Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

17:26

Statystyki od @EkstraStats:

17:25

Goście kończyli ten mecz w 10., gdyż czerwoną kartkę pod koniec meczu zobaczył Maciej Sadlok. Warto też zaznaczyć, że arbiter nieco podciął skrzydła gości, gdyż w pierwszej połowie przy stanie 1:0 dla GKSu nie podyktował ewidentnego rzutu karnego po zagraniu ręką Baranowskiego.

17:22

Naprawdę dobre zawody w Bełchatowie. Pierwsze wiosenne zwycięstwo GKSu, którzy przełamują niemoc. Wisła nadal bez wygranej na wiosnę. Piłkarze Białej Gwiazdy zagrali dziś całkiem przyzwoite spotkanie, ale zabrakło skuteczności i przede wszystkim koncentracji przy straconych bramkach. Gospodarze bardzo mądrze rozegrali to spotkanie, stwarzając sobie kilka sytuacji i wykorzystując 3 z nich. Dzięki temu piłkarze Kamila Kieresia redukują stratę do Wisły do zaledwie 3 "oczek".

93'

Ostatni gwizdek arbitra, GKS wygrywa z Wisłą 3:1!

93'

Jeszcze jedna zmiana w drużynie GKSu, za bohatera, strzelca dwóch bramek - Arkadiusza Piecha, na murawie pojawia się Damian Zbozień.

91'

Sędzia doliczył 3 minuty.

90'

BROŻEK!! Świetny strzał, ale znów broni Trela!

89'

Pierwsza kartka w drużynie gospodarzy, a ukarany nią Baran, który faulował Barrientosa.

88'

Kamil Wacławczyk opuszcza plac gry, w jego miejsce wchodzi Pavel Komolov. Dobre zawody Wacławczyka!

87'

Żółta kartka dla Garguły za faul na Rachwale.

85'

Wrzutka Garguły, ale piłkę szybko wyperswadowali obrońcy.

85'

Barrientos faulowany 20 metrów od bramki Treli, będzie jeszcze okazja dla Wisły.

82'

Wrzutka Wacławczyka w pole karne, najwyżej wyskoczył Piech, ale jego strzał odbił się jeszcze od pleców Barrientosa i drugi korner dla GKSu. Ten jednak słabo wykonany.

81'

...a Garguła zastępuje Stilicia.

81'

Jankowski zmienia jeszcze Bobicia...

80'

Wejście w stylu "kung-fu" Sadloka, który trafił w Barana. Zasłużona kartka.

79'

Czerwona kartka dla Macieja Sadloka!

77'

BROŻEK! Znów górą TRELA! Burliga głową zagrał do Brożka, ten strzelił z bliska, ale obronił ten strzał golkiper gospodarzy!

77'

Wacławczyk genialnie zagrał w uliczkę do wychodzącego Piecha, ten znalazł się sam na sam z Buchalikiem i bez problemu go pokonał! Drugi gol Piecha w tym meczu!

76'

PIEEEEEEEEECH I JEST 3:1!!!!!!!

75'

Było uderzenie, ale bardzo dobrze broni Trela!

75'

Stilic faulowany przez Wacławczyka około 30 metrów od bramki. Będzie strzał Bośniaka?

73'

Michał Mak opuścił plac gry, a w jego miejsce pojawił się Łukasz Wroński.

73'

Boguski zagrał do Brożka, a ten zdążył tylko lekko musnąć piłkę, gdyż dobrze interweniował Trela.

72'

Uderzenie Barrientosa z około 17 metrów, ale strzał wprost w golkipera GKSu.

70'

Żółta kartka dla Barrientosa, który sfaulował Rachwała.

69'

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, ale żaden z piłkarzy Białej Gwiazdy nie oddał strzału.

67'

Piech bezradnie rozkłada ręce przed szesnastką Wisły twierdząc, że był faulowany. Arbiter nakazuje jednak dalszą grę.

66'

Wisła coraz bardziej napiera. Piłkarze z Krakowa stosują mocny pressing, dzięki czemu piłkarze z Bełchatowa mają problemy z wyprowadzaniem akcji.

63'

Piłkarze Kamila Kieresia zaprezentowali kapitalną wymianę podań, jednak to ostatnie było złe i od bramki zacznie Buchalik.

61'

Pierwsza ofensywna akcja Barrientosa, zagrał on ze Stiliciem, ale w końcowej fazie podał bardzo źle.

60'

Jean Barrientos zastępuje Emmanuela Sarkiego. Mamy zatem drugiego debiutanta w drużynie Wisły.

59'

BROŻEK!! Kolejna świetna szansa! Wrzutka Burligi w pole karne, ale Brożek nie trafił w piłkę w znakomitej sytuacji!

54'

Lepiej weszli w drugą połowę goście, którzy cały czas próbują atakować.

51'

Ależ to była okazja dla gospodarzy! Małkowski wypatrzył niepilnowanego Wacławczyka w polu karnym, zagrał do niego ale Wacławczyk się zagapił i nie zdążył do tego zagrania!

