menu

Wybraliście antyjedenastkę sezonu 2010/11 w Ekstraklasie!

7 lipca 2011, 18:14 | Jacek Czaplewski

Po głosowaniu trwającym na portalu Facebook, wybraliście najgorszą jedenastkę sezonu Ekstraklasy. Co ciekawe, najwięcej zawodników nominację otrzymało z... warszawskiej Legii. Zobacz antyjedenastkę w komplecie!

Artur Wichniarek dostał najwięcej głosów wśród najgorszych napastników
Artur Wichniarek dostał najwięcej głosów wśród najgorszych napastników
fot. Marek Zakrzewski

Antyjedenastka sezonu 2010/2011 w Ekstraklasie

BRAMKARZ:

Marijan Antolović (Legia Warszawa)
„Wojskowi” ściągnęli 22-latka za około 500 tysięcy euro z chorwackiego HNK Cibalia. Jeszcze przed transferem, media wychwalały Antolovicia pisząc między innymi, że jego niesamowity talent eksploduje właśnie w Legii. Nic z tych rzeczy! Kibice szybko przekonali się, że był to jeden, wielki transferowy niewypał. W całym sezonie wystąpił w zaledwie ośmiu spotkaniach, w których wpuścił aż czternaście bramek. Mianem niedojdy określił go były legionista, Wojciech Kowalczyk. Cóż, Antolovicia czeka jeszcze sporo pracy z wybitnym trenerem bramkarzy, Krzysztofem Dowhaniem. Dyrektor sportowy stołecznego klubu, Marek Jóźwiak już rozpoczął poszukiwania golkipera na nowy sezon, który będzie w stanie podołać presji i od zaraz wskoczyć do pierwszego składu.

Zobacz pełne wyniki w kategorii bramkarz


OBROŃCY:

Serge Branco (Wisła Kraków) – Wyróżniał się przede wszystkim... fryzurą i ubiorem. Z prezentowaniem umiejętności czysto piłkarskim było już trudniej. Można powiedzieć, że „ślizgał się” na sukcesach z przeszłości (z Kamerunem zdobył mistrzostwo olimpijskie w 2000 roku). W Wiśle przegrał jednak rywalizację na prawej obronie z Erikiem Cikosiem. W całym sezonie zaliczył jedynie 287 minut.

Zobacz pełne wyniki w kategorii prawy obrońca

Zlatko Tanevski (GKS Bełchatów) – Przybył z poznańskiego Lecha, gdzie nie był w stanie wygrać rywalizacji o miejsce w składzie. Podobnie było w Bełchatowie, gdzie na wiosnę, na środku grał zazwyczaj duet: Drzymont – Lacić. Tanevski siłą rzeczy połowę spotkań przesiedział na ławce rezerwowych. Częściej występował w rundzie jesiennej, ale prezentował się słabo. Na swoim koncie ma jedną bramkę, samobójczą...

Srdja Kneżević (Legia Warszawa) – Wydawało się, że Legia pozyskała klasowego defensora. Kneżević przybył przecież z Partizana Belgrad, z którym trzy razy z rzędu (będąc podstawowym zawodnikiem) zdobywał tytuł mistrza Serbii i dwukrotnie krajowy puchar. W drużynie „Wojskowych” nie było już tak kolorowo. Kneżević wystąpił tylko w czterech ligowych spotkaniach. 26-latek był głównym winowajcą przegranych derbów z Polonią i bolesnej porażki u siebie z Bełchatowem.

Zobacz pełne wyniki w kategorii środkowy obrońca

Krzysztof Król (Polonia Bytom) – Kibicom sprzedawał bajeczki z przeszłości, jak to będąc w Realu Madryt pożyczał samochód od samego Raula. Szkoda, że pobyt w tak wielkim klubie nie pozwolił na podniesienie umiejętności i nie sprowadził „Króla” na ziemię (ewidentnie uderzyła mu do głowy sodówka). W Bytomiu, gdzie wylądował, nie radził sobie zbyt dobrze. Wystąpił w zaledwie siedmiu spotkaniach, w których to Polonia straciła aż piętnaście goli.

Zobacz pełne wyniki w kategorii lewy obrońca


POMOCNICY:

Manu (Legia Warszawa) – Portugalczyk dysponuje świetną szybkością jak na skrzydłowego i... listę jego zalet należy uznać za skończoną. Często o tego typu piłkarzach mówi się, że są „jeźdźcami bez głowy”. Na Łazienkowskiej, Manu stał się obiektem drwin ze strony kibiców. Prezentował się bardzo słabo, choć starał się jak mógł. Po części zrehabilitował się w finale Pucharu Polski, strzelając wyrównującego gola.

Zobacz pełne wyniki w kategorii prawy pomocnik

Ervin Skela (Arka Gdynia) – Kilkanaście sezonów na różnych szczeblach ligi niemieckiej, etatowy reprezentant Albanii. Wydawało się, że Arka zakontraktowała doświadczonego pomocnika, który wyciągnie zespół z dołka. Rzeczywistość okazała się brutalna. Skela częściej przebywał na zgrupowaniach kadry, albo w gabinecie lekarskim. Wiosną wystąpił tylko w pięciu meczach.

Piotr Giza (Cracovia) – Miał być wielki powrót do „Pasów”, a wyszło kompletne nieporozumienie. 31-latek po czterech latach spędzonych w Legii, wrócił do Cracovii by pomóc w utrzymaniu. Drużyna ostatecznie nie spadła z ligi, jednak Giza częściej przesiadywał na ławce, niż decydował o losach danego meczu.

Zobacz pełne wyniki w kategorii środkowy pomocnik

Rafał Grzelak (Widzew Łódź) – Kolejny spektakularny „comeback” okazał się totalną klapą. Grzelak nie potrafił wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie Widzewa (tylko raz pojawił się na boisku od początku spotkania), więc jest pierwszym piłkarzem, którego działacze chcą się pozbyć.

Zobacz pełne wyniki w kategorii lewy pomocnik


NAPASTNICY:

Artur Wichniarek (Lech Poznań) – Po odejściu Roberta Lewandowskiego, Lech został praktycznie bez napastnika. Fani domagali się szybkich transferów i... włodarze „Kolejorza” poszli absolutnie pod prąd i na przekór własnej polityce, zatrudniając Wichniarka. Były gracz Arminii Bielefeld i Herthy Berlin nie sprawdził się, choć zdobył jedną ważną bramkę, w wyjazdowym spotkaniu II rundy el. do Ligi Mistrzów z Interem Baku.

Joseph Mawaye (Arka Gdynia) – Trudno przy jego profilu dopisać, że jest napastnikiem skoro... nie wpisuje się na listę strzelców! W Arce dostał mnóstwo szans na zaprezentowanie umiejętności, jednak nie zdobył żadnej bramki, a przebywał łącznie na boisku 839 minut. Być może niemoc strzelecką przełamie na zapleczu ekstraklasy?

Zobacz pełne wyniki w kategorii napastnicy


Polecamy