Liga angielska. Jak z dwóch światów. Manchester City z Leroy'em Sane za sterami nie dał szans Arsenalowi

1 marca 2018, 22:34 | JCZ

Liga angielska. Czy z Arsenalem leci jeszcze pilot? W meczu 28. kolejki zespół Arsene'a Wengera przegrał 0:3 z Manchesterem City. Goście poznęcali się w pierwszej połowie, a potem zwyczajnie odpuścili.

Arsenal - Manchester City 0:3

"Obywatele" potrzebowali niewiele ponad pół godziny, żeby osiągnąć trzybramkowe prowadzenie. Każda z tych akcji przeszła przez Leroya Sane. Niemiec był dzisiaj w fenomenalnej formie. Zdobył ósmą bramkę i zanotował jedenastą asystę w sezonie. Wynik otworzył i podwyższył Bernardo Silva. Stało się tak właśnie dzięki rajdom Sane na lewej stronie. Skrzydłowy dopełnił dzieła zniszczenia w 33 minucie, kiedy z bliska wcisnął piłkę do siatki po zagraniu Kyle'a Walkera.

Arsenal ani przez chwilę nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki. Nie przyjął nawet prezentu w postaci rzutu karnego (złośliwi kibice napisali, że Pierre-Emerick Aubameyang nie trafił, ponieważ dostosował się już do filozofii "Kanonierów"...). To dziewiąta porażka zespołu Arsene'a Wengera w tym sezonie, przez którą urządził się on na odległym szóstym miejscu gwarantującym jedynie kwalifikacje do Ligi Europy.

City utrzymało 16. punktową przewagę nad United. Koronacja może nastąpić nawet pięć kolejek przed końcem.

#ARSMCI "what you doing man?the kids gon cry again" pic.twitter.com/6c0vUbKZ3j— MACHARIA (@MARKDAILER) 1 marca 2018

Arsenal – Manchester City 0:3 (0:3)

Bramki: B. Silva 15', 28', Sane 33'
W 53. minucie Aubameyang zmarnował rzut karny
Żółte kartki: Kolasinac – Otamendi

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Kolasinac - Ramsey, Xhaka – Mkhitaryan, Oezil, Welbeck - Aubameyang.

Manchester City: Ederson – Walker (72' Zinchenko), Kompany, Otamendi, Danilo - De Bruyne, Gundogan, David Silva (87' Jesus) - Bernardo Silva, Aguero (82' Toure), Sane.

TRANSFERY w GOL24

Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje

Największe pozaboiskowe wtopy polskiej piłki

#TOPSportowy24;nf - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/c152349c-dae9-75d3-1174-c92277b792ed,312f91fb-86e0-50b6-b793-aad94b854338,embed.html[/wideo_iframe]