49'

BROŻEK OBOK BRAMKI! Kapitalna okazja Pawła Brożka. Napastnik Wisły Kraków dynamicznie wbiegł w pole karne, ale jego strzał ze złej strony minął słupek bramki Treli!

47'

Dobra akcja Wisły zakończona ciekawym "centrostrzałem" Pawła Brożka. Piłka niewiele minęła bramkę Treli.

46'

Piech i Wacławczyk zaczynają od środka drugą odsłonę!

16:25

16:20

Dobry mecz oglądamy w Bełchatowie. Gospodarze nieco zaskoczyli, bo po 26 minutach prowadzili już 2:0 po bramkach Piecha i samobójczym trafieniu Arkadiusza Głowackiego. 10 minut później winę odkupił kapitan Wisły, który strzelił kontaktową bramkę. Wisła mimo niekorzystnego wyniku gra naprawdę dobrze, aczkolwiek w grze obu zespołów jest sporo niedokładności, a początek meczu można podsumować jednym słowem - chaos. Mimo to, mecz jest naprawdę ciekawy i liczymy, że będzie jeszcze lepiej w drugiej połowie.

45'

Ani minuty nie doliczył sędzia Frankowski i po upływie 45 minut zaprosił on piłkarzy na przerwę.

44'

Jović nie zdołał minąć Mójty, ale Wisła ma aut na wysokości pola karnego.

42'

Sarki odgrywał do Buchalika i był bliski katastrofalnego błędu, ale Piecha ubiegł golkiper Wisły. Franciszek Smuda wyładowuje teraz swą złość na Sarkim.

40'

URYGA! Dobre uderzenie z 20 metrów, ale Trela paruje piłkę na korner!

40'

Akcja Wisły, ale gospodarze świetnie zagęścili przestrzeń przed polem karnym i goście nie mają pomysłu jak przebić się przez tę ścianę.

37'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Stilicia, w polu karnym najwyżej wyskoczył kapitan Białej Gwiazdy i pewnie pokonał Trelę! Wisła ma kontaktową bramkę, a Głowacki strzela dziś...drugą bramkę :-)

36'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL GŁOWACKI! 2:1!!

36'

SARKI! Ależ bomba! Baran wybijał piłkę, dopadł do niej Sarki i huknął bez namysłu, ale kapitalnie broni Trela!

35'

Uderzenie Sadloka sprzed pola karnego, ale bardzo niecelne.

34'

Bramka na 2:0 została zweryfikowana jako samobójcze trafienie Arkadiusza Głowackiego

33'

Kolejna świetna szansa Brożka! Sadlok zagrał długą piłkę w pole karne GKSu, ta jakimś cudem minęła obrońców i Paweł Brożek miał okazję do oddania strzału, ale nie zdążył go oddać, bo futbolówka minęła linię końcową.

29'

Kolejna dobra akcja Bełachatowian, Baran dobrze wypuścił Piecha który tym razem był na spalonym.

29'

Nerwowo zaczyna się robić w Wiśle. Zaskakujący strzał Piecha z bardzo ostrego kąta, Buchalik "wypluł" futbolówkę przed siebie i na jego szczęście trafiła ona pod nogi Głowackiego.

27'

Świetna akcja GKSu! Rachwał świetnie przerzucił piłkę na lewą stronę do Małkowskiego, ten z pierwszej piłki zagrał w pole karne, tam czyhał już Wacławczyk, który uderzył z woleja - piłka nie leciała chyba w bramkę, ale odbiła się od Głowackiego i zupełnie zmyliła Buchalika!

26'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL 2:0!!! CÓŻ ZA AKCJA!!!

24'

BROŻEK!! Świetna akcja Jovicia, który wypatrzył zupełnie niepilnowanego Brożka, który stanął oko w oko z Trelą, ale górą w tym starciu golkiper GKSu!

23'

Dynamiczna akcja Michała Maka, ale w końcowej fazie akcji nie wiedział do kogo zagrać i oddał piłkę Boguskiemu

21'

Piech fauluje Buchalika przy próbie złapania piłki, choć zderzenie było jak najbardziej przypadkowe.

19'

Powtórka pokazuje, że Baranowski ewidentnie zagrał ręką w obrębie szesnastki. Pretensje piłkarzy z Krakowa jak najbardziej uzasadnione.

18'

Stilić nad bramką, kiepski strzał.

17'

Rzut wolny dla Wisły! Choć powinien być rzut karny! Zagranie ręką w polu karnym, ale sędzia podyktował rzut wolny z 16. metra!

17'

Kapitalna akcja gospodarzy, długa piłka Małkowskiego do Michała Maka, ten świetnie przyjął piłkę od razu robiąc zwód, wypuścił Piecha na czystą pozycję (nie było spalonego :-) ), który bez problemów pokonał Buchalika!

15'

ARKADIUSZ PIECH!!! 1:0 dla GKSu BEŁCHATÓW!!!

13'

Świetna wrzutka Burligi w pole karne, był tam zupełnie niepilnowany Brożek, ale był chyba zaskoczony i nie zdążył wyskoczyć. Piłkę przejął jeszcze Sarki, ale szybko stracił.

