Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
0 : 0
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
20:00

Słabe było to widowisko we Wrocławiu. Pierwsza połowa dla Śląska, druga jeszcze bardziej bezbarwna, ale chyba nieznacznie dla Górnika. Czy któryś z zespołów może być zadowolony z jednego punktu? Chyba nie. Zabrzanie pozostają na dnie tabeli, Śląsk zrównuje się z Lechią Gdańsk w tabeli. Dziękuję za wspólne przeżycie tego meczu, zapraszam na kolejne relacje LIVE w ekstraklasa.net!

95'

Koniec meczu we Wrocławiu! Bezbramkowy remis Śląska z Górnikiem.

93'

Ostry faul w środku boiska Ossa na Bilińskim. Niebezpieczne wejście. Szymon Marciniak nie miał wątpliwości.

91'

Dośrodkowywał Sadzawicki, ale w polu karnym Kallaste nie znalazł sobie miejsca.

89'

Zbliżamy się do końca meczu, który ani przez moment nie porwał. Czy ktoś pokusi się o złotego gola?

87'

Żółty kartonik ogląda Danch, nie wystąpi on w spotkaniu z Lechem.

85'

Mieli swoją szansę zabrzanie. Próbował Kurzawa, próbował Kallaste. Uderzenia obu zawodników zostały zablokowane.

84'

Jest też ostatnia zmiana w Górniku.

82'

Żółta kartka dla Gecova. Wykluczył się tym samym z kolejnego spotkania.

81'

Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy.

81'

Gola mógł teraz zdobyć Śląsk! Świetne podanie Morioki powinien zamienić na bramkę Pich, ale jego uderzenie z dwunastu metrów było niecelne.

81'

Dobra próba Gosztonyiego. Węgier próbował prostopadłym podaniem uruchomić Celebana, jednak Janukiewicz był szybszy.

78'

Dobry moment Górnika! Tym razem Kwiek zagrywa prostopadle do wbiegającego w pole karne Sadzawickiego, obrońca Górnika uderza silnie, ale obok bramki.

76'

W Górniku druga zmiana. Kurzawa zmienia Skrzypczaka.

75'

Dobra okazja Górnika. Ładnie balansem ciała zwiódł rywala Kante i uderzył sprzed szesnastki w kierunku długiego rogu. Pawełek był jednak na posterunku.

73'

Zmiana na prawej obronie Górnika. Schodzi z boiska wycieńczony Golański. W jego miejsce Sadzawicki.

73'

Dudu strzela z dystansu wprost w bramkarza Górnika. Trzeci celny strzał w tym spotkaniu!

72'

Piłkę przejmuje Skrzypczak, wygrywa przebitkę z rywalem, ma sporo wolnego miejsca i... podaje do nikogo.

70'

Jest odpowiedź Śląska! Morioka zagrywa do Bilińskiego, ten z ostrego kąta strzela wprost w Janukiewicza.

69'

Jest pierwszy celny strzał w tym meczu! Niesamowite! Uderza Steblecki z dystansu, niepewnie broni Pawełek, będzie jeszcze korner dla Górnika.

65'

Druga zmiana w Śląsku: boisko opuszcza Hateley, wchodzi na nie Grajciar.

64'

Żółta kartka dla Picha po brzydkim faulu na Golańskim. Obrońca Górnika nie podnosi się z murawy.

63'

Pierwsza dobra sytuacja Górnika! Niepilnowany w polu karnym Oss uderza z główki, piłka mija słupek o centymetry!

63'

Golański uderza z wolnego i trafia w mur. Chwila zawahania Pawełka, ale piłka ostatecznie nie wpadła mu za kołnierz. Będzie rzut rożny.

61'

Ruszył na przebój Kallaste, minął dwóch rywali i tuż przed polem karnym został wycięty przez Celebana.

60'

Dośrodkowanie Śląska z rzutu rożnego przechwytuje bez problemu Janukiewicz.

58'

Niestety, tak to wygląda...

56'

Beznadziejne uderzenie Gosztonyiego.

56'

Faul Skrzypczaka na trzydziestym metrze na wprost bramki Janukiewicza. Będzie groźny rzut wolny.

54'

Znów spóźniony w obronie Skrzypczak umożliwia dośrodkowanie Dudu. Piłkę wybijają zabrzanie, nabiegający Gecov uderza z pierwszej piłki bardzo niecelnie.

51'

Chwila niezłej gry Górnika - dwa dośrodkowania, które nie przyniosły strzału. Ostatecznie futbolówkę stracił Golański.

49'

Kilkanaście sekund później uderzał z szesnastu metrów Pich - strzał zablokował Kallaste. Z rzutu rożnego nic nie wynikło.

48'

Groźnie pod bramką Janukiewicza! Morioka był bliski oddania strzału, ale w ostatnim momencie został uprzedzony przez Ossa.

46'

Gramy! Rozpoczynają zabrzanie!

19:01

Zmiana w Śląsku: schodzi Ostrowski, wchodzi Zieliński.

