W ostatnich minutach sparingu Wisła Puławy straciła zwycięstwo z Resovią

30 stycznia 2022, 10:49 | know

Drugoligowa Wisła Puławy zmierzyła się w Stalowej Woli z występującą poziom ligowy wyżej Resovią. Zespół trenera Mariusza Pawlaka długo prowadził, ale w ostatnich minutach piłkarze z Rzeszowa zdobyli dwa gole i wygrali 3:2.

Był to trzeci mecz kontrolny puławian w trakcie zimowych przygotowań. Po raz drugi Wisła zagrała z pierwszoligowcem (wcześniej przegrała 1:2 z Koroną Kielce, tracąc gola w 90. min.).

W starciu z ekipą z Rzeszowa drużyna Mariusza Pawlaka szybko została zepchnięta do defensywy, a wynik sparingu otworzył już w 6. minucie Jakub Wróbel. Puławianie potrafili jednak uporządkować swoją grę i odpowiedzieć silniejszemu przeciwnikowi równie skuteczną postawą na murawie. W 14. minucie wyrównał Emil Drozdowicz.

Piłkarze Wisły cały czas naciskali rywali i po jednym z odbiorów piłki szybki atak wykończył Ednilson. Portugalczyk strzałem pod poprzeczkę dał swojej drużynie prowadzenie. Rzeszowianie chcieli szybko odrobić straty, ale przed przerwą im się to nie udało.

Po zmianie stron obie drużyny dążyły do zdobycia kolejnego gola. W atakach puławian brakowało jednak precyzji przy oddawanych strzałach. Bliski podwyższenia był Adrian Paluchowski, który miał szansę dobić futbolówkę odbitą od słupka. Napastnik Wisły naciskany był jednak mocno przez obrońców i nie zdołał skierować piłki do siatki Resovii.

Przewaga „Dumy Powiśla” nie została udokumentowana golem, co zemściło się w ostatnich minutach sparingu. W 79. minucie rzut wolny wykorzystał Josip Soljić, który wykorzystał nieprzygotowanie obrońców Wisły.

Wynik potyczki w ostatniej minucie ustalił Damian Hilbrycht. Piłkarz Resovii wykazał się największym sprytem w polu karnym Wisły i w 89. minucie strzelił zwycięską bramkę. Mimo porażki zespół Mariusza Pawlaka zaprezentował dobrą grę na tle silnego przeciwnika.

Wisła Puławy – Resovia 2:3 (2:1)

Bramki: Wróbel 6, Soljic 79, Hilbrycht 89 - Drozdowicz 14, Ednilson 22

Wisła: Socha (46 Owczarzak) - Gaio (46 Kuban), Wiech, Cheba, Flak (46 Lisowski), Kona, Carlos, Puton, Kondracki (46 Bartosiak), Ednilson (46 Kacprzycki), Drozdowicz (46 Paluchowski). Trener: Mariusz Pawlak

Resovia: Pindroch – Jaroch, Kubowicz, Kwiecień (63 Chuchro), Adamski – Antonik, Soljić, Krasa, Mikulec – Hilbrycht, Wróbel. Trener: Dawid Kroczek