Wisła KrakówWisła Kraków
3 : 1
CracoviaCracovia
17:21

Bocelli, zapalniczki, Time to say goodbye. Jedno jest pewne - po 22. kolejce Wisła nie żegna się z pozycją wicelidera tabeli, tak samo "Pasy" z dolną połówką tabeli.

Dziękujemy za uwagę i żegnamy się ze Stadionu Miejskiego imienia Henryka Reymana w Krakowie!

92'

Nie przerywa go nawet końcowy gwizdek sędziego Marciniaka! Przez najbliższe pół roku to Wisła rządzi w Krakowie! Podopieczni Franciszka Smudy pokonują Cracovię 3:1 po bramkach Głowackiego, Stilicia i Garguły. Honorowe trafienie dla "Pasów" zaliczył Saidi Ntibazonkiza.

91'

Ponad 26 tysięcy kibiców Wisły z szalikami w górze odśpiewuje hymn "Białej Gwiazdy", Jak długo na Wawelu.

91'

Sektorówka zaprezentowana podczas derbów

90'

189. derby Krakowa potrwają jeszcze dwie minuty. Wiślacy w porę ocknęli się z letargu i po przerwie postawili ostateczną kropkę nad "i", strzelając "Pasom" trzeciego gola.

89'

Ostatnia zmiana w Wiśle - Michała Chrapka zastąpił Fabian Burdenski.

87'

GOOOOOOL! 3:1! Wisła przeprowadza zabójczą kontrę, która odziera Cracovię z jakichkolwiek nadziei na punkty w meczu derbowym! Oko w oko z Pilarzem Guerrier podaje do Brożka, zagranie "Brozia" mija obrońców Cracovii - do piłki dopada Łukasz Garguła i z zimną krwią pokonuje Pilarza!

85'

Co za nerwówka! Najpierw obrońcy Wisły wybijają piłkę z linii bramkowej, sekundy później strzał Strausa nad poprzeczkę przenosi Miśkiewicz!!! Cracovię od gola dzieliły centymetry!!!

85'

Żółta kartka dla Piotra Brożka (Wisła), rzut rożny dla Cracovii.

82'

Do końca regulaminowego czasu gry zostało mniej niż 10 minut, niefrasobliwość Wisły w ataku i obronie zakończyła się zasłużonym golem dla piłkarzy Cracovii. W derbach Krakowa czeka nas bardzo emocjonująca końcówka.

82'

Po dośrodkowaniu w pole karne głową strzelał Dudka, piłka w rękach Pilarza.

81'

Dąbrowski wycina przyspieszającego Gargułę, sędzia Marciniak napomina piłkarza Cracovii żółtą kartką.

79'

Pierwszy zryw Garguły, próba sprytnego podania górą do Pawła Brożka - do piłki szybciej niż napastnik Wisły dopadł Krzysztof Pilarz.

76'

Druga zmiana w Wiśle, schodzi Stjepanović, wchodzi Łukasz Garguła.

76'

2:1!!! KONTAKTOWA BRAMKA CRACOVII! Całą akcję zmontowali zmiennicy - Dudzic do Kity, ten drugi sprytnie oddaje piłkę Saidiemu i to właśnie Ntibazonkiza potężną bombą daje nadzieje Cracovii na pozytywny wynik! Przepiękny gol piłkarza "Pasów"!

74'

Cracovia to dzisiaj tylko Saidi! Skrzydłowy "Pasów" decyduje się na kolejną solową akcję i próbuje zaskoczyć Miśkiewicza strzałem a'la Quaresma z ostatniego meczu Porto z Eintrachtem. Niewiele brakowało, żeby piłka wpadła do siatki!

74'

Race na murawie stadionu Wisły

73'

Ping-pong w wykonaniu obrony Cracovii wewnątrz jej pola karnego. Skwapliwie wykorzystuje to Guerrier, strzelając potężnie z parunastu metrów... w bandy reklamowe.

72'

Trzecia i ostatnia zmiana w ekipie "Pasów" - Bartłomiej Dudzic wszedł na boisko w miejsce Sławomira Szeligi.

71'

28 476 - tyle wejściówek sprzedano na dzisiejsze derby Krakowa.

69'

Lekkość Guerriera przy mijaniu przeciwników i znajdowaniu się w dogodnej pozycji do strzału zadziwia - wykończenie już mniej. Strzał Haitańczyka wysoko nad bramką.

