Sobota, 17 października 2015, godz. 18:00
1. połowa1 : 2
19:55

Za uwagę dziękuje wam dziś Wojciech Maćczak. Do następnego razu!

19:54

Ruch został dzisiaj skarcony za minimalizm w drugiej połowie. Chorzowianie chcieli tylko utrzymać wynik 1:2, jednak to się nie udało. Wydaje się, że remis również ich zadowala.

19:54

Jakiś efekt zatrudnienia nowego szkoleniowca w Poznaniu jest, bo Lech zdobywa dziś jeden punkt. Szkopuł w tym, że to tylko kropla w morzu potrzeb ostatniego zespołu ligi. Bez serii zwycięstw poznaniacy nie tylko nie awansują do ósemki, ale i mogą realnie bać się o ligowy byt.

95'

Koniec meczu.

94'

Żółta kartka dla Marcina Kamińskiego.

93'

Douglas przestrzelił z wolnego.

92'

Konczkowski faulował Pawłowskiego tuż przed własnym polem karnym, będzie wyśmienita okazja dla Lecha. A jest żółta kartka dla obrońcy Ruchu.

90'

Druga połowa została przedłużona o cztery minuty.

89'

Pawłowski strzelał zdecydowanie za lekko, by zaskoczyć Putnockiego.

87'

Dwie zmiany w swoim zespole szykuje jeszcze Waldemar Fornalik. Będzie chciał zyskać na czasie w końcówce.

85'

Darko Jevtić uderza nad bramką Ruchu.

83'

Jan Urban decyduje się na ofensywną zmianę, miejsce Kebby Ceesaya zajmuje Dariusz Formella.

83'

Co tam się działo?! Rozegranie rzutu rożnego i strzał Kownackiego - zablokowany, strzał Pawłowskiego - to samo, później w pole karne przedarł się Jevtić. Próbował strzelać - nic z tego, za chwilę Arajuuri zablokowany, w końcu po kilku następnych rykoszetach piłka trafiła pod nogi Kamińskiego, a ten wpakował ją do siatki. Lech remisuje z Ruchem 2:2.

81'

GOOOOL!!! MARCIN KAMIŃSKI TRAFIA DO BRAMKI RUCHU!!!

79'

Po dośrodkowaniu Kownackiego z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Pawłowskiego, który huknął nad bramką Ruchu.

77'

Chorzowianie sprytnie grają na czas. Co rusz któryś z zawodników pada na murawę jak rażony piorunem, wyglądając, jakby potrzebował księdza, a nie opieki medycznej. Po chwili wszystko jest już w porządku.

76'

Kownacki trafia w boczną siatkę.

75'

Śmiesznie brzmi, gdy kibice Ruchu śpiewają dziś: "Jesteśmy lepsi, Niebiescy jesteśmy lepsi". Śmiesznie dlatego, że Ruch gra dziś w żółtych koszulkach, a niebieskie mają lechici.

74'

Lech rusza z kontratakiem, po czym szybko reflektuje się, że żadnego pomysłu na kontrę nie ma. Kończy się dłuuugą wrzutką Ceesaya i wybiciem piłki przez Konczkowskiego.

72'

Długa piłka Arajuuriego w kierunku Hamalainena, Fin uprzedzony przez Putnockiego.

71'

Mamy zapowiadaną zmianę w Ruchu, Iwański za kontuzjowanego Urbańczyka.

71'

Kamiński nie trafia do bramki z kilku metrów! Coś niebywałego!

71'

A jednak nie tylko na chwilę, bo siada na ławce rezerwowych. Do gry gotowy jest już Maciej Iwański.

70'

Na boisku leży Urbańczyk, który ucierpiał w jednym ze starć. Na chwilę będzie musiał opuścić murawę.

69'

Putnocky! Kapitalna interwencja ratuje Ruch! Linetty dobrze wypuścił Kownackiego, ten oddał niezły strzał, ale między słupkami kapitalnie spisał się Słowak!

66'

Tak dla uczciwości trzeba przyznać, że po przerwie poznaniacy wyglądają lepiej. Przejęli inicjatywę, dłużej utrzymują się przy piłce i atakują rywala. Co z tego jednak, skoro nie mają żadnego pomysłu na zakończenie akcji. Urban chyba nie wiedział w co się pakuje.

63'

Znów Jevtić, znów fatalnie. Tym razem obok bramki.

62'

Douglas wyłożył piłkę Jevticiovi, ten jednak miał ogromne problemy z jej opanowaniem. W końcu oddał strzał, jednak nie mógł zagrozić Putnockiemu, co najwyżej go rozśmieszyć.

