Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

17:25

Zapraszam serdecznie na inne relacje na Ekstraklasa.net!

17:24

Bardzo dobry mecz w Szczecinie. Po znakomitej pierwszej połowie i trochę słabszej drugiej, Pogoń ostatecznie remisuje 1:1 ze Śląskiem Wrocław. Obie bramki padły w drugiej odsłonie meczu, a ich autorami byli Łukasz Zwoliński i Robert Pich. Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, ale goście podnieśli rękawicę i odpowiedzieli bramką. Wynik zasłużony, bo Śląsk po straconej bramce pokazał się z naprawdę dobrej strony.

93'

Ostatni gwizdek, Pogoń 1:1 Śląsk!

92'

Przybecki ładnie zszedł do środka, pokusił się o strzał, ale świetnie zablokował to uderzenie Piotr Celeban.

91'

3 minuty doliczone do regulaminowego czasu.

90'

Jakiś uraz barku Pawelca, który przy próbie główki upadł niefortunnie.

88'

Stracony gol podciął skrzydła gospodarzom i mecz się wyrównał. Czy ktoś będzie w stanie w ostatnich minutach obrócić mecz na swą korzyść?

87'

Fojut uderzał z ponad 40 metrów, ale strzał ten nie miał prawa zagrozić Pawełkowi.

83'

Murayama! Dostał dobre dośrodkowanie od Frączczaka, ale uderzył...barkiem. I obok bramki.

79'

Paixao miał szansę na strzał z woleja, ale skiksował!

79'

Wrzutka Hateley'a w pole karne, ale Czerwiński wybija na korner.

77'

Uderzenie Kiełba z ponad 30 metrów, ale strzał ten lepiej przemilczeć.

77'

8658 kibiców zasiadło dziś na trybunach stadionu w Szczecinie.

76'

Zmiana w drużynie Śląska, Robert Pich kończy udział w tym meczu, a w jego miejsce Peter Grajciar. Można powiedzieć, że Słowak strzelił bramkę "w porę".

75'

Zmiana w Śląsku, Marcel Gecov zmienia Kamila Dankowskiego.

73'

Akcję rozpoczął Jacek Kiełb, piłka trafiła pod nogi Paixao, który zagrał kapitalną piłkę do wychodzącego Picha, a ten pewnie pokonał Kudłę! Mamy remis!

73'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL ROBERT PICH!!! ŚLĄSK WYRÓWNUJE!!

71'

Zamarkował strzał Frączczak, uderzał Nunes, ale zrobił to bardzo niecelnie.

70'

Rzut wolny dla Pogoni tuż przy linii pola karnego, który faulowany był przez Kokoszkę. Będzie doskonała okazja dla gospodarzy.

69'

Danielak! Świetnie ograł Kokoszkę, ale przekombinował i stracił piłkę w polu karnym!

68'

Ładna akcja Pogoni, ale Murawski zbyt mocno zagrał na prawo do Danielaka, który ratując sytuację dośrodkował prosto do Pawełka.

66'

Dobry pomysł Murayamy, który ładnie wypuścił Zwolińskiego, ale wysoka piłka wylądowała w rękawicach Mariusza Pawełka.

65'

Zmiana w Pogoni, schodzi z boiska Patryk Małecki, którego kibice żegnają owacją na stojąco i okrzykami "Mały, Mały", a w jego miejsce Miłosz Przybecki. Bardzo dobry mecz Małeckiego!

63'

Ależ ambitnie gra Pogoń! Dla podopiecznych Czesława Michniewicza nie ma straconych piłek. Śląsk bezradnie próbuje przebić się pod bramkę Kudły, ale znakomicie dysponowani defensorzy Portowców!

61'

Rajd Murawskiego, ale zatrzymał go Jacek Kiełb.

59'

Drugi gol Zwolińskiego w tym sezonie! Kapitalne wykonanie autu przez Portowców, daleka wrzutka do Zwolińskiego, który tylko się odwrócił i nie dał szans Pawełkowi! Pogoń prowadzi!

58'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL ŁUKASZ ZWOLIŃSKI!!