67'

Osamotniony Paweł Brożek po raz kolejny nie jest w stanie dobrze przyjąć piłki, kontra Wisły spaliła na panewce.

67'

Pierwsza zmiana w zespole prowadzonym przez Franciszka Smudę - niewidocznego Emmanuela Sarkiego zmienia nowy-stary wiślak - Dariusz Dudka.

46'

Wcześniej, w przerwie, Bernhardta zmienił Przemysław Kita (Cracovia).

65'

Druga zmiana Cracovii, boisko opuszcza Krzysztof Danielewicz, w jego miejsce Deniss Rakels.

65'

Derbowa oprawa kibiców Wisły

62'

Paweł Brożek przerywa letarg Wisły i wymienia podania ze Stiliciem przed polem karnym Cracovii - skuteczny jak Terminator Dąbrowski "kasuje" wiślackiego snajpera, zanim robi użytek z piłki.

61'

Vladimir Boljević strzela w mur, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Poprawka z narożnika wybita przez wiślaków, Nykiel myli się przy próbie dośrodkowania przechwyconej piłki. Od bramki Michał Miśkiewicz.

60'

Rośnie przewaga Cracovii, przy którejś kolejnej akcji z rzędu Chrapek ratuje się faulem i Cracovia ma rzut wolny z 20 metrów.

58'

Składna akcja Ntibazonkizy, który bierze na swoje barki większość akcji Cracovii. Dośrodkowanie Burundyjczyka za silne, żeby Boljević mógł je przyjąć i oddać strzał, zmarnowana akcja "Pasów".

54'

Dośrodkowanie Boljevicia z rzutu wolnego wybite bez większych problemów przez obronę Wisły.

53'

Łukasz Burliga fauluje Ntibazonkizę 20 metrów od bramki Miśkiewicza, sędzia Marciniak karze go żółtą kartką. To już chyba trzynasty kartonik wiślaka w tym sezonie.

55'

Kibice Wisły ułożyli skrót "AJ"

52'

Pierwszy poważny zryw Cracovii w drugiej części meczu, w pole karne Wisły wpadł Danielewicz, na posterunku dobrze dysponowany dzisiaj Piotr Brożek.

50'

W międzyczasie, kibice Wisły prezentują drugą sektorówkę przedstawiającą wiślackiego anioła z podpisem "Przemyśl swoje grzechy". Pojedyncze race z oprawy lądują na boisku, sędzia Marciniak przerywa mecz na kilkanaście sekund.

49'

Marcin Kuś gra dzisiaj chyba jeden z najgorszych meczów w swojej sportowej karierze. Teraz dał Guerrierowi odebrać

48'

Znowu Brożek, tym razem obsłużony podaniem przez Stjepanovicia, kąśliwy strzał przy krótkim słupku wybija Pilarz!

47'

"Biała Gwiazda" od samego początku sunie do ataku, Paweł Brożek uderza nad bramką!

45'

Sędzia Marciniak rozpoczyna drugą część 189. derbów Krakowa! Wisła ma 45 minut, żeby potwierdzić swoją dominację na boisku, "Pasy" na odwrócenie losów tego spotkania.

16:19

45'

Kontra Cracovii kończy się na Boljeviciu. Sędzia Marciniak z dokładnością co do sekundy kończy pierwszą część derbów Krakowa. Wisła dominuje na boisku i prowadzi 2:0 po bramkach Głowackiego i Stilicia!

44'

Pod linią końcową Guerrier sobie tylko znanym sposobem wyłuskuje piłkę, dośrodkowanie w pole karne zdecydowanie zbyt mocne.

43'

Piłkarze Cracovii nie mają najmniejszego pojęcia, co dzieje się wokół nich. Stilić podprowadza sobie piłkę kilkanaście metrów, posyła potężny strzał i tylko przytomność Pilarza w bramce ratuje "Pasy" od straty trzeciej bramki!

40'

Wisła Kraków - CracoviaWisła Kraków - Cracovia

38'

GOOOOL! Wisła podwyższa prowadzenie na 2:0! Przed momentem pisaliśmy o nieporadności obrony Cracovii - tym razem defensywa "Pasów" pozwoliła Stjepanoviciowi na zgranie piłki do Brożka. "Brozio" mądrze oddaje piłkę Stiliciowi, Bośniak nonszalancko ogrywa Kusia i pewnie strzela obok Pilarza, strzelając swoją pierwszą bramkę dla Wisły!

