menu

Były trener Pogoni znalazł klub, obrońca go szuka, a Dawid Kort poza składem

13 czerwca 2018, 21:01 | Jakub Lisowski

Ligowe zespoły rozpoczynają letnie treningi. Coraz więcej jest transferów i plotek.

Dawid Kort z Pogoni Szczecin. Jeszcze...
Dawid Kort z Pogoni Szczecin. Jeszcze...
fot. Karolina Misztal

W Pogoni ostatnie dni nie przyniosły transferowych konkretów, ale z klubem wiąże się kilka nazwisk. Najbardziej gorącym jest doświadczony pomocnik Radosław Majewski. Zawodnik ma na dniach rozwiązać kontrakt z Lechem Poznań, a Pogoń miałaby już mu zaproponować współpracę. Nieoficjalnie mówi się też o zabiegach wokół doświadczonego Hiszpana czy Denisa Rakelsa. Klub czyni też starania, by szybko do zespołu dołączył obrońca Podbeskidzia Bielsko-Biała Mariusz Malec. Jego obecny pracodawca nie chciał go puścić, choć Pogoń zdecydowała się wykupić jego kontrakt.

Malec i David Stec to na razie jedyne nowe twarze w zespole przed nowym sezonem. Z wypożyczenia wraca też Robert Obst.

Po stronie „odejść” na razie tylko Łukasz Zwoliński. Napastnik zatracił skuteczność i nie mógł się odbudować w Pogoni i Śląsku. Kilka dni temu rozwiązał umowę w Szczecinie i szybko podpisał kontrakt z beniaminkiem chorwackiej ekstraklasy.

Wszystko wskazuje, że poza pierwszym zespołem będzie też Dawid Kort. Młody rozgrywający ma wolną rękę w znalezieniu nowego klubu.

Pracodawcę znalazł za to były trener Pogoni. Kazimierz Moskal w środę został nowym opiekunem beniaminka I ligi - ŁKS Łódź. A nowego klubu szuka obrońca Mateusz Lewandowski, którego nie chce Lechia i Śląsk.


Polecamy