki, gol nie byłby uznany - trzech zawodników gości znajdowało się na spalonym.

78'

Strata Hanoveru w środku boiska, szybki rajd Mayera, którego wślizgiem od tyłu atakuje Andresen. Zasłużona żółta kartka.

77'

Ostatnia zmiana w drużynie Schalke, zamiast Sama na boisko wchodzi Christian Clemens.

76'

Świetny raje Priba, który mija dwóch piłkarzy, ale jest faulowany przez Ayhana. Żółta kartka dla Turka.

74'

Próbował odpowiedzieć Sam, lecz po jego strzale z dystansu piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

73'

Szkoleniowiec Schalke reaguje zmianą, Draxlera zastępuje Max Meyer.

71'

Ależ zwrot akcji! Kolejna fatalna strata Boatenga, Prib przebiegł przez pół boiska, dograł do Joselu, który mocnym strzałem przy słupku pokonuje źle ustawionego Faehrmanna.

70'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA HANNOVERU! JOSELU!

70'

Boateng podaje do Sama, ten dobrze wypatrzył Huntelaara, ale Holender wygonił się z piłką pod linię końcową i nic z tej akcji nie wyszło.

68'

Fenomenalny rajd prawą stroną Bittencourta, który ogrywa Boatenga, świetnie dogrywa w pole karne, Prib wślizgiem uprzedza obrońców i umieszcza piłkę w siatce.

67'

GOOOOOOOOOOOOL DLA HANNOVERU! PRIB!

66'

Wydawało się, że po akcji Sama Schalke będzie miało rzut rożny, lecz golkiper gospodarzy rozpocznie ostatecznie od bramki.

65'

Szybka kontra Schalke, Sam dobrze zagrywa do Draxlera, ale jego strzał broni Zieler.

65'

Niepewne wyjście Faehrmanna po dośrodkowaniu Pandera, ale tym razem nie miało to konsekwencji.

64'

Dośrodkowanie Priba z lewej strony boiska, ale piłkę na rzut rożny wybija Fuchs.

63'

Choupo-Moting! Kolejna znakomita szansa tego piłkarza, dobrym podaniem w polu karnym wypatrzył go Fuchs, lecz znakomicie broni Zieler!

62'

Szybki atak Schalke, prawą stroną z piłką wyszedł Sam, lecz jego dogranie w kierunku Huntelaara było niedokładne.

60'

Albornoz opuszcza boisko, zastępuje go Hiroshi Kiyotake.

59'

Świetny rajd Albornoza, Sam musi faulować Chilijczyka.

57'

Kolejna próba bardzo aktywnego ostatnio Choupo-Motinga, tym razem piłka przelatuje nad poprzeczką.

57'

Fatalna strata Neustaedtera na rzecz Priba, ten nie zdołał jednak dokładnie dograć do Joselu.

55'

Błąd Fuchsa, który pozwala wyjść na dobrą pozycję Bittencourtowi, ten wygonił się niemal do samej linii końcowej, ale zdołał jednak dośrodkować, po sporym zamieszaniu piłkę złapał ostatecznie golkiper Schalke.

54'

Dośrodkowanie wprost na głowę Matipa, ten jednak posyła piłkę nad poprzeczką.

54'

Koronkowa akcja Schalke lewą stroną, aktywny Choupo-Moting, jego strzał blokuje jednak Marcelo, będzie jeszcze rzut rożny.

53'

Zmarnował tę sytuację Boateng, trafiając prosto w mur.

52'

Marcelo musi ratować się faulem w starciu z Draxlerem. Będzie dobra okazja na podwyższenie wyniku.

51'

Do dośrodkowania Pandera z rzutu wolnego nie doszedł żaden z jego kolegów i piłkę bez najmniejszego problemu złapał Faehrmann.

50'

Bittercourt i Sakai zaatakowali prawą stroną ale piłkę Japończykowi odebrał dobrze wracający pod własną bramkę Choupo-Moting.

48'

Nieudana pułapka ofsajdowa Hannoveru, świetne prostopadłe podanie do Choupo-Motinga, ten wraz z Huntelaarem wychodzi naprzeciw Zielera, dogrywa do Holendra,który pakuje piłkę do pustej bramki.

