Lotto Ekstraklasa. Furman "sprezentował" Legii gola na 3:2. Dwa kroki do mistrzostwa

9 maja 2018, 19:54 | Jacek Czaplewski

Lotto Ekstraklasa. Spore emocje towarzyszyły meczowi w stolicy. Legia Warszawa, chociaż prowadziła z Wisłą Płock już 2:0, pozwoliła rywalowi doprowadzić do wyrównania. W końcówce po błędzie Dominika Furmana punkty zapewnił jednak Cafu. Upragniony tytuł jest już naprawdę blisko. Na Łazienkowskiej zasiadło 20 541 widzów.

Legia Warszawa - Wisła Płock 3:2
1 / 39

[przycisk_galeria]

Dla Legii mecz okazał się bardzo niewdzięczny. Przed przerwą poza czytelnymi uderzeniami Eduardo i Sebastiana Szymańskiego nic więcej nie wskórała z gry. Bramka i tak jednak padła. Po rzucie rożnym prezent wręczył bowiem bramkarz Wisły, Thomas Daehne. Niemiec odbił piłkę w taki sposób, że użytek zrobił z niej Cafu. Dla Portugalczyka to debiutanckie trafienie w Ekstraklasie, ale drugie dla Legii – w finale Pucharu Polski znalazł bowiem sposób na Arkę Gdynia.

Szwedzki napastnik - Paweł Cibicki z Leeds United, który wzbudza zainteresowanie Legii Warszawa, jest obecny ze swoim agentem na dzisiejszym meczu z Wisłą Płock. Jego rodzice są Polakami, zaś on sam posiada zarówno obywatelstwo szwedzkie, jak i polskie.— Janekx89 (@janekx89) 9 maja 2018

Daehne się dzisiaj nie popisał, ale Arkadiusz Malarz już tak. Po raz enty w tym sezonie utrzymał Legię w grze. Podczas drugiej połowy w znakomity sposób poradził sobie ze strzałem Jakuba Łukowskiego, a potem też Nico Vareli czy Jose Kante. Pierwsza interwencja okazała się nie tylko skuteczna, ale również widowiskowa – doświadczony bramkarz przeniósł futbolówkę jedną ręką nad poprzeczką.

Ale to nie Malarz został bohaterem meczu. Legia mając Wisłę na patelni, bo w 71 minucie na 2:0 trafił wprowadzony Michał Kucharczyk, skomplikowała sobie sytuację. Wisła najpierw po rzucie rożnym złapała kontakt, dzięki trafieniu Alana Urygi, a potem po fantastycznym woleju Kamila Bilińskiego wyrównała na 2:2. Pomógł w tym również słabo spisujący się Mauricio (zastąpił nieobecnego Michała Pazdana), którego sędzia wyrzucił z murawy.

Dopiero "zabawa" Dominika Furmana uspokoiła stadion i zapewniła Legii zwycięstwo. Były pomocnik tego zespołu stracił piłkę pod własną bramkę i choć próba Szymańskiego obiła słupek, to dobitka Cafu okazała się skuteczna.

Hm #LEGWPŁ pic.twitter.com/osvyNDA4Gs— Maciej Sypuła (@MaciejSypula) 9 maja 2018

Piłkarz meczu: Cafu
Atrakcyjność meczu: 7/10

EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Rozpoznasz kibicowską przyśpiewkę? [QUIZ]

eSkadra na Mundial;nf - CIEKAWOSTKI O BIAŁO-CZERWONYCH

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/efd9a247-7a09-e456-1cdd-fff2e5466e45,e03e03a8-8672-2501-293e-b072ff141662,embed.html[/wideo_iframe]