Bundesliga. Borussia zawiodła, Bayern i RB Lipsk w formie przed hitem [9. kolejka, wyniki i strzelcy]

29 listopada 2020, 22:52 | AIP | BG

Bundesliga. Bayern i RB Lipsk zgodnie wygrali, teraz czas na ich wielkie starcie. Wielką wpadkę zaliczyli piłkarze Borussii Dortmund.

Borussia Dortmund znów zawiodła. Piłkarze Luciena Favre’a odrobili w zeszłym tygodniu dwa punkty do Bayernu Monachium, by w sobotę przegrać z FC Koeln 1:2. Bayern zwyciężył dzięki pięknej bramce Roberta Lewandowskiego i odskoczył największemu rywalowi na cztery punkty.

Przed meczem na Signal Iduna Park FC Koeln nie miało jeszcze ani jednego zwycięstwa w Bundeslidze i znajdowało się w strefie spadkowej. Kibice i specjaliści zastanawiali się więc jak wysoko wygra będąca w dobrej formie Borussia i ile trafień zaliczy Erling Haaland, który ostatnimi czasy był nie do zatrzymania. Oczekiwania jak zwykle zweryfikowały jednak boiskowe poczynania, a gospodarze przegrywali już po dziewięciu minutach.

Dortmund nie przypominał zespołu z ostatnich tygodni i mimo że prowadził grę, to w I połowie żaden z piłkarzy nie oddał celnego strzału na bramkę. Świetną sytuację zmarnował Haaland, a Jadon Sancho trafił w poprzeczkę. Po przerwie to Koeln znów zaskoczyło rywala, a po kolejnym rzucie rożnym z dubletu cieszył się Skhiri.

BVB stać było tylko na odpowiedź w postaci gola Thorgan Hazard, ale faworyt przegrał. Łukasz Piszczek i spółka oddalili się od Bayernu, który nie bez problemów wygrał ze Stuttgartem 3:1. Bawarczycy także jako pierwsi stracili gola z niżej notowanym rywalem, ale potrafili odpowiedzieć. Najpierw do remisu doprowadził Kingsley Coman, a tuż przed zmianą stron do siatki trafił Robert Lewandowski. Gol Polaka był ozdobą spotkania, oddał potężny strzał sprzed pola karnego.

W drugiej połowie goście dołożyli jeszcze jedno trafienie i dopisali sobie trzy punkty w ligowej tabeli. Najbliżej Bawarczykow jest dziś RB Lipsk, które wygrało z Arminią Bielefield 2:1. Teraz drużynę Juliana Nagelsmanna czeka ciężki tydzień. Najpierw zagrają o życie w Lidze Mistrzów z Basaksehirem, a w przyszły weekend wyjadą do Monachium na mecz z Bayernem.

9. kolejka:

Stuttgart - Bayern Monachium 1:3 (Coulibaly 20 - Coman 38, Lewandowski 45, Costa 87)
Augsburg - Freiburg 1:1 (Vargas 80 - Grifo 64)
RB Lipsk - Arminia 2:1 (Angelino 29, Soerloth 73 z karnego - Klos 75)
Union - Eintracht 3:3 (Andrich 2, Kruse 6 z karnego, 82 - Silva 27, 37, Dost 79)
Borussia Dortmund - FC Koeln 1:2 (Hazard 74 - Skhiri 9, 60)
Moenchengladbach - Schalke 4:1 (Neuhaus 15, Wendt 36, Thuram 52, Wolf 80 - Raman 20)
Wolfsburg -Werder 5:3 (Baku 22, Brooks 25, Weghorst 37, 76, Białek 90 - Bittencourt 13, Moehwald 36, Brooks 47 samobójcza).
Bayer - Hertha 0:0
Mainz - Hoffenheim 1:1 (Quaison 33- Bebou 62)