47'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA SCHALKE! HUNTELAAR!

46'

Oba zespoły na drugą część gry wyszły w niezmienionych składach. Od środka rozpoczęło Schalke.

45'

Gramy!

16:30

Wracamy na drugą połowę spotkania Hannoveru z Schalke. Jako pierwsi na murawie pojawili się goście.

16:18

Zacięte widowisko oglądamy na razie w Hannoverze, sporo jest walki w środku pola, lecz brakuje nieco sytuacji podbramkowych. Obaj bramkarze nie mieli zbyt wiele pracy, choć w końcówce przycisnęło nieco Schalke. Miejmy nadzieję, że goli doczekamy się w drugiej połowie, na którą zapraszamy za około kwadrans.

46'

Koniec pierwszej połowy!

46'

Błąd Hoewedesa naprawia Matip, który wygrywa pojedynek z Joselu i wybija piłkę.

45'

Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

44'

Ayhan! Bomba Turka z dystansu mogła zaskoczyć golkipera Hannoveru, piłka przeleciała jednak nad poprzeczką.

44'

Huntelaar! Wreszcie pokazał się w ataku Holender, oddał mocny strzał zza pola karnego, lecz Zieler nie dał się zaskoczyć!

43'

Szybka kontra Hannoveru prawą stroną, ale piłka znów zagrana bardzo niedokładnie.

42'

Bezbłędny jest na razie Sakai. Japończyk kolejnym dobrym wślizgiem powstrzymuje atak gości.

40'

Wreszcie z akcją zdołali wyjść gracze Schalke, ale uderzenie sprzed pola karnego zostało zablokowane przez obrońców gospodarzy.

37'

Znakomita okazja dla Hannoveru! Fatalna strata Schalke w środku pola, szybkie podanie do Joselu, ten decyduje się na strzał zza pola karnego, ale piłka minimalnie mija słupek!

36'

Nieznaczną przewagę w posiadaniu piłki mają gracze Schalke. Goście utrzymują się przy niej w 53% czasu.

35'

Zdecydowanie zbyt mocne dośrodkowanie Choupo-Motinga w kierunku Sama. bardzo niedokładnie grają dzisiaj obie drużyny.

32'

Bittencourt przewraca się w starciu z Matipem, kibice domagają się rzutu wolnego dla Hannoveru, ale gwizdek arbitra milczy.

31'

Dobre zachowanie Sakaiego, który wygrywa pojedynek z Choupo-Motingiem. Schalke musi budować atak od nowa.

29'

Świetny przerzut Sama Do Choupo-Motinga, ten zagrywa do Draxlera, lecz Niemiec znów zbyt długo holuje piłkę, niepotrzebnie spowalniając akcję.

27'

Świetny powrót do obrony Joselu, który ślizgiem powstrzymuje jednego z rywali.

26'

Atak Schalke kończy się po bardzo niedokładnym dograniu na prawą stronę boiska, od bramki rozpocznie Zieler.

23'

Ryzykowne wybicie Zielera trafiło w Huntelaara, ale piłka wyleciała poza boisko.

22'

Joselu świetnie minął jednego z rywali i dograł do Albornoza, ten oddał piłkę Pribowi, ale temu ostatniemu strzał zupełnie nie wyszedł.

21'

Sporo zamieszania i niedokładności z obu stron. Na razie dużo aktywniejsi są gospodarze.

19'

Szybka akcja Schalke lewą stroną, Boateng znakomicie wypatrzył stojącego przed polem karnym Draxlera, lecz ten zbyt długo zwlekał z podjęciem decyzji i doskoczyli do niego obrońcy.

16'

Po faulu na Pribie Hannover miał kolejny rzut wolny, ale Pander uderzył prosto w mur.

16'

Mamy zapowiadaną zmianę, Kolasinacia zastępuje Christian Fuchs.

15'

Dobre dośrodkowanie Pandera w pole karne, piłkę wybija jednak jeden z defensorów Schalke.

13'

Kolasinać faulem powstrzymuje groźną akcję Bittencourta, a sam przy okazji ucierpiał na tyle, że będzie potrzebna zmiana.

