0 : 3
20:20

Dziękujemy za uwagę!

95'

Koniec spotkania! Legia wygrywa i jego przewaga nad Górnikiem w tabeli wynosi już jedenaście punktów!

94'

Pod koniec spotkania za faul żółtą kartką ukarany Nakoulma.

92'

Ojamaa zmieniony przez Efira.

90'

Zmiana w Legii. Radović schodzi, a pojawia się Pinto.

89'

Taki wynik mieliśmy w 2008 roku, gdy Wieczorek stracił posadę. Czy teraz może też tak się stać? Wydaje się to wątpliwe.

86'

Pandża pechowo blokował uderzenie Ojamyy, piłka trafiła pod nogi Radovica, a ten pokonał Kasprzika.

84'

To już koniec szans Górnika na co najmniej jeden punkt. Radović zdobywa swoją druga bramkę w tym meczu.

84'

W polu karnym znalazł się Jodłowiec, który głową starał się zdobyć trzecią bramkę dla Legii, ale piłka minęła słupek.

82'

O chociażby honorowe trafienie walczy Górnik, ale Jeż i Nakoulma znaleźli się na pozycji spalonej.

80'

Po głębokim podaniu Radović minął interweniującego Kasprzika. Ratować sytuację chciał jeszcze Małkowski, ale ta sztuka mu się nie udała.

78'

I mamy bramkę dla Legii! Radović!

76'

Nakoulma przewrócony przez Vrdoljaka, ale gwizdek sędziego milczy, co skwitowali obraźliwymi tekstami kibice Górnika.

74'

Zmiana w drużynie gości. Z boiska schodzi SA, a zobaczymy na murawie Augusto.

73'

Faulowany był Nakoulma. Z rzutu wolnego zgrywał piłkę Jeż, ale wypiąstkował ją Kuciak.

72'

Górnik w natarciu. Lewą stroną przedzierał się Nakoulma, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. Chwilę potem uderzał Madej, jednak nad bramką.

70'

Powinno paść wyrównanie! Szybka kontra Górnika, Madej zdecydował się sam skończyć akcję, ale Kuciak sparował uderzenie.

68'

Steinborsa czeka zapewne wizyta w szpitalu. Miejmy nadzieję, że z bramkarzem Górnika nie będzie tak źle, jak na razie to wyglądało.

67'

Wymuszona zmiana. Na boisko wchodzi Kasprzik.

65'

Nieciekawie wygląda sytuacja. Łukasiewicz podnosi się z murawy, gorzej z bramkarzem. Potrzebna będzie zmiana.

64'

Po rzucie wolnym Steinbors zderzył się Łukasiewiczem. Mamy przerwę w grze.

61'

Rzut wolny dla Górnika. Centrował Jeż, niepewna interwencja Kuciaka, ale przy piłce Legia.

58'

I kolejna zmiana w Górniku. Łuczak zmienia Zacharę.

57'

Akcja Górnika. Sobolewski miał do wyboru Madeja i Nakoulme, wybrał tego pierwszego, ale i tak zagrał zbyt mocno.

56'

Małkowski zastępuje Mańkę, który schodząc z boiska utykał.

55'

Górnik Zabrze - Legia WarszawaGórnik Zabrze - Legia Warszawa

55'

Szykuje się zmiana w Górniku. Na murawie zobaczymy Małkowskiego.

53'

Steinbors chciał szybko wznowić grę i wykopał piłkę w kierunku Zachary, siła była jednak zbyt mocna i przy piłce znów Legia.

52'

Rajd lewą stroną Ojamyy zakończony przez Pandżę, obrońca Górnika się z tym nie zgadza, ale musi uważać, bo ma na swoim koncie już żółtą kartkę.

50'

Lekka przewaga Legii, która po woli konstruuje swoją akcję.

47'

Od początku w ataku Górnik. Z prawej strony próbował centrować Mańka, ale nie wywalczył nawet rzutu rożnego.

46'

No i zaczynamy drugą połowę! Będzie się działo!

19:27

Za kilka chwil wznowienie spotkania, czekamy jeszcze na piłkarzy Górnika.

