Liga niemiecka. Powrót w ulubionym stylu. Robert Lewandowski dwa razy trafił Werder! Dublet zaliczył też Thomas Mueller [WIDEO]

21 stycznia 2018, 17:22 | JCZ

Liga niemiecka. Pierwszy mecz Roberta Lewandowskiego w 2018 roku i od razu dwa trafienia! Polak zdobył bramki dla Bayernu Monachium w ligowym spotkaniu z Werderem Brema. Dzięki niemu mistrz Niemiec wygrał 4:2 i tym samym powiększył przewagę punktową nad trzema przeciwnikami do 16 punktów.

Bayern - Werder 4:2. Dwa gole Lewandowskiego

Dla Bayernu mecz z Werdem rozpoczął się dość niewdzięcznie. To rywal jako pierwszy stworzył groźną akcję, a po niej wyszedł na prowadzenie. Po podaniu od Maxa Kruse szansy nie zmarnował Jerome Gondorf, dla którego było to pierwsze trafienie w sezonie.

Bayern rozpędzał się powoli, ale za to sukcesywnie. W 41 minucie fantastyczna długa piłka od Jerome'a Boatenga otworzyła drogę do bramki Thomasowi Muellerowi. Kolega Lewandowskiego z ataku zrobił z niej spodziewany użytek; przyjął na klatkę piersiową, by zarazm potem uderzeniem po koźle pokonać bramkarza.

NIEZAWODNY LEWANDOWSKI! Zobaczcie jak @lewy_official strzelił swojego pierwszego gola w 2018 roku i wyprowadził Bayern Monachium na prowadzenie w meczu z Werderem Brema. pic.twitter.com/c9PEiCg1aX— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 21 stycznia 2018

Dla Lewandowskiego dzisiejszy występ był pierwszym od połowy grudnia. Na inaugurację umownej wiosny, przeciwko Bayerowi Leverkusen, nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych – tak zadecydował trener Jupp Heynckes w obawie przed odnowieniem urazu kolana. Na Werder jednak już go wystawił i tej decyzji na pewno nie pożałował – wygłodniały "Lewy" odwdzięczył się w najlepszy sposób, czyli bramkami.

Przed przerwą Lewandowski miał dwie próby. W obu przypadkach strzelał głową, ale chybił celu. Po zmianie stron celownik ustawił już właściwie. Najpierw głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego od Jamesa Rodrigueza, potem wrzutkę z prawej strony boiska od Thomasa Muellera.

Oba gole przedzieliła nieudana choć efektowna próba piętką. Minutę po drugiej bramce Lewandowski został zmieniony przez Sandro Wagnera. Jeżeli Pierre-Emerick Aubameyang faktycznie zamieni Borussię na Arsenal, to "Lewemu" przyjdzie walczyć o koronę króla strzelców ze samym sobą – ma już 17 trafień podczas gdy trzeci w klasyfikacji Alfred Finnbogason (Augsburg) 11.

DWA GOLE NA KONCIE LEWEGO! To druga bramka @lewy_official w meczu Bayernu Monachium z Werderem Brema. Brawo! #BundesTAK [unicode_pictographs]%F0%9F%87%A9[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%AA[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/UUjyCRGoVe— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 21 stycznia 2018

Z 94. bramkami Lewandowski stał się najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bayernu (mecze w Bundeslidze).

***
Kicker umieścił Polaka w jedenastce kolejki.
Jedenastka wg. Kickera: Horn - L. Bender, Ginter, Diallo, Wendell - T. Müller, Koch, Bailey (Piłkarz kolejki) - Terodde, Lewandowski, Muto.

Lewandowski z 93. i 94. bramką dla Bayernu w Bundeslidze! Arjen Robben przegoniony!Lewandowski najskuteczniejszym strzelcem Bayernu spoza Niemiec w historii Bundesligi. Brawo Lewy! #BundesTAK— Gabriel Stach (@GabrielStachFCB) 21 stycznia 2018

TRANSFERY w GOL24

Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje

Spadające gwiazdy, czyli największe nazwiska w historii Ekstraklasy

MAGAZYN SPORTOWY 24;nf

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/1c793922-36e2-f738-e0e9-2633f8e49907,25f31c34-069b-b203-1715-ca5e6278aa08,embed.html[/wideo_iframe]