PKO Ekstraklasa. Świetna inauguracja nowej Wisły Kraków z Zagłębiem. Starzyński zmarnował jedenastkę

26 lipca 2021, 19:57 | psz

PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków bardzo pewnie pokonała u siebie Zagłębie Lubin (3:0) w meczu kończącym 1. kolejkę PKO Ekstraklasy. Spotkanie mogło się rozpocząć świetnie dla przyjezdnych, ale Filip Starzyński nie wykorzystał rzutu karnego. Na odpowiedź Białej Gwiazdy nie trzeba było długo czekać. Dwa razy błysnął Yaw Yeboah, który najpierw nie pomylił się z 11. metrów, a następnie wypracował kolejnego gola. Po przerwie debiutanckie trafienie zanotował rezerwowy Mateusz Młyński.

Mecz Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 3:0 (26.07.2021)

Jak padły bramki?

• 1:0 925. minuta) - Yaw Yeboah zmylił bramkarza i na dużym spokoju wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za zagranie piłki ręką przez Jewgienija Baszkirowa.
  • 2:0 (29. minuta) - Dynamicznie wpadł w pole karne Yaw Yeboah, zagrał do środka, tam nieudanie uderzał Michal Skvarka. Piłka jednak szczęśliwie trafiła tuż przed bramkę do Jana Klimenta, który pokazał, że ma snajperskiego nosa i umiejętnie dołożył stopę.
  • 3:0 (81. minuta) - Michal Skvarka urwał się obrońcom na prawej stronie, świetnie wycofał futbolówkę do rezerwowego Mateusza Młyńskiego. Ten minął obrońcę i uderzył po dalszym rogu, od słupka prosto do bramki.