36'

Korner dla gospodarzy bez poważnych konsekwencji dla Cracovii. Wisła wzięła się za pressing, piłkarze Wojciecha Stawowego zachowują się bardzo nerwowo, jakby właśnie dostali mocny cios w głowę.

36'

Rozpoczęcie od środka i chwilę później niemal powtórka bramkowej akcji - do dośrodkowania Stilicia startował Chrapek, piłka po głowie któregoś z obrońców "Pasów" wychodzi na rzut rożny.

34'

GOOOOOL! 1:0 dla Wisły! Rzut wolny z narożnika boiska perfekcyjnie wykonał Semir Stilić, centra Bośniaka ląduje wprost na głowie Arkadiusza Głowackiego! Pilarz rozpaczliwie rzucił się za piłką, ale nie był w stanie nic zrobić! Wisła prowadzi w derbach Krakowa!

32'

Fatalna strata Burligi na rzecz Strausa. Całe szczęście dla Wisły, "Bury" zdążył wrócić na czas i odebrać piłkę Słoweńcowi.

30'

27'

Szybka kontra Wisły i goście byliby w opałach, gdyby nie kiepskie przyjęcie Pawła Brożka. Najlepszemu snajperowi "Białej Gwiazdy" piłka nie klei się dzisiaj do nogi.

26'

Taniec Ntibazonkizy pozwala mu minąć kilku wiślaków... strzał Burundyjczyka to jednak mocna liga burundyjska. Petarda skrzydłowego "Pasów" nawet nie ląduje w pobliżu bramki Miśkiewicza.

25'

Tempo spotkania przy Reymonta lekko spadło, jednak oglądamy bardzo wyrównane spotkanie. Brakuje tylko ostatniego pod.. znaczy się, sytuacji podbramkowych.

Strzały: 4:1 dla Wisły, próby w światło bramki: 1:0 dla wiślaków.

21'

Wrestling Strausa, Danielewicza i Stjepanovicia w środku pola kończy się gwizdkiem sędziego Marciniaka - Macedończyk został sprowadzony do parteru przez pasiaków z naruszeniem przepisów.

19'

Piotr Brożek dobrze wie, że nie może przegrywać takich pojedynków. Wiślak przytomnie popędził za Ntibazonkizą i wygrał walkę o piłkę ze skrzydłowym Cracovii.

18'

Drugi w krótkim odstępie czasu faul Danielewicza na Chrapku prawie w tym samym miejscu. Stjepanović po raz drugi centruje w pole karne... główkuje Głowacki! Nad bramką Pilarza!

16'

Juniorski błąd Kusia przy próbie rozegrania piłki w obronie, wiślacy mają piłkę na połowie Cracovii.

14'

Danielewicz fauluje Chrapka 30 metrów od bramki "Pasów", Stjepanović dośrodkowuje z rzutu wolnego prosto na głowy obrońców Cracovii. Ntibazonkiza marnuje obiecującą kontrę niecelnym długim podaniem.

12'

Wiślacy nie spoczęli na laurach - błyskawiczna dwójkowa akcja Brożka ze Stjepanoviciem i ofiarne wybicie Damiana Dąbrowskiego. Znowu korner dla Wisły, piłka po zamieszaniu za linią końcową - od bramki rozpocznie Pilarz.

11'

Centra Stjepanovicia w bezpiecznych rękach Krzysztofa Pilarza.

11'

Wreszcie do głosu dochodzi "Biała Gwiazda" - kiksy obrońców Cracovii wykorzystują Brożek i Guerrier. Nykiel ratuje się wybiciem na rzut rożny.

7'

To mogło być coś - Ntibazonkiza krokiem fokstrota minął kilku wiślaków i zatrzymał się dopiero na Głowackim. Wisła w obronie jest bardzo nerwowa i nieporadna, pierwsze minuty derbów należą zdecydowanie do "Pasów".

6'

Straus bez większych problemów minął Stjepanovicia, ale Boljević przesadził z kamuflażem i Słoweniec nie mial komu zaserwować prostopadłego podania otwierającego drogę do wiślackiej bramki.

4'

Niesygnalizowany strzał Sarkiego z dalszej odległości za lekki, żeby zaskoczyć Pilarza.

