Arsenal LondynArsenal Londyn
1 : 0
southamptonSouthampton
94'

Koniec meczu! Arsenal po kapitalnej końcówce wyszarpuje zwycięstwo w meczu z Southampton i zdobywa trzy punkty!

93'

Sanchez powalany tuż przed polem karnym przez Mane.

92'

Podolski z ostrego kąta celował po długim słupku, ale niecelnie.

91'

Forster broni sytuację 2v1! Giroud odgrywał do Ramseya, strzał Walijczyka obroniony.

90'

Tego obronić nie mógł nawet Forster! Najpierw po zagraniu piłki ręką przez Fonte powinien być odgwizdany rzut karny, piłka trafiła przy linii końcowej do Ramseya, Walijczyka blokowało 3 rywali, ale zdołał wycofać na środek pola karnego, gdzie czekał Sanchez i Chilijczyk nie dał szans bramkarzowi Southampton!

89'

Alexis Sanchez! 1-0!

87'

Cóż za mecz gra Forster! Kolejna kapitalna interwencja, tym razem głową w okienko bramki posłał piłkę Giroud, ale Anglik tylko sobie wiadomym sposobem obronił to uderzenie!

85'

Strzał Podolskiego, ale nieczysto trafił w piłką i Forster bez problemów łapie piłkę.

81'

Zmiana również w Arsenalu. Schodzi Welbeck, wchodzi Podolski.

81'

Ostatnia zmiana w Southampton. Schodzi Long, a za niego Mayuka.

79'

Ramsey blokowany w polu karnym i Southampton wyszło z kontrą, znowu strzelał Mane, ale blokowany przez Mertesackera.

77'

Strzał Mane z dystansu, ale bardzo niecelny

76'

Wanyama ukarany żółtą kartką za faul na Giroud.

75'

Clyne fatalnie dośrodkował. Jedna z nielicznych akcji ofensywnych Southampton w ostatnim czasie.

73'

Mane powstrzymywany skutecznie przez obrońców Arsenalu.

70'

Znowu Forster! Sanchez do Giroud, Francuz kapitalnie odegrał do Welbecka, a ten w kapitalnej sytuacji daje się wykazać bramkarzowi Southampton!

69'

Giroud przed szansą, ale jego strzał z pola karnego broni Forster!

68'

Kolejna pewna interwencja Martineza przy dośrodkowaniu.

65'

Pierwsza zmiana w Arsenalu. Schodzi Oxlade-Chamberlain, a wchodzi Giroud.

64'

Dłuższa akcja Arsenalu, częste dośrodkowania i blokowane strzały, ostatecznie na bramkę uderza Ramsey, ale niecelnie.

63'

Arsenal - SouthamptonArsenal - Southampton

62'

Jednak Tadić opuszcza boisko, a zmienia go Mane.

61'

Fatalny strzał Cazorli z 20 metrów.

60'

Dobrze zapowiadająca się akcja dla Arsenalu zastopowana po niedokładnym dośrodkowaniu Monreala i Kanonierzy od nowa muszą budować swój atak.

58'

Mertesacker wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Tadicia.

55'

Tadić utyka po starciu z Santim Cazorlą, ale wydaje się, że wszystko będzie dobrze.

52'

Long zmarnował świetną okazję do kontry! Samolubnie holował piłkę zamiast podawać do będącego na świetnej pozycji Pelle i jego strzał trafił wysoko w trybuny.

50'

Nietypowe, krótkie rozegranie rzutu rożnego, piłka trafiła do Clyne'a, który kapitalnie dograł do niekrytego Pelle, ale do napastnika Soton od razu doskoczyło kilku obrońców i zablokowali jego uderzenie.

47'

Bomba posłana przez Ramseya z dystansu, ale bardzo niecelnie.

46'

Rozpoczęła się druga połowa!

21:35

Remis 0-0 nie zadowala żadnej ze stron. Arsenal częściej atakuje i miał dobre okazje do zdobycia gola, ale ostatecznie mylił się Welbeck i Chamberlain. Southampton też miało swoje szanse, ale Pelle nie zdołał wykończyć dwójkowej akcji z Daviesem.

48'

Koniec pierwszej połowy.

47'

Drugi raz w ciągu kilku chwil Forster kapitalnie interweniuje po stałym fragmencie gry! Tym razem był o ułamek sekundy szybszy od Welbecka!