18:57

Podsumowanie pierwszej połowy: Cóż... Niezbyt interesujące jest to spotkanie we Wrocławiu. Nie widzieliśmy żadnego celnego strzału. Najbliżej gola był Gosztonyi, który trafił w słupek. Stuprocentową okazję miał też Morioka. Śląsk prezentuje się nieco lepiej, ale nie potrafi udokumentować tego bramką. W Górniku panuje za duża asekuracja, ofensywnie gra jedynie czterech zawodników. To za mało na pewnie grającą defensywę Śląska.

18:53

Podsumowanie gry Górnika: Zabrzanie prezentują się może lepiej niż w poprzednich dwóch meczach, ale wciąż widać w ich poczynaniach nerwowość. Goście mają problem na swojej prawej stronie, słabo prezentuje się również Matuszek. Aktywny jest za to Kallaste. Kante, Kwiek i Steblecki mają przebłyski niezłej gry. Bezwzględnie Skrzypczak powinien trafić na "szpicę".

18:51

Podsumowanie gry Śląska: Jeśli któryś zespół przejawia większą chęć wygranej, to jest to zespół trenera Szukiełowicza. Bardzo aktywny jest Morioka, który wyróżnia się techniką i niekonwencjonalnymi zagraniami. Dobre zawody gra także dobrze dośrodkowujący Dudu. Kilka błędów popełnił w tej połowie Hateley. Pawełek prezentuje się pewniej, niż tydzień temu.

47'

Koniec pierwszej, raczej bezbarwnej pierwszej połowy we Wrocławiu.

46'

Kolejny faul zabrzan i kolejny żółty kartonik. Tym razem nieprzepisowo powstrzymywany Dudu przez Golańskiego.

45'

Dudu uderza piekielnie mocno i bardzo niecelnie z rzutu wolnego.

44'

Ostre wejście Matuszka w nogi Bilińskiego tuż przed polem karnym zabrzan. Rzut wolny i żółta kartka.

43'

Żółta kartka dla Kwieka za faul taktyczny w środku boiska.

42'

Strzał Stebleckiego zza pola karnego mija bramkę Pawełka.

41'

Na boisku dzieje się bardzo mało, dlatego ciekawostka prosto z Twittera: Mariusz Pawełek swój debiut i pierwsze czyste konto zachował w barwach Odry Wodzisław właśnie z Górnikiem Zabrze.

40'

Z tego faulu narodziło się dośrodkowanie Hateleya, które minęło wszystkich w polu karnym Górnika i niemal nie zaskoczyło Janukiewicza.

39'

Fatalne podanie Matuszka i faul Skrzypczaka, który nieprzepisowo zatrzymał rozpędzającego się Dudu.

37'

Dośrodkowanie Golańskiego z rzutu wolnego nie przyniosło strzału gości. Pawełek dobrze piąstkował.

34'

Grą Górnika dyryguje dzisiaj Kwiek, ale błędy w rozegraniu popełniają inni. Na przykład przed chwilą Skrzypczak w prostej sytuacji podał prosto do zawodnika rywali.

31'

Trzecia doskonała okazja dla Śląska! Dwa dośrodkowania Picha na przestrzeni dziesięciu sekund - najpierw piłkę wybija Kopacz, potem mocne dośrodkowanie Słowaka powinien na bramkę zamienić Morioka. Japończyk miał przed sobą pustą bramką i nie trafił głową do siatki. Na jego usprawiedliwienie - to było naprawdę mocne podanie.

30'

Pół godziny meczu za nami. Czy to dobra reklama Ekstraklasy w Europie? Z pewnością nie. Brakuje zadziorności i chęci zwycięstwa.

30'

Kante fauluje Celebana składając się do mało prawdopodobnej przewrotki.

28'

Dośrodkowanie Kalaste przechwytują obrońcy Śląska. Mała liczba zawodników Górnika bierze udział w akcjach ofensywnych.

27'

Piłka po uderzeniu Stebleckiego z dwudziestu metrów mija słupek bramki Pawełka.

25'

Atak pozycyjny Śląska, budowany w bólach, przerywa Skrzypczak.

23'

Niezła akcja Górnika - w rolach głównych Kwiek i Kante, jednak dośrodkowanie psuje Kallaste.

21'

Dobra piłka Morioki do Ostrowskiego i dośrodkowanie prawego obrońcy Śląska, interweniuje głową Golański.

21'

Tymczasem z dystansu uderza Kwiek - kilka metrów obok słupka.

19'

Swoją drogą, pomysł ze Skrzypczakiem na prawej pomocy już teraz wydaje się nietrafiony. Być może zamiana miejscami z Kante przyniosłaby więcej korzyści Górnikowi.

18'

Konsekwentnie będzie dziś grać lewą stroną Śląsk. Tam biega dobrze dysponowany Dudu i wspomagający go Pich naprzeciwko Golańskiego i Skrzypczaka.

17'

Znów było blisko gola dla Śląska! Kolejne dobre dośrodkowanie Dudu, piłkę wybijał Oss, dobiegł do niej Hateley i uderzył z pierwszej piłki minimalnie niecelnie!

15'

Pierwszy kwadrans niezbyt emocjonujący, jedna dobra szansa Śląska to wszystko, co oglądaliśmy.