3'

Czarnogórzec odgrywa piętką do Danielewicza, jego partner już nie ma okazji się zrewanżować, skutecznie blokowany przez Bunozę.

2'

Boljević przyłapany na spalonym.

1'

Szarżujący na lewym skrzydle Ntibazonkiza powstrzymany. Korner dla Cracovii z wiślackiego pola karnego wybija kapitan Wisły, Arkadiusz Głowacki.

15:30

Danielewicz do Boljevicia i zaczynamy 189. Świętą Wojnę! Wisła w tradycjnych, czerwono-białych strojach, "Pasy" na błękitno-czarno.

15:29

Derbowa oprawa kibiców WisłyDerbowa oprawa kibiców Wisły

15:28

Na odwrocie wiślackiej kartoniady też trzy litery - "WSH".

15:25

Szymon Marciniak wyprowadza obie jedenastki na boisko! Od startu krakowskich derbów dzieli nas tylko kilka minut! Wiślaccy fanatycy prezentują kartoniadę z wielkim napisem "PDW".

15:21

Na sektorze najzagorzalszych kibiców Wisły czekają różnobarwne chorągiewki, najprawdopodobniej na wejście piłkarzy zostanie przedstawiona oprawa

Kibicowską zapowiedź dzisiejszych derbów Krakowa autorstwa Szymona Jaroszyka można przeczytać pod TYM linkiem.

15:15

Na kwadrans przed rozpoczęciem 189. derbów Krakowa sektory Wisły i Cracovii powoli zapełniają się do ostatniego miejsca. Dzisiejsze spotkanie najprawdopodobniej obejrzy komplet publiczności, około 32 tysiące widzów. Takiej frekwencji na meczu derbowym nie było od sezonu 1982/83.

15:07

Ogólny bilans derbów Krakowa (za HistoriaWisły.pl): 188 spotkań, 85 zwycięstw Wisły, 43 remisy, 60 wygranych "Pasów".

15:04

Goście zza Błoń wybiegają na rozgrzewkę. Do pierwszego gwizdka sędziego Marciniaka zostało mniej niż 30 minut.

14:54

Podopieczni Franciszka Smudy meldują się na płycie boiska, przywitani gorącym aplauzem przez kibiców "Białej Gwiazdy". Wiślacki młyn dziś w jednolitych, czarnych barwach, sympatycy gości mają podobne upodobania kolorystyczne ;)

14:49

Przypominamy o naszym faceebokowym fanpage'u - Wisła Kraków - Ekstraklasa.net. Znajdziecie tam zdjęcia, komentarze i sondy - wszystko to, co nie mieści się w relacji LIVE!

14:45

Bilans ostatnich ekstraklasowych spotkań Wisły i Cracovii:

• 21 września 2013, Cracovia 1:1 Wisła (Nowak - Chrapek)
  • 30 kwietnia 2012, Wisła 1:0 Cracovia (Melikson)
  • 6 listopada 2011, Cracovia 1:0 Wisła (van der Biezen)
  • 15 maja 2011, Wisła 1:0 Cracovia (Melikson)
  • 5 listopada 2010, Cracovia 0:1 Wisła (Boukhari)
14:43

Michał Miśkiewicz już na rozgrzewce, za kilka chwil powinien do niego dołączyć Krzysztof Pilarz.

14:34

Wojciech Stawowy napisał:
Poziom czysto piłkarski prezentowany przez oba kluby jest gwarancją tego, że Derby będą stały na wysokim poziomie. Obie drużyny chcą grać w piłkę, chcą kreować grę, więc czeka nas dobre widowisko - Wojciech Stawowy, trener Cracovii

Całą zapowiedź dzisiejszego spotkania autorstwa Kasi Guzik można przeczytać TUTAJ.

14:27

Piłkarze Cracovii wychodzą na boisko, poziom decybeli na stadionie momentalnie podnosi się kilkukrotnie - od razu czuć, że to derby.

14:20

Rezerwowi Cracovii: Perdijić, Mikulić, Kita, Zejdler, Dudzic, Kapustka, Rakels.

14:15

Rezerwowi Wisły: Bieszczad, Chavez, Dudka, Garguła, Burdenski, Nalepa, Szewczyk.

14:13

Odpowiedź na jedno z najbardziej palących pytań już znamy - Wisła bez Łukasza Garguły w pierwszej jedenastce. Na jego miejsce powracający do wyjściowego składu Ostoja Stjepanović.