12'

Bardzo dobry przechwyt Hannoveru i szybka akcja, wysiłek kolegów zmarnował jednak Andreasen, którego dośrodkowanie wylądowało na górnej siatce.

9'

Groźnie było w polu karnym Schalke po dośrodkowaniu Albornoza, lecz Faehrmann dobrze uprzedził Joselu. Hiszpan długo nie podnosi się po tym starciu z boiska.

7'

Świetne dogranie Boatenga w pole karne, tam Sam zdecydował się na zaskakujący strzał z ostrego kąta, lecz nie dał się zaskoczyć Zieler!

6'

Schalke miało rzut wolny, ale dośrodkowanie było zbyt mocne i Zieler bez problemu złapał piłkę.

5'

Znakomita atmosfera na stadionie w Hannoverze, ciągle słychać chóralne śpiewy kibiców.

4'

Błyskawiczna odpowiedź gości, Uderzenie Draxlera bardzo dobrze blokuje jednak Marcelo.

3'

Na początku nieco aktywniejszy Hannover, kolejna akcja Pribą lewą stroną, ale to Schalke rozpocznie od rzutu z autu.

2'

Z akcją lewą stroną ruszył Prib, ale dobra interwencją powstrzymał go Hoewedes. Gospodarze mieli jeszcze rzut rożny, ale z dośrodkowania Pandera nie wynikło żadne zagrożenie.

1'

Od środka rozpoczęli gospodarze, którzy grają dziś w czerwonych koszulkach i czarnych spodenkach. Schalke również w swoich tradycyjnych strojach, czyli na niebiesko-biało.

1'

Zaczynamy!

15:28

Arbiter wyprowadza właśnie zawodników na boisko. Stadion Hannoveru wypełniony po brzegi, sporo jest także kibiców gości, którzy prezentują efektowną oprawę.

15:25

Zawodnicy obu drużyn czekają już w tunelu.

15:20

Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Peter Gagelmann. Na liniach pomagać mu będą Sven Jablonski i Thomas Gorniak.

15:17

W drużynie gospodarzy w Bundeslidze zadebiutuje dziś Joselu. W Schalke mamy dwóch debiutantów - Sidneya Sama i Maxima Choupo-Motinga.

15:14

W ostatnim sezonie oba zespoły w Hannoverze grały także stosunkowo wcześnie, bo już w 3. kolejce Bundesligi. Gospodarze wygrali wówczas 2:1. W rewanżu w Gelsenkirchen 2:0 zwyciężyło natomiast Schalke.

15:09

Również sparingi Hannoveru wypadały bardzo różnie, lecz w Pucharze Niemiec gospodarze dzisiejszego meczu wygrali dość pewnie.

15:06

Choć na papierze faworytem wydają się być goście, to wcale nie jest to takie oczywiste. W okresie przygotowawczym podopieczni Jana Kellera nie prezentowali się zbyt dobrze, a w zeszły poniedziałek przegrali niespodziewanie w 1/32 finału Pucharu Niemiec z trzecioligowym Dynamem Drezno.

15:03

Mamy nadzieję na polski akcent w tym pojedynku. Mecz na ławce rezerwowych Hannoveru rozpocznie Artur Sobiech. Czy Polak dostanie od Tayfuna Korkuta szansę występu?

15:01

Rezerwowi Schalke: Wetklo, Felipe Santana, Meyer, Clemens, Hoegem, Fuchs, Barnetta

14:55

Rezerwowi Hannoveru: Gulselam, Sobiech, Schlaudraff, Karaman, Kiyotake, Almer, Felipe

14:47

Zobaczyć możecie już również skład, w którym dzisiejszy mecz rozpoczną zawodnicy Hannoveru.

14:44

Znamy wyjściowe jedenastki obu zespołów. Po lewej stronie możecie zobaczyć już w jakim zestawieniu na boisko wybiegną goście.

14:38

Trwa pierwsza kolejka niemieckiej Bundesligi. Już o 15:30 swój mecz rozpoczną piłkarze Hannoveru 96 i Schalke 04 Gelsenkirchen. Zapraszamy na relację na żywo z tego pojedynku.