Koniec spotkania Zawisza wygrał z Zagłębiem 2:0!

Za głównego aktora dzisiejszego wieczoru Vasconcelosa wchodzi debiutant Sosnowski.

Gevorgyan z dystansu nad bramką.

89'

Zmiana w zespole Zagłębia, za Kwieka Pojawia się Rakels.

88'

Dwa zero!! Kolejna piękna akcja Zawiszy. Masłowski zagrywa wsteczną piłkę zagrał do Gevorgyana ten przytomnie piętą wycofał do Drygasa, a ten mierzonym strzałem pokonał Gliwę!

88'

GOOOOOL!!! DRYGAS!!!!!!

87'

Druga zmiana w zespole Zawiszy, za Dudka pojawia się Hermes.

85'

Kontra niebiesko-czarnych! Gevorgyan jednak niecelnie!

84'

Niepotrzebny faul Dudka w środku pola od rzutu wolnego goście.

83'

Dudek uruchomił na prawej stronie Gevorgyana, ten ściął z piłką do środka uderzył po długim rogu jednak pewnie broni Gliwa.

81'

Pierwsza zmiana w zespole Zawiszy za asystującego Wójcickiego wszedł Gevorgyan.

80'

Przy piłce częściej utrzymują się goście. Jednak bez groźnych sytuacji bramkowych.

79'

Masłowski dorzucił w pole karne, do piłki nie zdołał jednak dojść Wójcicki.

77'

Faul w środku pola Zagłębia. Rzut wolny dla gospodarzy.

76'

Z dystansu Masłowski po raz kolejny nad bramką.

75'

Kontra gości Masłowski rozrzucił do Wójcickiego, jednak jego dośrodkowanie zablokowane.

74'

Dośrodkowanie z prawej strony Widanowa zablokowane.

74'

73'

Kolejna akcja groźna gospodarzy! Wójcicki odwrócił się z piłką zagrał klepkę z Vasco, ten jednak nie dokładnie odegrał i piłkę wyłapał Gliwa.

71'

Wstrzymana gra, Ryszard Tarasiewicz po raz kolejny nerwowo reagował na decyzję sędziego.

70'

Z dystansu Dudek nad bramką Gliwy.

69'

Vasco urywał się Banasiowi, z połowy wychodził sam na sam! Ten go zatrzymuje trzymając za koszulkę. Czerwona kartka dla kapitana gości!

67'

Kolejna zmiana w zespole gości, za Piątka drugi napastnik Papadopulos.

66'

Spalony Vasconcelosa.

64'

Kolejna groźna okazja gości, brakowało nieco dokładności, a Drygas mógł wystawić piłkę do jednego ze swoich kolegów na boisku.

62'

Kapitalna akcja bydgoszczan! Dudek przytomnie zagrał klepkę z Wójcickim, świeżo upieczony tatuś wystawił piłkę do Vasconcelosa, ten dopełnił formalności i pokonał Gliwę!

62'

GOOOOOOL!!!! VASCO!!!!!

61'

Vasconcelos bardzo aktywny w drugiej części, stara się walczyć o każdą piłkę.

60'

Odpowiadają goście, w akcji ofensywnej jednak faulował Piech Lewczuka.

58'

Ostra walka wręcz Vasco i Guldana. Górą Portugalczyk, który wywalczył rzut z autu.

55'

Piech uderzył z dystansu! Kaczmarek z największy trudem broni.

55'

Groźne dośrodkowanie Cotry, Ziajka wyjaśnił wybiciem na aut. Przy piłce nadal goście.

54'

Zawisza Bydgoszcz - Zagłębie Lubin

54'

Masłowski z ostrego kąta chciał zaskoczyć Gliwę, jednak nad bramką.

52'

Kolejne za krótkie dośrodkowanie Masłowskiego z rzutu rożnego.

50'

W natarciu gospodarze, z dystansu piękny strzał Vasconcelosa minimalnie niecelny.

49'

Zółty kartonik dla Kwieka, który spóźnił się do Lewczuka i go brzydko faulował.

48'

Kolejna akcja gospodarzy, Vasco sklepał do Masłowskiego ten jednak źle przyjął i Guldan wyjaśnił sytuację wybiciem.

47'

Vasconcelos domagał się rzutu karnego twierdził że był trzymany za koszulkę w starciu z jednym z obrońców Zagłębia. Gwizdek sędziego milczał.

46'

Gwizdek sędziego. Rozpoczęli drugą część spotkania goście.

46'

W zespole gości pierwsza zmiana, w miejsce Oleksego Miłosz Przybecki. Adam Buczek stawia na ofensywę w drugiej części spotkania.

19:01

Oba zespołu już na boisku.

19:00

Gwizdek sędziego w tunelu, za chwile druga część spotkania. Miejmy nadzieję, że druga odsłona będzie ciekawsza niż pierwsze 45 minut.

18:59

Spotkanie należy do bardzo nudnych. Sytuacji bramkowych jak na lekarstwo z obu stron. Zagłębie częściej przytrzymuje się przy piłce, a gospodarze te poczynania próbują kontrować. Słabe zawody obu zespołów.

46'

Dośrodkowanie w pole karne nie przyniosło nic interesującego. Sędzia kończy bardzo nudną pierwszą część spotkania.