57'

Murawski! Próba strzału kapitana Portowców, ale uderzenie niecelne!

57'

Zmiana w drużynie Śląska, Jacek Kiełb zmienia Mateusza Machaja.

56'

Pawełek naciskany przez Małeckiego nie popełnił błędu i dobrze odegrał do Dankowskiego.

54'

JAK TO NIE WPADŁO?! Najpierw Murayama zagrał na lewo do Zwolińskiego, ten uderzył mimo asysty Dankowskiego, ale piłka trafiła w słupek! Odbita futbolówka trafiła jednak pod nogi stojącego na 9. metrze Murayamy, ale zawodnik Pogoni nie trafił w bramkę!

53'

Wrzutka Hateley'a w pole karne do Machaja, ale ten drugi na ofsajdzie.

48'

Murawski pada na murawę przy starciu z Kokoszką, ale nie ma gwizdka. Portowcy mają jednak korner.

47'

Ciekawa akcja gospodarzy, uderzenie Murawskiego jednak bardzo złe.

46'

Szymon Marciniak daje znak i ruszają Wrocławianie!

46'

Takuya Murayama od początku zastępuje Mateusza Lewandowskiego.

16:32

Główni aktorzy dzisiejszego widowiska już na placu gry.

16:20

Bardzo dobra, intensywna ta pierwsza połowa! Obie drużyny grają naprawdę dobrze, ale to Pogoń przeważa i to własnie Pogoń stworzyła sobie lepsze okazje do zdobycia bramki. Najbliżej tego wyczynu był Adam Frączczak, który z kilku metrów nie trafił do niemal pustej bramki. Bardzo dobre zawody rozgrywa Patryk Małecki. Śląsk próbuje swoich szans z dystansu. Próbowali Machaj i Pich, poza tym zawodnicy z Wrocławia nie zagrozili zbytnio bramce Kudły. Zobaczymy jak będzie w drugiej odsłonie, liczymy na równie ciekawe widowisko!

45'

Koniec pierwszej połowy, bez bramek na stadionie w Szczecinie, wracamy za kwadrans!

44'

Żółta kartka, tym razem ukarany Mateusz Machaj.

43'

Płaska wrzutka Frączczaka, ale wybija piłkę Kokoszka.

42'

Hołota fauluje Nunesa, dzięki czemu będzie dobra szansa na wrzutkę.

40'

Pich! Dobra akcja Roberta Picha na lewej stronie, zakończona potężnym strzałem Słowaka, ale broni Kudła!

39'

Ależ błąd Pogoni, któryś z obrońców źle wybijał piłkę, dzięki czemu Biliński ruszył sam na Kudłę, ale dogonił go Czerwiński i odebrał mu futbolówkę!

37'

Rzut wolny dla Śląska po faulu Matrasa na Pawelcu. Oddał sobie zawodnik Pogoni :-)

36'

Lewandowski! Wrzutka Małeckiego, piłka wybita przed szesnastkę gdzie czyhał na nią Lewandowski. Oddał on strzał, ale niecelnie!

35'

Matras faulowany przez Pawelca blisko pola karnego. Dobra okazja do wrzutki.

34'

Starcie Matrasa z Paixao i zawodnik Pogoni faulowany.

33'

Piłka w siatce, ale Flavio Paixao na spalonym i gol oczywiście nieuznany.

31'

Zwoliński próbował uderzyć z półobrotu, ale zablokowane uderzenie napastnika Pogoni.

28'

Małecki popędził pod linię końcową, próbował zagrać do środka do Zwolińskiego, ale niedokładne zagranie piłkarza Pogoni.

26'

Szybka kontra Śląska, ale Paixao faulowany przez Danielaka i mamy pierwszą kartkę.

25'

ALEŻ SZANSA POGONI! Małecki zgrał do Lewandowskiego, ten wymanewrował Dankowskiego na lewej stronie i zagrał do środka do Danielaka, a ten z 7 metrów uderza w Pawełka!

22'

Bardzo aktywny Patryk Małecki ruszył z akcją lewą stroną, ale Dankowski dobrym wślizgiem wyłuskał mu piłkę spod nóg.

