Sparingi: Dobry początek Znicza. Zasłużenie pokonał III-ligowy Świt Nowy Dwór

19 stycznia 2019, 19:10 | AIP

W swoim pierwszym tegorocznym sparingu Znicz Pruszków pokonał trzecioligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0. Bramki zdobyli Patryk Kubicki oraz testowany zawodnik Mazovii Mińsk Mazowiecki Alan Gańko.

W sobotę w samo południe drugoligowy Znicz Pruszków rozegrał swój pierwszy w tym okresie przygotowawczym sparing. Meczów testowych na najbliższe tygodnie zaplanowano aż siedem, wśród nich starcia z zespołami z zaplecza Lotto Ekstraklasy: Stomilem Olsztyn oraz Rakowem Częstochowa. Zanim jednak pruszkowianie zmierzą się z wyżej notowanymi od siebie ekipami, na inaugurację 2019 roku pokonali III-ligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0.

Choć w obu połowach na boisku znajdowali się inni zawodnicy, gospodarze zwyciężyli zasłużenie. Goście mieli swoje sytuacje, szczególnie jeszcze w pierwszej części gry, ale nie potrafili ich wykorzystać. Skuteczności momentami brakowało również pruszkowianom, lecz w kluczowych momentach zdołali pokonać młodego Sebastiana Majchrzaka. Najpierw zrobił to testowany piłkarz Mazovii Mińsk Mazowiecki, który wykorzystał świetne podanie Dariusza Zjawińskiego. Później związany od dłuższego czasu ze Zniczem Patryk Kubicki. To efekt zamieszania, jakie powstało w polu karnym po jednym ze stałych fragmentów gry.

A szans na to było znacznie więcej. Szczególnie w końcówce przycisnęli gospodarze. Na kolejne gole poczekają jednak jeszcze co najmniej kilka dni. Następny sparing już w środę. Rywalem KS Łomianki.

Znicz Pruszków - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (1:0)

1:0 Alan Gańko (45 min.)
2:0 Patryk Kubicki (86 min.)

Znicz Pruszków:
I połowa: Bartosz Przybysz - Marcin Bochenek, Mateusz Długołęcki, Karol Borowiec, Kacper Smoleń - Arkadiusz Pyrka, Przemysław Kocot, Maciej Machalski, Mikołaj Szymański - Dariusz Zjawiński, Alan Gańko.
II połowa: Piotr Misztal - Paweł Tarnowski, Adrian Rybak, Mateusz Domżalski, Marcin Rackiewicz - Mateusz Kinast, Adrian Małachowski, Marcin Smoliński, Patryk Kubicki - Tomasz Chałas, Mateusz Mętlicki.

Świt Nowy Dwór:
I połowa: Sebastian Majchrzak – Dominik Witkowski, Sebastian Cuch (30. Radosław Kamiński), Karol Drwęcki, Maciej Ostrowski, Kamil Wiśniewski, Seweryn Truskolaski, Michał Steć, Marcin Kozłowski, Hubert Michalik, Konrad Rudnicki

II połowa: Sebastian Majchrzak – Kamil Wiśniewski, Radosław Kamiński, Karol Drwęcki (60. Sebastian Cuch), Mateusz Pietroń, zawodnik testowany, Paweł Broniszewski, Krystian Pomorski, Piotr Basiuk, Hubert Michalik (75. Kajetan Piwowarek), Rafał Maciejewski