62'

Do bezpańskiej piłki na linii pola karnego dopadł Podgórski, po czym uderzył niecelnie na bramkę Buricia.

60'

58'

Bo dośrodkowaniu z lewej strony zakotłowało się w polu karnym Ruchu. Upadał Hamalainen, sygnalizując faul, piłka trafiła do Kownackiego, a ten przegrał pojedynek z Zieńczukiem.

54'

To chyba pierwsza groźna okazja dla Lecha w tym meczu (pomijając bramkę, bo to był typowy centrostrzał). Na bramkę Putnockiego uderzał Linetty, bramkarz Ruchu z trudem broni!

53'

Zawodnicy obu drużyn wrócili do gry.

51'

Sędzia Musiał przerywa grę, bo pod bramką Buricia nadymione jak w palarni.

50'

A tymczasem kibole w "Kotle" odpalili racowisko.

48'

Żółta kartka dla Trałki. Trzeba przyznać, że pracował na nią już od dłuższego czasu.

46'

Na murawie nie ma również Macieja Gajosa, którego zastąpił Darko Jevtić.

46'

W przerwie nastąpiła podwójna zmiana w ekipie Jana Urbana – boisko opuścił Gergo Lovrencsics, a jego miejsce zajął Dawid Kownacki.

46'

Początek drugiej połowy meczu.

19:00

W pierwszej połowie Lech grał swój zwykły, sezonowy piach. Najwyraźniej jego kupa jest zbyt wielka, by zadziałał efekt nowej miotły w postaci Jana Urbana. Ruch na tle rywala wygląda zdecydowanie lepiej i zasłużenie prowadzi. Zobaczymy, czy coś zmieni się po przerwie.

45'

Przerwa.

45'

Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

43'

Niezłe dośrodkowanie Lovrencsicsa, piłka trafia jednak w ręce Putnockiego.

41'

JEEEEST!!! DO BRAMKI PUTNOCKIEGO TRAFIA SZYMON PAWŁOWSKI!

40'

Pawłowski zablokowany na lewej stronie, wywalczył rzut rożny. Będzie coś z tego?

39'

Dośrodkowanie Douglasa zbyt mocne. Do piłki tuż przed linią końcową zdołał dojść Kamiński, ale skierował ją tylko w ręce Putnockiego.

38'

Linetty faulowany przez Cichockiego, będzie rzut wolny dla Lecha.

37'

Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa niecelnie głową uderzał Hamalainen.

34'

Po rozegraniu rzutu rożnego uderzał Lovrencsics, strzał jednak blokuje Podgórski. Były zawodnik Piasta wypruł po tym do przodu i wziął jeszcze udział w akcji ofensywnej swojego zespołu – niech poznaniacy biorą przykład!

32'

Po raz kolejny dał o sobie znać Mazek, tym razem przebojowo wpadł w pole karne rywala i tylko interwencja Linettego sprawiła, że nie oddał groźnego strzału na bramkę Buricia.

29'

Mazek teraz świetnie poradził sobie z Trałką. Kto nie widział, niech żałuje. Nasuwa się tylko pytanie, gdzie się podział kapitan Lecha z końcówki ubiegłego sezonu?

28'

Scenariusz podobny, jak przy pierwszym trafieniu – dośrodkowanie z rzutu wolnego, obrońcom Lecha nagle ktoś odcina zasilanie, Stępiński pakuje piłkę do siatki, a poznaniacy stoją zdezorientowani i pytają: „Co się stało?”. Nie zauważyłem tylko, kto tym razem podawał z rzutu wolnego – ktoś z was może to widział?

25'

GOOOOOOOOL!!! STĘPIŃSKI PO RAZ DRUGI!!!

24'

Douglas ruszył lewą stroną boiska, podał do przodu do Lovrencsicsa, ten już szykował się do dośrodkowania, już miał posłać wyśmienitą piłkę na głowę któregoś z kolegów, tradfił jednak w nogę Konczkowskiego.

22'

Teraz to Trałka brzydko potraktował rywala w środku pola, miał szczęście, że sędzia Musiał nie pokazał mu kartki.

21'

Przypadkowe, aczkolwiek brzydko wyglądające starcie dwóch zawodników w polu karnym Lecha. Trałka rzucił się pod nogi Stępińskiego, by wybić piłkę, a ten był rozpędzony i trochę go okopał. Sędzia nie użył gwizdka, wydaje się, że słusznie.

20'

Douglas przedzierał się lewą stroną boiska, nawet radził sobie z Konczkowskim, jednak gdy w sytuację wmieszał się jeszcze Surma, to stracił piłkę.