15'

Błąd Hateleya, który nieczysto trafia w piłkę. Przejmuje ją Kante i uderza z dystansu, lecz bardzo niecelnie.

13'

Ogromne problemy ma Górnik po swojej prawej stronie. Nie nadąża tam za rywalami Golański, a Skrzypczak, który nie jest nominalnym skrzydłowym, również popełnia błędy.

11'

Szybko odpowiada Górnik. Dobra długa piłka do aktywnego Kalaste, nim jednak Estończyk przyjął piłkę, na jego drodze stanął Pawełek.

10'

Ależ miał teraz szczęście Górnik! Seria błędów w zabrzańskiej defensywie i uderza z trzynastego metra Gosztonyi i trafia w słupek!

9'

Indywidualna akcja Picha, który mógł pokusić się o strzał zza pola karnego, ale wybrał podanie na skrzydło. Tam pogubił się Gosztonyi.

9'

Prostopadła piłka od Picha do Bilińskiego, na posterunku jednak Janukiewicz.

7'

Zakotłowało się w polu karnym Górnika, Janukiewicz zaliczył pusty przelot, ale sytuację wyjaśnia Skrzypczak.

6'

Pierwsza okazja dla Śląska! Dośrodkowanie Ostrowskiego i główka Bilińskiego - będzie rzut rożny.

6'

W pierwszych pięciu minutach na boisku nie wydarzyło się nic ciekawego, częściej przy piłce jest Górnik, ale najczęściej dzieje się to w ich własnej strefie obronnej.

4'

|Zabrzanie zapraszają rywali do pressingu na własnej połowie.

3'

Pierwsze dośrodkowanie Śląska, lecz piłka zatrzymana przez Dancha.

3'

Długa piłka Golańskiego w kierunku Kante, jednak pewnie interweniuje Celeban.

1'

Sporo chaosu w pierwszych sekundach tego spotkania, ale po faulu na Stebleckim swój atak będą konstruować zabrzanie.

18:00

Pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczynają gospodarze!

17:56

Piłkarze obu ekip już w tunelu, za moment rozpocznie się to spotkanie!

17:51

Sytuacja w tabeli obu klubów jest jasna - wrocławianom brakuje trzech punktów do pierwszej ósemki. Tylu punktów brakuje również zabrzanom do czternastego miejsca w tabeli. Zwycięstwo da Śląskowi realną szansę na grupę mistrzowską i pogrąży Górnika, którego czekają spotkania z Legią i Lechem. Komplet punktów gości da im krótki oddech i prawdopodobnie uratuje na razie trenera Ojrzyńskiego.

17:44

Najprawdopodobniej dziś we Wrocławiu nie będzie wysokiej frekwencji na trybunach. Zabraknie też kibiców gości - fani z Zabrza otrzymali zakaz wyjazdowy na ten mecz po odpaleniu rac w trakcie Wielkich Derbów Śląska.

17:38

W ekipie gości znacznie więcej zmian. Szansę debiutu otrzymają Kalaste i Oss, do składu wracają również Kopacz, Matuszek i Skrzypczak. Po raz pierwszy od początku spotkania zagra także Golański. Łącznie sześć zmian! Po przegranych Wielkich Derbach Śląska trener dokonał rewolucji w składzie i ustawieniu. Górnik wraca bowiem do gry piątką obrońców, która przyniosła mu w grudniu sporo punktów.

17:35

W zespole gospodarzy dwie zmiany w wyjściowej jedenastce w porównaniu do ostatniego meczu: Dudu zastąpił na lewej obronie Pawelca, a w środku pomocy zagra Hateley w miejsce pauzującego za kartki Hołoty. Ustawienie pozostaje bez zmian: 4-5-1 z wysuniętym Bilińskim.

17:26

Rezerwowi Górnika: Przyrowski, Szeweluchin, Sadzawicki, Magiera, Kurzawa, Korzym, Pikul

17:25

Rezerwowi Śląska: Abramowicz, Dankowski, Kaczmarek, Pałaszewski, Zieliński, Grajciar.

17:23

Leszek Ojrzyński walczy o posadę i o pierwsze punkty na wiosnę, a Śląsk stoi przed doskonałą okazją na dogonienie pierwszej ósemki!

17:23

Witamy wszystkich zainteresowanych meczem Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze! Starcie 12. z 16. drużyną w tabeli może nie zapowiadać się wyjątkowo ciekawie (szczególnie w piątkowy wieczór!), ale jest to spotkanie o dużą stawkę.

16:50

Śląsk - Górnik Zabrze LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Ojrzyńskiego stąpanie po grząskim gruncie

Gdyby ktoś postawił u bukmachera, że ten duet będzie walczył o utrzymanie w lidze, z pewnością zarobiłby obecnie niemałe pieniądze. Prawdą jest jednak, że Śląsk i Górnik, które stale zajmowały miejsca w czołowej ósemce, w tym sezonie diametralnie wprawiają swoich kibiców w skrajnie zły nastrój. Choć oba zespoły miały o wiele ambitniejsze cele, musiały zderzyć się z dynamiczną rzeczywistością naszej ligi.