Niedziela, 19 kwietnia 2015, godz. 14:30
2 : 0
West Ham UnitedWest Ham United
1. połowa2 : 0
16:28

Manchester City rozegrał dziś dobre spotkanie i nie miał większych problemów z pokonaniem drużyny Sama Allardyce'a. Goście bronili się dziś bardzo dobrze, ale pozwolili na przeprowadzenie dwóch kontr, które skończyły się bramką Aguero i samobójczym trafieniem Collinsa. Później to goście próbowali gry z kontry, ale ogromna liczba niedokładności nie pozwoliła im na rozgrywanie dobrych akcji i zagrażanie bramce Joe Harta. Z boiska na noszach zniesiony musiał dziś zostać David Silva, a jego uraz wyglądał bardzo poważnie. Mamy nadzieję, że Hiszpanowi nic nie będzie i trzymamy kciuki za jego zdrowie.

99'

Koniec! Sędzia Anthony Taylor gwiżdże dziś po raz ostatni!

98'

Stewart Downing swój bardzo słaby występ podsumowuje żółtą kartką.

97'

Kolejne bardzo słabe zagranie Downinga, ten zawodnik nie ma dziś dobrego dnia.

95'

Kolejna dobra akcja Dżeko, ale znów górą Adrian!

94'

Dżeko uderzał głową, ale z tym strzałem bez problemu poradził sobie Adrian.

92'

Druga połowa potrwa o 9. minut dłużej.

92'

Przy ogromnym aplauzie z boiska schodzi Sergio Aguero. Zastępuje go Edin Dżeko.

90'

Ależ huknął Yaya Toure! Iworyjczyk oddał szybki, niesygnalizowany strzał, ale piłką przeleciała nad poprzeczką bramki Adriana.

89'

Fatalne podanie Navasa do tyłu, Nolan przejął piłkę, ale w sytuacji sam na sam z Hartem trafił prosto w bramkarza City!

88'

Fernandinho zmienia Franka Lamparda.

88'

W końcu świetna akcja West Hamu! Nie wychodziły podania więc na indywidualną akcję zdecydował się Valencia, który minął czterech rywali, ale nie trafił w bramkę!

88'

Końcówka spotkania nieco bardziej ospała. Gospodarze mając dobry wynik nieco uspokoili grę, atakować próbują Młoty, ale ogromna liczba niedokładności nie pozwala im stworzyć sobie szansy na bramkę kontaktową.

85'

Tym razem trochę lepsza akcja gości, ale Valencia był na spalonym.

82'

Kolejna ofensywna akcja gości, która nie zakończyła się strzałem. Podopieczni Sama Allardyce'a mają dziś ewidentny problem z rozgrywaniem ataków pozycyjnych.

78'

Zawodnicy obu drużyn potrzebowali chwili by dojść do siebie po fatalnie wyglądającym urazie Davida Silvy. Teraz gra wróciła już do normy i znów możemy oglądać widowisko na dobrym poziomie.

75'

Samir Nasri zastępuje poturbowanego Silvę.

74'

David Silva z maską tlenową na twarzy zostaje zniesiony na noszach z murawy.

70'

Nie wygląda to dobrze, David Silva będzie musiał zostać zniesiony na noszach. Hiszpan na pewno nie będzie w stanie dokończyć meczu, a my mamy nadzieję, że szybko wróci do zdrowia.

69'

David Silva leży na murawie, a lekarze sprawdzają czy Hiszpan będzie w stanie kontynuować grę.

68'

Tym razem za mocno łokciami pracował Cheikhou Kouyate i za to otrzymał od arbitra żółty kartonik.

67'

Trener gości zarządził zmianę dwóch zawodników. Z boiska schodzi też Alex Song, a na murawę wbiega Matt Jarvis.

66'

Sam Allardyce decyduje się na zmianę. Carltona Cole'a zmienia Kevin Nolan.

65'

Demichelis na spółkę z Lampardem powstrzymują świetną okazję gości na kontrę.

64'

Adrian w ostatniej chwili ubiegł Sergio Aguero! Gdyby nie dobra interwencja golkipera Młotów, byłoby 3:0.

62'

Silva tym razem zdecydował się na uderzenie, ale trafił w obrońcę.

61'

Kouyate blokuje centrę Silvy, będzie rzut rożny.

59'

Ofensywne akcje gości nie wyglądają dziś dobrze. Tym razem nie dość, że Jenkinson dośrodkował bardzo niedokładnie, to dwóch graczy Młotów znajdowało się na pozycji spalonej.

59'

David Silva ukarany żółtą kartką za uderzenie łokciem Winstona Reida.

56'

Kolejny strzał City, ale znów niecelny. Z lewego skrzydła wbiegł Kolarov, uderzył bardzo mocno, ale piłką minęła bramkę strzeżoną przez Adriana.

55'

Gospodarze zamknęli rywali w ich polu karnym, wymienili kilkanaście szybkich podań, piłka w końcu trafiła do Sergio Aguero, który zdecydował się na strzał, ale źle trafił w piłkę i tę przejęli obrońcy.

52'

Aguero wraca na boisko, na szczęście nic mu nie jest.

52'

Teraz na boisku leży Valencia, mecz znów jest przerwany.

50'

Przy próbie strzału Sergio Aguero doznał jakiegoś urazu. Argentyńczyk leży za linią końcową boiska i potrzebuje pomocy medycznej.

