Zaskoczenie w derbach Manchesteru! United przerwał serię City

7 marca 2021, 21:01 | BG

Manchester United wygrał z Manchesterem City 2:0 w derbach miasta w ramach 28. kolejki Premier League. Czerwone Diabły zaprezentowały się bardzo dobrze ale można mówić o zaskoczeniu, bo przerwały serię 28 meczów bez przegranej we wszystkich rozgrywkach rywali.

Niedzielny hit Premier League nie elektryzował kibiców aż tak bardzo, bo mimo że mierzył się ze sobą lider z viceliderem, to obie ekipy dzieliło aż 14 punktów w ligowej tabeli. Na boisku różnica punktowa nie była jednak aż tak widoczna, bo mecz od początku należał do gości. Już w 32. sekundzie w polu karnym Edersona faulowany był Anthony Martial, a z 11 metrów pewnie gola strzelił Bruno Fernandes.

Wydawało się, że Obywatele szybko skoczą do rywala i będą chcieli odrobić straty, ale na nic takiego nie pozwoliły Diabły. Goście grali rozważnie w defensywie i wyprowadzali groźne kontrataki. Jeden z nich zakończył się golem - w 50 minucie Luke Shaw wymienił piłkę z Marcusem Rashfordem i ładnym strzałem podwyższył prowadzenie swojej drużyny. City było na łopatkach i nie potrafiło odpowiedzieć nawet jednym golem.

Tym samym Manchester United przerwał serię 28 meczów City bez przegranej, oraz serię 21 zwycięstw z rzędu The Citizens. Mimo to Pep Guardiola i spółka mogą być spokojni, bo w tabeli ligowej mają dużą przewagę nad przeciwnikami i pewnie zmierzają po kolejny tytuł.