21'

Nunes mocno wstrzelił piłkę w szesnastkę, ale Pawełek pewnie chwyta futbolówkę.

20'

57% - 43%. Tak wygląda posiadanie piłki, na korzyść gospodarzy.

19'

Machaj! Dobre, sytuacyjne uderzenie z 25 metrów, ale Kudła paruje ten strzał na korner!

17'

Flavio Paixao w teatralny sposób pada w polu karnym, sędzia bardzo pewnie nakazuje mu podniesienie się z murawy.

16'

Długa piłka do Roberta Picha, ale zawodnik Śląska nie przepchnął Frączczaka i piłka dla Portowców.

14'

Śląsk rozgrywa akcję na własnej połowie, na stadionie słychać gwizdy.

13'

Ładny balans ciała Małeckiego, wrzutka byłego gracza Wisły Kraków wychwycona jednak przez Pawełka.

11'

Ciekawe zagranie ze środka pola do wychodzącego Małeckiego, ale Pawełek pierwszy przy piłce.

7'

POPRZECZKA!!! Frączczak trafia w poprzeczkę! To powinien być gol!

6'

Kokoszka wybija piłkę na korner, ale był bliski wbicia piłki do własnej bramki! A wrzucał Zwoliński.

3'

Pierwsza akcja Śląska, strata Picha na połowie Pogoni, po której z kontrą ruszył Małecki, ale faulowany przy linii środkowej.

1'

Pierwszy gwizdek, od środka Portowcy - zaczynamy!

15:30

Co ciekawe, 31 ostatnich meczów między Pogonią a Śląskiem nie zakończyło się wynikiem bezbramkowym.

15:29

Kibice odśpiewali hymn Pogoni, zawodnicy gotowi do gry, jeszcze wymiana uprzejmości między graczami.

15:27

Sędziowie wyprowadzają zawodników na murawę, startujemy już za chwilę!

15:18

15:15

Rezerwowi Śląsk: Jakub Wrąbel, Krzysztof Danielewicz, Jacek Kiełb, Dudu Paraiba, Marcel Gecov, Paweł Zieliński, Peter Grajciar.

15:14

Rezerwowi Pogoń: Jakub Słowik, Robert Obst, Sebastian Murawski, Dominik Kun, Miłosz Przybecki, Takuya Murayama, Sebastian Rudol.

15:11

15:02

Po drugiej stronie barykady zgoła odmienne nastroje. "Portowcy" po zwycięstwie w pierwszej kolejce w Poznaniu spokojnie i w dobrych humorach przez cały tydzień przygotowywali się do pojedynku ze Śląskiem Wrocław. Trener Czesław Michniewicz nie chcąc zatracić dobrego przygotowania mentalnego oraz zniwelować ryzyko rozprężenia swoich zawodników w każdym treningu wplatał elementy rywalizacji, a we wtorek razem z dziennikarzami i zaproszonymi kibicami zawodnicy poszli do kina. Filmem, który z inicjatywy Michniewicza obejrzeli wszyscy zgromadzenie był "Cud w Lake Placid" opowiadający motywującą historię zdobycia złotego medalu na Olimpiadzie przez hokejową drużynę Stanów Zjednoczonych.

14:56

IFK Goeteborg okazał się zbyt trudnym rywalem dla wrocławian. Po bezbramkowym remisie na własnym stadionie przyszła w czwartek dwubramkowa porażka i Śląsk pożegnał się europejskimi pucharami. Nie był to udany mecz zespołu Tadeusza Pawłowskiego - w defensywie popełniali proste błędy przy bramkach, a w ofensywie zabrakło jakości. Dominował chaos i brak pomysły na skuteczne poprowadzenie akcji. Jednak były w tym spotkaniu również dobre momenty - zwłaszcza w pierwszej połowie, ale zabrakło wtedy zimnej głowy i ostatniego podania.

14:50

Witamy ze Szczecina! Dzisiaj w meczu 2. kolejki Ekstraklasy miejscowa Pogoń podejmuje Śląsk Wrocław. Zapraszamy na relację na żywo!