11'

Dobra akcja GKSu! Dobry wyrzut z autu Małkowskiego w kierunku Piecha, ten uciekł obrońcom, ale próbował kiwać Burligę w polu karnym, co mu się nie udało!

8'

Sporo niedokładności po obu stronach w tych pierwszych minutach. Czekamy na poprawę!

5'

Fatalne zagranie Piecha do Michała Maka, piłka bezpiecznie ląduje w rękawicach golkipera Wisły.

4'

Trójkowa akcja piłkarzy Wisły, ale Sadlok nie utrzymał futbolówki w placu gry i od autu zaczną gospodarze.

3'

Dobra akcja gospodarzy, Małkowski głową zagrywał do wychodzącego Wacławczyka, ale w ostatniej chwili ubiegł go Dudka i od bramki zacznie Buchalik.

2'

Sarki w starciu z Rachwałem zagrywa ręką i sędzia odgwizdał rzut wolny dla gospodarzy w okolicach środka boiska.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Frankowskiego, od środka ruszają podopieczni trenera Smudy!

15:28

Piłkarze już gotowi, zaraz zaczynamy...

15:25

Ławka rezerwowych Wisły: Miśkiewicz - Jankowski, Barrientos, Witek, Garguła, Żemło, Stępiński

15:24

Ławka rezerwowych GKSu: Zubas - Zbozień, Witasik, Komolov, Poźniak, Prokić, Wroński

15:10

Około 20 minut do rozpoczęcia spotkania. Jaki wynik typujecie? Zachęcam do przedstawiania swoich typów w komentarzach!

15:04

Szkoleniowiec gospodarzy, Kamil Kiereś również liczy na przełamanie w dzisiejszym spotkaniu:

Wisła ma nad nami sześć punktów przewagi. Jeśli wygramy, będą to tylko trzy punkty. Przegraliśmy dwa mecze, a każda porażka to niebezpieczny moment, bo po niej może być kolejna. Teraz jesteśmy w takim właśnie momencie i
musimy sobie z tym jak najszybciej poradzić.
15:03

Jesteśmy głodni zwycięstwa w tym nowym roku i będziemy robić wszystko, aby wygrać to spotkanie. Bardzo nam na tym zależy, ponieważ przeciwnicy depczą nam po piętach. Zdajemy sobie sprawę z niewielkiej różnicy punktowej, więc chcemy zapewnić sobie miejsce w pierwszej ósemce

- powiedział przed meczem opiekun gości, Franciszek Smuda.

14:58

Wisła Kraków jest dla GKSu dość niewygodnym rywalem. Oba zespoły rozegrały do tej pory ze sobą 21 spotkań, w których zaledwie 2 razy triumfowali piłkarze z Bełchatowa, 6 razy padł remis a 13 spotkań padło łupem Białej Gwiazdy. Bilans bramkowy to 35:13 na korzyść podopiecznych Franciszka Smudy.

14:56

W dzisiejszym meczu nie zobaczymy pauzujących za kartki: Telichowskiego (czerwona kartka w meczu z Piastem) oraz Guerriera (żółte kartki) i Guzmicsa (żółte kartki).

14:50

W ciągu ostatnich 5 kolejek T-Mobile Ekstraklasy oba zespoły mocno zawodziły. Gospodarze przegrali aż 4 mecze, zaledwie jeden remisując. Wisła natomiast zanotowała jedno zwycięstwo, dwa remisy i tyle samo porażek.

14:49

Wisła może pochwalić się natomiast najlepszą defensywą na wyjazdach w lidze. Podopieczni Franciszka Smudy stracili w tym sezonie 11 bramek (tyle samo co Górnik Zabrze).

14:48

Ciekawą rzeczą jest to, że GKS Bełchatów od 7 meczów w Ekstraklasie nie jest w stanie pokonać Wisły Kraków.

14:40

Znane są już składy obu ekip. W drużynie Białej Gwiazdy zadebiutuje dziś Boban Jović, który znalazł się w wyjściowym zestawieniu drużyny z Krakowa.

14:28

Tak po wczorajszych meczach wygląda tabela T-Mobile Ekstraklasy:

14:20

Co ciekawe, w rundzie wiosennej ani GKS ani Wisła nie odniosły jeszcze zwycięstwa. Gospodarze ponieśli dwie porażki (1:2 z Podbeskidziem i 1:3 z Piastem), natomiast goście raz przegrali (0:1 z Lechią) i raz zremisowali (1:1 z Pogonią). Kto dziś przełamie tę niekorzystną serię?

14:18

W pierwszym spotkaniu obu ekip w rundzie jesiennej górą byli podopieczni Franciszka Smudy. Biała Gwiazda po bramce Rafała Boguskiego pokonała wówczas rywala 1:0.

14:09

Dzień dobry! Witam wszystkich w to sobotnie popołudnie i zapraszam gorąco na relację live z meczu 22. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym to GKS Bełchatów podejmie na własnym terenie drużynę Wisły Kraków. Początek spotkania o 15:30!