W weekend 4-5 maja grała RS Active 4. liga świętokrzyska. Moravia wygrała z Klimontowianką, skuteczne Nowiny. Śledź wyniki, relacje, tabelę

4 maja, 15:10 | Dorota Kułaga, Jaromir Kruk

W weekend 4-5 maja rozgrywana jest 27. kolejka RS Active 4. Ligi świętokrzyskiej. Prowadząca w tabeli Korona II Kielce w niedzielę zagra na wyjeździe z Granatem Skarżysko-Kamienna.

Moravia Anna-Bud Morawica wygrała z Klimontowianką 4:1.

Radość GKS Rudki po zwycięstwie z Arką Pawłów

Radość piłkarzy GKS Zio-Max Nowiny po bramce zdobytej przez Pawła Tomczyka. Nowiny wygrały w Staszowie z Pogonią aż 5:0.

GKS Rudki wygrał z Arką Pawłów 2:1.

1 / 19

Gra RS Active 4. Liga świętokrzyska. Śledź wyniki

Moravia Anna-Bud Morawica – Klimontowianka Klimontów 4:1 (3:0)
Bramki: Łukasz Zawadzki 13, 71, Kacper Orliński 25, Michał Rybus 27 – Gabriel Skrzypek 56.
Moravia: J. Borusiński – Ashour, Łączkowski, Mateusz Zawadzki, J. Wasilewski – Orliński (76 W. Liszewski), Gilewski (62 J. Rabiej) – Ł. Zawadzki, Michał Zawadzki (89 Nosek), Pasternak (66 Szczepanek) – Michał Rybus (86 Woźniak).
Klimontowianka: Pietrasik – Halat (46 Misiura), Niziołek, Sajenko, Lenart (46 Konecki) – Kosiuk (46 Wojtachnio), G. Skrzypek, M. Miłek (76 K. Pająk), D. Kaczmarczyk, J. Pawlik (46 Kończak) – Szakalec.
Żółta kartka: Sajenko.
Sędziowali: Tomasz Kondrak + Jakub Sierczyński, Jakub Moskal.
Widzów: około 70.

Pierwsza połowa została zdominowana przez Moravię, a aktywnością wykazał się Łukasz Zawadzki. Już w 7 minucie po jego uderzeniu interweniował Damian Pietrasik. W 13 golkiper z Klimontowa nie miał już szans, a Łukaszowi Zawadzkiego asystował Michał Rybus. Na 2:0 podwyższył przesunięty z środka obrony na środek pomocy Kacper Orliński, a na 3:0 Michał Rybus. Dwie asysty przed przerwą zaliczył Michał Zawadzki. W 30 minucie wykazał się Jakub Borusiński, który wygrał sam na sam z Andrijem Szakalcem. Zmiany dokonane w przerwie podniosły jakość gry przyjezdnych i po błędzie Dominika Pasternaka Klimontowianka przeprowadziła akcję zakończoną trafieniem Gabriela Skrzypka. Swój świetny występ Łukasz Zawadzki spuentował kolejnym golem, tym razem głową. Zwycięstwo Moravia Anna-Bud zadedykowała swojemu fizjoterapeucie, Mateuszowi Groszkowi.

[polecany]26290851[/polecany]
[polecany]26290915[/polecany]

GKS Rudki - Arka Pawłów 2:1 (1:0)
Bramki: Michajło Lyczak 37, Jakub Stachura 89 - Artur Kidoń 85.
GKS: Sz. Pietras – Baka, M. Sala, K. Skrzypek (46 T. Stefański), D. Szymański – Małaczek, B. Wiecha – F. Anduła (78 Halik), Lyczak, Turgbunboev (65 J. Stachura) – Jedlikowski.
Arka: Żytniewski – A. Foks, Kidoń, Dawidowicz, Kosztowniak (75 Kupisz) – Gębka, Gładyś (75 Jankowicz), Wojton, Kalista – D. Kowalik, Pabon.

O zwycięstwie gospodarzy przesądziła bramka głową zmiennika, Jakuba Stachury. Do przerwy GKS prowadził po cudownym trafieniu z wolnego Michajlo Lychaka, w 86 minucie wyrównał Artur Kidoń. Ostatnie słowo należało do ekipy z Rudek.

Zobaczcie radość w szatni zespołu z Rudek

A oto skrót meczu GKS Rudki - Arka Pawłów

Tak trener Rudek Paweł Jaworek ocenił sobotni mecz w wykonaniu swoich podopiecznych

Alit Ożarów - Wisła Sandomierz 2:1 (1:1)
Bramki: Jakub Mażysz 41, Kamil Bełczowski 51 - Łukasz Swat 30.
Alit: K. Rybiński – I. Wódz, Jasiński, Wawrylak, Persona – Rękas, Kamiński, J. Kapsa (80 F. Stępień) – P. Wójcik (75 J. Wódz), Mażysz, Bełczowski.