46'

Welbeck głową próbował pokonać Forstera, ale kapitalnym refleksem popisał się bramkarz gości!

44'

Strzał Pelle z dystansu, ale łapie pewnie Martinez. Stratę przy tej kontrze zanotował Sanchez, a piłkę odebrał mu Wanyama.

44'

Toby Alderweireld obejrzał żółtą kartkę za faul w środku pola na mijającym go Sanchezie.

42'

Chamberlain prostopadle w pole karne, ale Fonte uprzedza Welbecka.

40'

Martinez pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

38'

Tadić prostopadle podawał do Pelle, strzał Włocha zatrzymał się na bocznej siatce, ale sędzia zasygnalizował spalonego.

36'

Welbeck próbował pokonać Forstera piętą po wielbłądzie Yoshidy, ale nie zdołał skierować piłki do bramki!

34'

Świetna, ostra wrzutka Bertranda, ale zdołał wybić piłkę Koscielny.

32'

Pierwsza ofensywna akcja Monreala i Hiszpan wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

31'

Yoshida melduje się na środku obrony, a do środka pomocy przesunięty został Alderweierld.

29'

Cork zmuszony do opuszczenia boiska z powodu kontuzji. Za niego pojawia się Yoshida.

28'

Welbeck wbiegł już z piłką w pole karne, ale zgubił futbolówkę podczas dryblingu.

26'

Kapitalna akcja Arsenalu zakończona strzałem Chamberlaina! Szybkimi podaniami z pierwszej piłki w polu karnym rozmontowali obronę "Świętych", ale Chamberlain miał trudną sytuację strzelecką i zrobił co mógł, by zdobyć bramkę. Dobrze interweniował Forster.

24'

Dobra akcja Cazorli lewą flanką, również dobre dośrodkowanie, ale blokowani napastnicy Arsenalu w polu karnym.

21'

Dwa błędy sędziego w jednej akcji. Najpierw w momencie podania Pelle był na spalonym, później przy interwencji Martineza sędzia wskazał na rzut rożny dla Soton, choć to nie bramkarz Arsenalu ostatni dotykał piłki.

20'

Forster ofiarnie próbował uratować piłkę zmierzającą na rzut rożny po interwencji Alderweirelda, ale nie udało mu się to i jest korner dla gospodarzy.

18'

Long niedokładnie dośrodkował z prawej strony.

16'

Dośrodkowanie Chambersa do Welbecka, ale napastnik reprezentacji Anglii źle przyjmował piłkę w polu karnym.

15'

Pelle podał w pole karne do Daviesa, ten odegrał mu główką na wolne pole, ale Włoch uderzył ponad bramką! Kapitalna akcja!

12'

Cork ucierpiał w starciu z Ramseyem. Defensywny pomocnik "Świętych" zastępuje dziś Schneiderlaina i byłby to spory cios dla Ronalda Koemana, gdyby musiał opuścić przedwcześnie boisko.

11'

Cork posyła piłkę w pole karne, ale czujny był Mertesacker i wybił futbolówkę.

8'

Kapitalna okazja dla Welbecka, ale Anglik nie zdołał pokonać w sytuacji sam na sam Forstera! Świetne prostopadłe podanie posłał Cazorla.

6'

Próba rozegrania akcji przez Arsenal, ale niedokładnie podawał Flamini do Cazorli.

4'

Chamberlain zabrał piłkę i popędził między piłkarzy Southampton, ale został zatrzymany przez Fonte tuż przed polem karnym.

3'

Rajd Chambersa prawą flanką, ale powstrzymany przez Wanyamę.

1'

Już po chwili pierwszy faul w środku pola, poszkodowany Ramsey.

20:45

Rozpoczął Arsenal!

20:41

Obie ekipy pojawiły się już na boisku, pierwszy gwizdek już za parę minut.

20:19

Rozgrzewka piłkarzy trwa

20:17

Swoje mecze wygrały Swansea, West Ham i Manchester United, więc aby zachować status quo, Arsenal również musi sięgnąć dziś po 3 punkty.

20:14

W Arsenalu ostatecznie zdążył wykurować się na mecz Nacho Monreal i to on wystąpi na lewej obronie.

20:09

Widnieją już po lewej stronie składy obu drużyn.

20:05

Witamy na relacji z meczu na The Emirates, gdzie Arsenal Londyn podejmie Southampton!