49'

Cudowne prostopadłe zagranie Toure do Aguero, Argentyńczyk miał przed sobą tylko Adriana, ale zwlekał zbyt długo i piłkę wybili mu obrońcy!

49'

Znów akcji prawą stroną próbował Jesus Navas, jeden z aktywniejszych zawodników na boisku.

47'

Navas płasko zgrywał w pole karne, ale łatwo z tym poradzili sobie obrońcy WHU.

46'

Wracamy na Etihad!

15:17

Gra Manchesteru City może się dziś podobać. Spora intensywność, dużo prób gry z pierwszej piłki i co z tego wynika kilka bramkowych okazji. Obie bramki gospodarze zdobyli po kontrach, najpierw pechowym wybiciem i samobójczą bramką nie popisał się Collins, a potem Aguero rozegrał dwójkową akcję z Navasem i skończył ją bramką. West Ham nie zagroził bramce Harta, można pochwalić ich jedynie za grę w obronie, gdy szyki defensywne Młotów są kompletne, gracze City mają problem z przedarciem się pod bramkę Adriana.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Pierwsza połowa została przedłużona o 60 sekund.

45'

Teraz gospodarze kilkakrotnie próbowali przebić się przez szyki obronne West Hamu, ale dobrze ustawieni defensorzy gości w końcu przejęli piłkę.

43'

Navas zagrywał do Zabalety, ale zbyt mocno i Argentyńczyk dośrodkowywał już zza pola karnego.

35'

Minutę przed akcją bramkową żółtym kartonikiem ukarany został Jesus Navas. Myślimy, że trener wybaczy mu tą kartkę patrząc na to, że chwilę później zaliczył asystę.

38'

Ależ rozkręcili się gospodarze, było blisko trzeciej bramki! Tym razem Collins wybija daleko od własnej bramki!

36'

Fatalna strata piłkarzy West Hamu na środku boiska, Sergio Aguero rozegrał dwójkową akcję z Jesusem Navasem i trafił do siatki!

36'

GOOOOOOOOOOL! SERGIO AGUERO!

35'

Po kilku minutach chaosu Manchester City znów zaczął rozgrywać długie, ładne dla oka akcje. Tym razem gospodarze wymienili kilka podań, ale zabrakło ostatniego, tego najważniejszego dogrania.

31'

Kolejna próba z dystansu gości, tym razem dobrze w bramce spisał się Joe Hart.

30'

Kouyate próbował uderzenia z dystansu, ale trafił w obrońcę City.

29'

Obrońcy City grają dziś z ogromnym poświęceniem, widać, że gospodarze chcą przerwać złą passę.

27'

Navas wspaniale zgrał piłkę do Silvy, ale ten w doskonałej sytuacji trafił w obrońcę!

25'

Dośrodkowywał Downing, ale napastnicy WHU byli na spalonym.

22'

Nawet gdy goście przejmują piłkę na połowie rywali, ich akcje zostają szybko przerywane. Teraz piłkę stracił Zabaleta, a świetnym wślizgiem popisał się Fernando.

18'

Jesus Navas bardzo ostro zacentrował w stronę Sergio Aguero, James Collins przeciął to podanie lecz przy próbie wybicia piłki na rzut rożny trafił do własnej bramki! Adrian nie miał szans na skuteczną interwencję!

18'

GOOOOOOOOOOOL! SAMOBÓJCZE TRAFIENIE COLLINSA!

17'

Kolarov, tuż obok bramki!

16'

Manchester City będzie miał rzut wolny z bardzo dobrej odległości. Będzie ciekawie, tym bardziej, że wśród The Citizens można znaleźć kilku fachowców w tej dziedzinie.

15'

Fajne, szybkie tempo gry na Etihad Stadium, brakuje jednak trochę dokładności.

14'

Tym razem akcja pod polem karnym gospodarzy, ale świetnym wślizgiem zatrzymał ją Zabaleta.

13'

Kolejna dobra akcja City, tym razem zakończona strzałem Sergio Aguero. Argentyńczyk uderzył jednak wprost w Adriana.

11'

Silva zza pola karnego, sporo nad bramką.

9'

Dwie proste straty Silvy w ciągu pół minuty, Hiszpan zaprzepaścił szansę na dobrą akcję.

8'

Z dośrodkowaniem łatwo radzą sobie obrońcy Młotów.

7'

Faulowany na lewej stronie był Kolarov, rzut wolny dla City.

7'

Teraz lepiej piłką operują gospodarze, West Ham ma problemy z wymienieniem kilku podań.

4'

Znów próbował dośrodkować Zabaleta, tym razem skończyło się na rzucie rożnym dla City.

3'

Centrować próbował Zabaleta, ale dobrze zablokował to Valencia.

2'

Początek bardzo wyrównany, obie drużyny badają się nawzajem.

14:30

Gramy!

14:30

West Ham United: Adrian - Reid, Cresswell, Jenkinson,Collins - Downing, Song, Noble, Kouyate - Cole, Valencia

14:28

Manchester City: Hart - Demichelis, Zabaleta, Kolarov, Mangala - Lampard, Silva, Toure, Navas, Fernando - Aguero

14:08

14:04

Słabe wyniki osiągane przez The Citizens powodują, że najprawdopodobniej klub po zakończeniu sezonu opuści Manuel Pellegrini. Angielskie gazety sugerują, że jego następcą mógłby być Juergen Klopp.

14:00

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Premier League. Na Etihad Manchester City zmierzy się z West Ham United.