Fortuna 1 Liga. Fatalna defensywa Zagłębia. GKS Tychy odrabia straty i wygrywa po pięknych golach

7 marca 2021, 14:34 | DW

Fortuna 1 Liga. Choć w Tychach to Zagłębie Sosnowiec wyszło na prowadzenie, za sprawą gola Szymona Pawłowskiego, to po pierwszym kwadransie strzelali już tylko gospodarze. GKS Tychy pokonał ostatecznie sosnowiczan 3:1, a ozdobą meczu były trafienia Bartosza Szeligi i Damiana Nowaka. Zagłębie zostaje na ostatnim miejscu w tabeli.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (0:1)

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (0:1). Jak padły bramki?

• 10. minuta - Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, najpierw uderzenie broni Jałocha, po chwili Sołowiej niecelnie wybija piłkę - wprost pod nogi Pawłowskiego. Skrzydłowy Zagłębia uderzył tak, że bramkarz nie był w stanie tego wybronić. Mamy 1:0 dla gości.
  • 39. minuta - Dogranie Kacpra Piątka, przyłożenie Bartka Biela i mamy remis.
  • 55. minuta - Ależ kuriozalny gol! Ustawiony na skraju pola karnego Bartosz Szeliga dośrodkował nisko piłkę w pole karne. Tam doskoczył do niej Żytek, ale ta była poza jego zasięgiem. Dogranie było na tyle podkręcone, że futbolówka zmyliła Stępniowskiego i wpadła do siatki.
  • 85. minuta - Dalekie dogranie na skrzydło do Nowaka, napastnik GKS-u przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową, uspokoił ją i podprowadził w okolice pola karnego. Tam zdecydował się na uderzenie, które zerwało pajęczynę z okienka Krystiana Stępniowskiego. Pięknej urody gol!