PKO Ekstraklasa. Premierowa wygrana Stali Mielec. Wisła Kraków nadal na zaciągniętym hamulcu

13 sierpnia 2021, 22:26 | psz

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec pokonała przed własną publicznością Wisłę Kraków (2:1) w drugim piątkowym meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy. Dla gospodarzy była to pierwsza wygrana w obecnym sezonie. Natomiast Biała Gwiazda, po udanej inauguracji, wyraźnie spuściła z tonu i przegrała drugie spotkanie z rzędu.

Mecz Stal Mielec - Wisła Kraków 2:1 (13.08.2021)

Jak padły bramki?

• 1:0 (42. minuta) - Co za uderzenie! Aleksandar Kolew otrzymał piłkę przed polem karnym od Macieja Urbańczyka, miał przed sobą dużo miejsca i zdecydował się na strzał. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki obok bezradnego Pawła Kieszka.
  • 1:1 (47. minuta) - Świetna akcja Wisły zaraz po zmianie stron. Rezerwowy Jakub Błaszczykowski zagrał do Mateja Hanouska z głębi pola, dośrodkowanie w pole karne i Jan Kliment zawisł w powietrzu, a na samym końcu wykończył wrzutkę głową.
  • 2:1 (52. minuta) - Szybka odpowiedź i już 2:1 dla gospodarzy. Dośrodkowanie z lewego skrzydła, piłka przeszła Michala Frydrycha, nie zdążył do niej Maciej Sadlok i wykorzystał to Mateusz Mak. Zawodnik mielczan głową strzelił na bramkę i pokonał Pawła Kieszka.

Atrakcyjność meczu: 6,5/10
Piłkarz meczu: Mateusz Mak