1. połowa1 : 2
22:25

Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net!

22:24

Spotkanie zakończone zasłużonym remisem. Oba zespoły stworzyły niezłe widowisko, okraszone zdobyciem czterech goli. Dwa zdobył Łukasz Teodorczyk, co pozwoliło mu wskoczyć na pozycję lidera klasyfikacji strzelców Ekstraklasy.

94'

Koniec meczu.

94'

Skrzyński huknął z rzutu wolnego, obok bramki Gostomskiego!

92'

Luis Henriquez zagrywa piłkę ręką, czerwona kartka dla obrońcy Lecha!

92'

Zmiana w Zawiszy: Gevorgian zastąpił Luisa Carlosa.

90'

Trzy minuty doliczył sędzia Gil do drugiej połowy.

89'

Injac ukarany żółtą kartką.

88'

Lewczuk bardzo dobrze zatrzymuje Hamalainena.

85'

Strzał Lovrencsicsa i piłkę łapie Kaczmarek.

84'

Zaskakujący strzał Hermesa z bocznej strefy boiska, piłkę łapie jednak Gostomski.

84'

Żółta kartka dla Teodorczyka.

83'

Uderzenie Masłowskiego nie miało szansy przejścia. Za dużo lechitów stało na drodze piłki.

82'

Było ogromne zamieszanie pod bramką Lecha, ostatecznie piłkę zdołali wybić obrońcy!

81'

Zawodnicy Lecha blokują wrzutkę Lewczuka, będzie rożny dla Zawiszy.

77'

Dobra piłka do Teodorczyka, szybszy jednak był wychodzący z bramki Kaczmarek.

74'

Ostatnia zmiana w Lechu: Dariusz Formella zastępuje Pawłowskiego.

73'

To powinien być gol! Po dośrodkowaniu Lewczuka błąd popełnił Gostomski, wyszedł do piłki, ale przegrał pojedynek z rywalem. Futbolówka trafiła do Masłowskiego, a ten nie wcelował w pustą bramkę!

70'

Żółta kartka dla Douglasa, Szkot sprowadził do parteru Wójcickiego.

69'

Hamalainen świetnie do Pawłowskiego, ten oddał groźny strzał z trudnej pozycji, ale skutecznie w bramce spisał się Kaczmarek.

68'

Zawisza Bydgoszcz - Lech PoznańZawisza Bydgoszcz - Lech Poznań

67'

Wójcicki wyłożył piłkę nabiegającemu przed polem karnym Hermesowi, a ten huknął z impetem w któregoś z rywali.

66'

Po dośrodkowaniu Luisa Carlosa lekki strzał głową oddał Vasconcelos. To nie mogło zaskoczyć Gostomskiego.

64'

Dima Injac melduje się na boisku, zastępując Łukasza Trałkę. Nowy zawodnik przejął od schodzącego opaskę kapitana.

61'

Po dośrodkowaniu z prawej strony niecelnie głowa uderzał Teodorczyk.

60'

Kapitalnie na prawej stronie spisał się Lewczuk, jak dziecko ograł Lovrencsicsa, który stanął jak wryty i nie wiedział, co się dzieje. A prawy obrońca Zawiszy dośrodkował na głowę Vasconcelosa, który huknął w stronę bramki i pokonał Gostomskiego. Znów mamy remis!

58'

GOOOOL!!! VASCO DOPROWADZA DO REMISU!

56'

Trałka szybko wraca do gry, Lech ponownie w komplecie.

55'

Trałka mocno ucierpiał w tym starciu, na chwilę opuszcza boisko w asyście masażysty.

54'

Ostre starcie Trałki z Hermesem. Kapitan Lecha ukarany żółtą kartką.

52'

Dośrodkowanie Skrzyńskiego z wolnego pada łupem jednego z obrońców Lecha, a następnie piłkę łapie Gostomski.

49'

Świetna akcja Lewczuka prawą stroną, dośrodkowanie do Vasconcelosa, a ten nie trafia w piłkę!

46'

W przerwie nastąpiła zmiana w Lechu: miejsce Manuela Arboledy zajął Marcin Kamiński. Kolumbijczyk zgłosił uraz, którego nabawił się przy starciu z Vasconcelosem pod koniec I połowy.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

21:22

Wyrównana pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem lechitów 2:1. Wprawdzie poznaniacy zasłużyli na strzelone bramki, jednak nie sposób oprzeć się wrażeniu, że wykorzystali błędy sędziów, którzy najpierw nie dostrzegli dwóch spalonych przy golu na 2:1, a później nie widzieli faulu Arboledy w polu karnym poznaniaków.

45'

Przerwa.

45'

Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

43'

Teodorczyk do Pawłowskiego, ten jednak strzelał za lekko, by pokonać Kaczmarka.

42'

Linetty ukarany żółtą kartką za faul na Wójcickim.

40'

Zamieszanie pod bramką Lecha, na murawę upada Vasconcelos, sygnalizując faul! Gwizdek sędziego Gila jednak milczy.

38'

Vasconcelos zdecydował się na strzał na bramkę Gostomskiego. Nie trafił do celu.

37'

Luis Carlos dośrodkował do Masłowskiego, ten próbował strzelać nożycami. Miało być efektowne, a było trochę komiczne, bo pomocnik Zawiszy posłał piłkę wysoko nad bramką.

35'

Dośrodkowanie Skrzyńskiego z rzutu wolnego, piłkę dobrze wybija Arboleda.