18'

Droga Kibicko, na pierwszym transparencie widnieje napis: "W Poznaniu temat znany - w klubie niezbędne są duże zmiany", natomiast na drugim: "Co wy sobie wyobrażacie? Trenerów wybieracie? Klub hańbicie - nic nie gracie!!!"

16'

Gajos zatrzymany na linii pola karnego przez Cichockiego. Swoją drogą ciekawe, jak będzie radził sobie duet, złożony z niego oraz Michała Koja. Dotychczas jedno z miejsc na środku obrony zawsze zajmował Rafał Grodzicki, pauzujący dziś za żółte kartki.

15'

Douglas trochę przypadkowo dostał piłkę na połowie rywala, próbował zagrać do boku do Pawłowskiego, tyle ze trafił w Konczkowskiego.

12'

Kolejna wrzutka w wykonaniu lechitów, tym razem piłkę dośrodkowywał Lovrencsics. Za mocno, za głęboko, w związku z czym nie miał prawa dojść do niej nikt poza Matusem Putnockim.

10'

Dośrodkowanie Douglasa z rzutu wolnego głową wybija Surma. I teraz mam dla was pewne zadanie: wszyscy szukamy jakiegoś profilu doświadczonego pomocnika na dowolnym portalu sportowym, sprawdzamy jego wzrost i odpowiadamy na pytanie: "Jakiej jakości było dośrodkowanie Szkota?"

8'

Nieudany strzał Szymona Pawłowskiego obok bramki Ruchu.

6'

O ciepłotę ławki Ruchu zadbają dziś natomiast: Wojciech Skaba, Michał Szewczyk, Maciej Iwański, Artur Lenartowski, Konrad Korczyński, Kamil Włodyka oraz Łukasz Siedlik.

4'

W sumie to powinienem jeszcze podać wam ławki rezerwowych, bo przed meczem jakoś mi to umknęło. A więc Jan Urban ma do dyspozycji Macieja Gostomskiego, Tomasza Kędziorę, Tamasa Kadara, Darko Jevticia, Dariusza Dudkę, Dawida Kownackiego i Dariusza Formellę. Liczba napastników: 0, no jak się uprzeć i policzyć Kownackiego to może 0,5.

2'

3'

A więc Lech podtrzymuje "wyśmienitą" formę z Krakowa i znów błyskawicznie traci gola. Strzelcem Mariusz Stępiński, który wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Patryka Lipskiego z rzutu wolnego i głową wpakował piłkę do siatki. Świetny początek Ruchu oraz tradycyjny w wykonaniu "Kolejorza".

1'

GOOOOOOOL!!! MARIUSZ STĘPIŃSKI PAKUJE PIŁKĘ DO SIATKI BURICIA!

1'

Początek spotkania!

17:49

Trochę o tym pisałem w zapowiedzi dzisiejszego meczu, poczytajcie tutaj:

17:44

Zwolennicy teorii spiskowych pewnie doszukują się konfliktu na linii trener - piłkarze. I patrząc na całą sytuację istnieje spore prawdopodobieństwo, że mają rację, choć jaka jest prawda pewnie nigdy się nie dowiemy. Jakiś pogląd będzie można wyrobić sobie po dzisiejszym meczu - jeżeli lechici nagle zagrają finezyjnie i z polotem to znaczy, że albo Urban jest cudotwórcą, albo u poprzedniego szefa za bardzo im się nie chciało.

17:41

Choć wyniki poznaniaków już od dłuższego czasu pokazywały, że Skorża może rezerwować kolejkę do okienka rejestracji osób bezrobotnych w Urzędzie Pracy, to jednak jego zwolnienie jest zaskoczeniem. Niezorientowani w sytuacji zapytają pewnie dlaczego? Otóż po blamażu w Krakowie trener dostał wotum zaufania od zarządu i miał dalej prowadzić zespół. Minęło kilka dni i już go w Poznaniu nie było, a na konferencji prasowej prezentowano Urbana. Nie jest to trochę dziwne?

17:38

Zmiany, zmiany, zmiany... Rozgrywana obecnie kolejka stoi pod znakiem debiutów trenerskich u mistrza oraz wicemistrza Polski. Poznaniaków po raz pierwszy poprowadzi dziś Jan Urban, który w ubiegłym tygodniu zastąpił Macieja Skorżę.

17:37

Dobry wieczór państwu, z tej strony Wojciech Maćczak! Witam was serdecznie z Inea Stadionu i zapraszam na relację ze spotkania Lecha Poznań z Ruchem Chorzów. Początek za jakieś 25 minut.