46'

Nie przepisowo zatrzymany Wójcicki, mógł wyjść w oko w oko z Gliwą, faulował Oleksy za co ujrzał zółtą kartkę.

45'

Paweł Gil doliczył do regulaminowego czasu gry jedną minutę.

44'

Vasconcelos urywał się jednemu z defensorów Zagłębia, jednak już druga przeszkoda w postaci Adama Banasia zatrzymała atak Portugalczyka.

43'

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza nie mają koncepcji na ataki na bramkę gości.

42'

Kontrę wyprowadzał Lewczuk, w środku pola został sfaulowany przez Bilka. Dalej przy piłce gospodarze.

42'

Kolejna akcja gości dośrodkowanie wylądowało pod nogami Cotry ten jednak niecelnie uderzał na bramkę Zawiszy.

39'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego i bez konsekwencji dla gospodarzy.

38'

Lewczuk nie przepisowo zatrzymał dośrodkowującego Oleksego, został za to upomniany żółtą kartką.

37'

Drygas z rzutu wolnego uderzał bardzo bardzo niecelnie... Jego strzał podsumował dotychczasową grę obu zespołu. Mierne zawody.

36'

Wójcicki poszedł na przebój wbiegł w środkową strefę boiska i nie przepisowo został zatrzymany przez gości.

35'

Po stracie faulował Ziajka i żółty kartonik dla defensora Zawiszy.

35'

Dwie głupie straty w środkowej strefie, najpierw Strąk, następnie Ziajka.

34'

Oleksy dorzucił piłkę bardzo nie dokładnie w pole karne i od bramki bramkarz Zawiszy.

32'

Piech groźnie z 18 metra uderzał, lecz pewnie broni Kaczmarek. Jeden z nielicznych strzałów celnych w tym spotkaniu.

31'

Dudek za długo przytrzymywał piłkę i jego strzał został zablokowany.

31'

Wiele nie dokładnych podań z obu stron.

28'

Odpowiedź bydgoszczan, jednak wysoko nad bramką Masłowski.

28'

Częściej przy piłce utrzymują się goście, gospodarze jak na razie bezproduktywni w środku pola.

25'

Kontra gości, groźne dośrodkowanie Cotry wyłapał z małymi problemami Kaczmarek.

23'

Akcja ofensywna Zawiszy przerwana przez Bilka.

22'

Jeż w pole karne, jednak od bramki Kaczmarek.

22'

Z autu w pole karne wrzucał Widanow, głową na rzut rożny wybił Lewczuk. Stały fragment gry dla gości.

21'

Z dystansu uderzał Masłowski, strzał zatrzymał się na Guldanie.

19'

Vasconcelos opanował piłkę od Strąka uderzył po przyjęciu jednak wysoko nad bramką Gliwy.

18'

Strzał z dystansu gości bardzo niecelnie.

18'

Piech w kierunku Piątka, jednak szybszy Kaczmarek.

16'

Kontra gości po rzucie rożnym zatrzymana przez Andre Micaela.

15'

Akcja Masłowskiego, podał do Luisa Carlosa wrzutka Brazylijczyka zablokowana.

14'

Gra wznowiona przy piłce Zawisza.

14'

Bilek opatrywany na boisku, gra została wstrzymana.

13'

Lewą stroną urwał się Luis Carlos, groźnie wrzucił w pole karne gości, jednak piłkę lecącą w kierunku Wójcickiego przeciął Oleksy.

11'

Kolejne złe wyprowadzenie piłki przez Strąka. Faulem wszystko zatrzymać musiał Lewczuk.

10'

Na stadionie przy ul.Gdańskiej jak na razie wieje nudą.

7'

Wójciki zagrywa wsteczną piłkę na 11 metr, jednak stali tam tylko defensorzy gości.

7'

Dorzucenie Ziajki w pole karne, jednak na pozycji spalonej jeden z zawodników Zawiszy.

5'

Rzut wolny z okolic środka pola wykonywali goście, głową wrzutkę przeciął Masłowski.

3'

Od początku częściej przy piłce "Miedziowi".

2'

Pierwsza kapitalna okazja! Strąk dostał piłkę od Masłowskiego zagrał... do Piecha ten wystawił do Kwieka a ten trafił słupek!

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Gila! Zaczyna Zawisza Bydgoszcz!

17:58

Goście na pomarańczowe, gospodarze w tradycyjnych niebiesko-czarnych trykotach.

17:57

Oba zespołu pojawiają się na boisku przy eskorcie trójki sędziowskiej!

17:47

Piłkarze obu zespołów zakończyli rozgrzewkę i udają się do szatni. Za kwadrans początek spotkania!

17:37

W składzie Zawiszy z konieczności doszło do dwóch zmian w wyjściowej jedenastce. Miejsce kontuzjowanych Goulona i Skrzyńskiego zajęli: Sebastian Dudek oraz Paweł Strąk.

17:34

W osiemnastce meczowej Miedziowych zabrakło ostatecznie miejsca Adriana Błąda, który reprezentował barwy Zawiszy Bydgoszcz na boiskach pierwszoligowych.

17:30

Ławka rezerwowych Zagłębia Lubin: Ptak, Abwo, Godol, Papadopulos, Przybecki, Rymaniak, Rakels.

17:29

Ławka rezerwowych Zawiszy Bydgoszcz: Witan, Cywiński, Gevorgyan, Markowski, Hermes, Petasz, Sosnowski.