34'

Pierwsza zmiana w Zawiszy. Boisko opuszcza Goulon, któremu dolega ból pleców, zastępuje go Hermes.

33'

Dodajmy jeszcze, że dzięki tej bramce napastnik Lecha - wspólnie z Pawłem Brożkiem, Mateuszem Zacharą oraz Marco Paixao - został liderem klasyfikacji strzelców Ekstraklasy. W tym sezonie zdobył już 10 goli.

32'

Trochę dziwna sytuacja. Najpierw Lovrencsics zaplątał się na linii pola karnego, ale ostatecznie zdołał dograć do Hamalainena, ten później wbił piłkę w środek na głowę Teo, który umieścił piłkę w siatce. Wszystko byłoby ok, tylko że... obaj lechici byli na spalonym!

30'

GOOOOL!!! TEODORCZYK PO RAZ DRUGI!!

29'

Uderzenie Pawłowskiego sprzed linii pola karnego broni Gostomski.

28'

Chwilę później poznaniacy zostawili na lewej stronie niepilnowanego Wójcickiego, ten dograł do Masłowskiego, który zdobył gola i doprowadził do remisu.

26'

Najpierw piękną akcję przeprowadzili lechici - wszystko rozpoczęło się od przejęcia Arboledy, który odebrał piłkę Goulonowi. Stoper Kolejorza wyprowadził piłkę i zaczął akcję, która zakończyła się świetnym dograniem Pawłowskiego do Teodorczyka i bramką dla Lecha.

24'

GOOOL!!! BŁYSKAWICZNA ODPOWIEDŹ ZAWISZY!!! MASŁOWSKI TRAFIA DO SIATKI

22'

GOOOOL!!! PIĘKNA AKCJA LECHA ZWIEŃCZONA GOLEM TEO!!!

20'

Chwila spokojniejszej gry w wykonaniu obu zespołów.

17'

Poprzednia akcja zakończyła się rzutem rożnym, a po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu groźnie uderzał Arboleda. Kaczmarek ratuje Zawiszę przed stratą gola!

16'

Groźna kontra Lecha, Teodorczyk długo holował piłkę, po czym dograł do wychodzącego prawą stroną Lovrencsicsa. Tego jednak skutecznym wślizgiem zatrzymał Drygas.

15'

Kolejna okazja dla gospodarzy, po strzale Wójcickiego piłkę złapał Gostomski.

14'

W odpowiedzi na bramkę Gostomskiego huknął Lewczuk - obok bramki.

12'

Ależ okazja! Lovrencsics na głowę Teodorczyka, a ten trafia głową w poprzeczkę!

10'

Douglas strzelał z rzutu wolnego, za lekko, by zaskoczyć Kaczmarka.

8'

Skrzyński obejrzał żółtą kartkę za faul na Hamalainenie.

7'

Rzut rożny dla Lecha bez zagrożenia pod bramką Zawiszy. Źle dośrodkowywał Lovrencsics i piłkę spokojnie wybił pierwszy obrońca.

4'

Strata Pawłowskiego, który przegrał pojedynek siłowy z Masłowskim. Gracz Zawiszy zdecydował się na strzał, piłka jednak obok bramki Gostomskiego.

3'

Luis Carlos dogrywał bodaj do Vasconcelosa, ten jednak zdołał tylko dziubnąć piłkę, kierując ją przed pole karne, gdzie z kolei nie zdołał jej przejąć Goulon.

2'

Przechwyt Teodorczyka w środkowej strefie, piłka na prawo do Pawłowskiego. Szybszy jednak był Ziajka.

1'

Początek meczu!

20:28

Sędzia Paweł Gil wyprowadza obie jedenastki na boisko, za chwilę zaczynamy!

20:25

W Bydgoszczy leje jak z cebra, ciekawe, jak pogoda wpłynie na poczynania zawodników obu drużyn.

20:25

Rezerwowi Lecha: Kotorowski, Kamiński, Bednarek, Kownacki, Formella, Injać, Kędziora.

20:24

Rezerwowi Zawiszy: Witan, Sochań, Kuklis, Ciechanowski, Sosnowski, Hermes, Gevorgyan.

19:52

POLUB NAS NA FACEBOOKU!

19:51

Poznaliśmy już składy, w jakich wystąpią dzisiaj obydwa zespoły. Lech dokładnie w tym samym zestawieniu, jak przeciwko Wiśle, natomiast w Zawiszy trzy zmiany: miejsce pauzującego za kartki Andre Micaela na środku obrony zajął Łukasz Skrzyński, z kolei wracający po takiej właśnie przerwie Herold Goulon zastąpił Hermesa. Trzecia roszada miała miejsce na lewym skrzydle - Piotra Petasza zastąpił Luis Carlos.

19:47

Do rozpoczęcia meczu pozostały jeszcze trzy kwadranse, w tym czasie zapraszamy do przeczytania jego zapowiedzi.

19:45

Lech wygrał również ostatnie ligowe spotkanie - poznaniacy pokonali na własnym boisku Wisłę Kraków 2:0. Z kolei Zawisza w ostatniej serii meczów bezbramkowo zremisował z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

19:43

W pierwszym spotkaniu obu zespołów góra był "Kolejorz". Podopieczni Mariusza Rumaka wygrali 3:2 po trafieniach Bartosza Ślusarskiego, Luisa Henriqueza i Daylona Claasena, dla Zawiszy strzelali Michał Masłowski oraz Łukasz Skrzyński.