19:22

W pojedynku debiutantów. Drewniak lepszy niż SA. Nowy nabytek Legii niewidoczny w tej części spotkania.

19:17

Lepsze wrażenie sprawiał Górnik, ale jeden moment nieuwagi i prowadzi Legia. Za najlepszego zawodnika w pierwszej części uznać można Łukasiewicza, który w przeciwieństwie do ostatniego spotkania jest mocnym punktem obrony zabrzan.

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy prowadzi Legia, po bramce Astiza.

43'

Mimo iż to Górnik przeważał w tym spotkaniu, to goście objęli prowadzenie. Brzyski dośrodkowywał piłkę, która w końcu trafiła do Astiza, a ten pewnie pokonał Steinborsa.

42'

Bramka dla Legii! Inaki Astiz!

41'

Groźna akcja Legii, z piłką w pole karne wpadł Jodłowiec, ale nie udało mu się uderzyć na bramkę. Goście osiągnęli lekka przewagę.

39'

Kolejna ładna, składna akcja Górnika. Madej zdecydował się na uderzenie, ale było ono zbyt lekkie.

38'

38'

Jodłowiec dośrodkowuje, ale ponownie dobra interwencja Łukasiewicza.

36'

Rzut wolny dla Górnika, Jeż dogrywał jednak zbyt głęboko i od bramki rozpocznie Kuciak.

35'

O niebo lepiej niż w spotkaniu z Zagłębiem gra Łukasiewicz, tym razem nie pozwolił dojść Radović 'owi.

32'

Po rzucie rożnym dla legionistów uderzał Guilherme, wylądowało ono jednak wysoko nad bramką.

31'

Dalekie podanie w kierunku Nakoulmy, które przeciął jednak Junior.

30'

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Brzyski, ale pewnie interweniował Pandża.

29'

Ojamaa sfaulowany przez Pandże i mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu.

29'

Dobra szarża na lewej stronie Madeja, ale Broź do spółki z Guilherme poradzili sobie z nim.

26'

Za nami już połowa pierwszej części spotkania. Dotychczas lepsze wrażenie sprawia Górnik i to on jest bliższy zdobycia bramki.

24'

Dalekie podanie w kierunku Jeża, pomocnik Górnika miał przed sobą tylko Kuciaka, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując pozycję spaloną. W odpowiedzi uderzał SA, jednak obok bramki.

23'

Do akcji ofensywnej na prawej stronie włączył się Mańka, jego dośrodkowanie było jednak zbyt głębokie.

22'

Pierwsze uderzenie Legii od kilku minut. Strzelał Vrdoljak, ale daleko od bramki.

20'

Rzut wolny dla Górnika wykonywał Jeż. Do piłki wyskoczył Pandża, ale sędzia odwgizdał jego faul na obrońcy gości.

18'

Górnik jest stroną przeważającą w tym spotkaniu. Tym razem z prawej strony dośrodkowywał Jeż, ale niezbyt dokładnie.

16'

Brzyski podszedł do rzutu wolnego. Piłka minęła jednak poprzeczkę bramki strzeżonej przez Steinborsa.

14'

I szybka odpowiedź gości! Steinbors fantastycznie obronił uderzenie Astiza, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Brzyskiego!

13'

Ależ mogła paść ładna bramka! Z dośrodkowania Kosznika wyszło uderzenie, które minęło poprzeczkę tylko o kilka centymetrów!

12'

Przy piłce była Legia. Jodłowiec podciął piłkę w kierunku Radovica, ale uczynił to zbyt mocno.

10'

W odpowiedzi po stracie zabrzan, z prawej strony chciał dośrodkowywać Radović, ale dobrze interweniował stoper Górnika.

9'

Górnik stara się udokumentować swoją przewagę. Kosznik zamiast dośrodkowywać, zdecydował się wycofać piłkę do Drewniaka, który uderzył na bramkę, ale niecelnie.

7'

Sobolewski wziął się za rozgrywanie. Tym razem podał jednak zbyt mocno do Madeja.

5'

Wyrównana gra w pierwszych minutach, z minimalną przewagą Górnika.