Wisła objęła prowadzenie dzięki dobrze rozegranemu rzutowi wolnemu. Szybko odpowiedział Jakub Mażysz, a po zmianie stron gola na 2:1 uzyskał Kamil Bełczowski. Gospodarze mieli przewagę, ale raz po strzale zawodnika Wisły piłka odbiła się od poprzeczki. – Ten mecz kosztował nas sporo nerwów – podsumował Jakub Mażysz, napastnik Alitu.

[polecany]26291257[/polecany]
[polecany]26291639[/polecany]

Olimpia Pogoń Staszów - GKS Zio-Max Nowiny 0:5 (0:4)
Bramki: Bartosz Papka 11, Radosław Szmalec 25, Paweł Tomczyk 31 z karnego, 33, Damian Kopyciński 68.

- Dominowaliśmy w tym meczu. Od początku było to spotkanie na naszych warunkach. Pogoń próbowała nam zagrozić z kontrataku, ale dobrze radziliśmy sobie w defensywie. Do przerwy prowadziliśmy 4:0, po przerwie dołożyliśmy jedną bramkę. Cieszy skuteczność, bo w Skarżysku wygraliśmy 4:1 , z Łysicą Bodzentyn 5:1, a teraz w Staszowie 5:0. Oby tak dalej napisał:

- powiedział Przemysław Cichoń, trener GKS Zio-Max Nowiny.
[polecany]26291561[/polecany]

Granat Skarżysko-Kamienna - Korona II Kielce 0:1(0:1)
Bramka: Adam Chojecki 44
Korona II: Mamla - Przybysławski, Klimek, Kiercz, Radosław Turek - Karol Turek (od 85 Leszczyński), Szymański (od 46 Gałązka), Chojecki (id 62 Sowiźrał), Strzboński, Zawierucha (od 85 Kania) - Błaszczyk (od 78 Kuzera).

Korona Kielce potwierdziła swą siłę i nawet bez wzmocnień z pierwszej drużyny wygrała w Skarżysku. Warto dodać, że zarówno pierwsza drużyna jak i rezerwy grały niemal w tym samym czasie.

Marek Mierzwa, trener Korony II tak komentował mecz: - Bardzo trudno grało się na bardzo słabym boisku jakie jest w Skarżysku. Trudno wykreować piękne akcje kiedy nie wiadomo gdzie poleci piłka. Ale młodzi chłopcy zagrali ambitnie a jedną z akcji udało się skutecznie wykończyć.

Wierna Małogoszcz-Stal Kunów 7:0 (5:0)
Bramki: Krystian Sornat 4, Przemysław Ginter 2, Bartosz Kuzincow
Wierna: Spurek (od 70 Frączek) - Molęda( od Porzucek) , Kuzincow, Serek, Malinowski - Bała, Czarnecki, Stojko, Łata - Sornat, Ginter.

Trener Wiernej Małogoszcz Mariusz Kośmider tak skomentował przebieg meczu. - Podrażnieni ostatnimi słabszymi wynikami od raz wyszliśmy wysoko chcąc już w pierwszej połowie strzelić jak najwięcej goli. To się udało, szybko zdobyte bramki ustawiły mecz, który w drugiej połowie tylko kontrolowaliśmy. Ze względu na wąską kadrę i ryzyku kontuzji graliśmy już spokojnie nie forsując zbyt wysokiego tempa.

Spartakus Daleszyce - Neptun Końskie 0:6(0:2)
Bramki: Jakub Banasik 10, Adrian Maciejewski 17, Paweł Markowicz 51, 77, 89, Michał Smolarczyk 56.

Neptun: Herda – Pańtak, A. Maciejewski, Ł. Skalski, W. Piotrowski – Gruszczyński (75 Mat. Wilk), Wojna (75 Musielewicz) – Paweł Markowicz, Banasik (80 Siudak), I. Wasik (80 F. Wasik) – Smolarczyk.

Trener Neptuna Końskie Arkadiusz Bilski przypomniał się w Daleszycach. Były trener Spartakusa przyjechał z Neptunem i już do przerwy prowadził 2:0. Popis dał Paweł Markowicz, autor hat-tricka.

Orlęta Kielce - Łysica Bodzentyn 1:0(0:0)
Bramka: Jakub Jaśkiewicz. 73

W meczu sąsiadów w tabeli minimalnie lepsza okazała się drużyna z Kielc.

[polecany]26294319[/polecany]
[polecany]26294327[/polecany]

AKS 1947 Busko Zdrój-Hetman Włoszczowa 3:1(1:1)
Bramki: Piróg 43, Bogacki 46, Ślefarski 73 - Wójcik 25.

Gospodarze sensacyjnie przegrywali ale potem wzięli się do pracy i spokojnie sięgnęli po trzy punkty.