Liga Narodów. Węgry sensacyjnie pokonały Anglię, remis w hicie Włochy - Niemcy

4 czerwca 2022, 22:37 | psz

Liga Narodów. Węgrzy sensacyjnie pokonali Anglików przed własną publicznością (1:0) i po 1. kolejce zostali liderem w grupie śmierci Dywizji A Ligi Narodów. W drugim spotkaniu Włosi podzielili się punktami z Niemcami (1:1), ale oba zespoły nie zachwyciły swoją grą.

Dominik Szoboszlai strzelił zwycięskiego gola dla Węgrów

Węgry liderem po sensacyjnym pokonaniu Anglii

W pierwszym sobotnim meczu Dywizji A doszło do sensacyjnego rozstrzygnięcia. W spotkaniu niedawnych rywali Polaków z eliminacji do mistrzostw świata 2022, Węgry sensacyjnie pokonały Anglię 1:0. Zwycięstwo w Budapeszcie zapewnił Dominik Szoboszlai, bardzo precyzyjnie uderzając z rzutu karnego w 66. minucie. A przypomnijmy, że już w październiku ubiegłego roku Madziarzy postraszyli Synów Albionu i zdołali wywieźć remis 1:1 z Wembley.

Pojedynek wieczorny, między Włochami a Niemcami, zapowiadany był jako hit. W praktyce jednak emocji nie było za wiele. Obie drużyny czterokrotnych mistrzów świata potraktowały ten mecz mocno sparingowo, ale na szczęście doczekaliśmy się bramek. W 70. minucie wynik otworzył Lorenzo Pellegrini, a kilka chwil później odpowiedział Joshua Kimmich.

Węgry - Anglia 1:0 (0:0)