4'

Dobre dalekie podanie Sobolewskiego do Madeja, pomocnik zabrzan zdołał wywalczyć rzut rożny. Centrował Jeż, ale Górnik nie stworzył zagrożenia pod bramką Kuciaka.

2'

Jeż sfaulował Radovica, z czym nie zgadzali się kibice Górnika. Sędzia zdecydował się jedynie na słowne upomnienie.

1'

Zaczynamy hit 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy!

18:27

Piłkarze wyszli już na murawę, jeszcze oficjalne przywitanie, losowanie i można zaczynać wielki klasyk!

18:24

Sędzią spotkania będzie Paweł Pskit ze Zgierza.

18:21

Stadion w Zabrzu zapełniony tzn. 3000 tys osób, prace na trzech pozostałych trybunach są wstrzymane. Miejmy nadzieję, że już w kolejnym sezonie będą już skończone.

18:19

Zbiegli także z murawy Górnicy, wielki hit T-Mobile Ekstraklasy już za niespełna dziesięć minut.

18:15

Z murawy zeszli już piłkarze Henninga Berga, natomiast Górnicy się nadal rozgrzewają.

18:12

Do mistrzostwa droga jest daleka. W sobotę nie będziemy nikogo koronować, ani pognębiać. Inna sprawa, że nie dopuszczamy do siebie przegranej. Patrzymy tylko na to, by punktować, gromadzić punkty i awansować do ósemki mistrzowskiej. Potem zobaczymy, co dalej. - stwierdził Łukasz Madej w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu.

18:08

W porównaniu do poprzedniego spotkania w Lubinie, w drużynie Górnika doszło, aż do pięciu zmian. W składzie znaleźli się Steinbors, Pandża, Kosznik, Drewniak i Zachara.

18:05

Wciąż nie w pełni sił jest Saganowski, a Dwaliszwili został ukarany za zdarzenie z Golańskim w spotkaniu z Koroną dwoma meczami pauzy.Poza kadrą znajdują się też aktualnie Kosecki i Bereszyński – ten drugi złamał kilka dni temu nos na treningu.

18:04

Poza kadrą Górnika są Danch, Magiera, Gancarczyk, Nowak, Olkowski i Przybylski. Na Dialog Arenie urazu doznał Augustyn i także nie wystąpi w dzisiejszym spotkaniu.

18:01

Mieszane uczucia po pojedynkach z Legią Warszawa ma Ryszard Wieczorek, w 2008 Górnik gładko przegrał u siebie, za co szkoleniowiec gospodarzy został zdymisjonowany. Ostatnie zwycięstwo w Pucharze Polski, pozwoliło odrobinę zwiększyć szacunek u kibiców.

17:57

W ostatniej kolejce Legia Warszawa pod wodzą Berga zwyciężyła 1:0, dzięki czemu zwiększyła przewagę nad rywalami. Styl nie był jednak powalający na kolana, a zwycięska bramka padła z rzutu karnego po strzale Vrdoljaka.

17:54

W obu zespołach dojdzie do debiutów. W Górniku po raz pierwszy w oficjalnym spotkaniu zagra Szymon Drewniak, który został wypożyczony z Lecha Poznań, natomiast w drużynie gości Orlando Sa, napastnik, z którym Legia wiąże duże nadzieje.

17:51

Ławka rezerwowych Legii Warszawa: Skaba, Efir, Kucharczyk, Pinto, Rzeźniczak, Łukasik, Augusto

17:50

Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kasprzik, Szeweluchin, Kurzawa, Oziębała, Małkowski, Iwan, Łuczak

17:47

Nie ma lepszego sposobu na zrehabilitowanie się kibicom po fatalnym spotkaniu w Lubinie, niż wygrana z Legią Warszawa. Górnicy na pewną będą chcieć nawiązać do ostatniego spotkania w 2013 roku, w którym po niezłym stylu wyrzucili legionistów z Pucharu Polski.

17:40

Na murawie pojawiła się dwójka bramkarzy Górnika. Zgodnie z oczekiwaniami, w wyjściowej jedenastce zagra Steinbors, natomiast w obwodzie pozostaje Kasprzik.