menu

W niedzielę Cracovia Maraton i mecz Wisła Kraków - Legia Warszawa. To się da pogodzić! [AKTUALIZACJA]

16 kwietnia 2018, 14:50 | (krzyk)

Takiej niedzieli jeszcze w Krakowie nie było. Jednego dnia odbędzie się Cracovia Maraton oraz mecz piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków - Legia Warszawa. To wielkie wyzwanie logistyczne dla organizatorów obu imprez i policji. Tym bardziej, że pod Wawel wybiera się duża zorganizowana grupa kibiców ze stolicy, a "Biała Gwiazda" liczy, że na trybunach zasiądzie ponad 20 tysięcy widzów.

Oprawa kibiców podczas ostatniego meczu Wisły z Legią w Krakowie
Oprawa kibiców podczas ostatniego meczu Wisły z Legią w Krakowie
fot. Wojciech Matusik / Polskapresse Gazeta Krakowska

Trasa 17. PZU Cracovia Maraton wiedzie m.in. aleją 3 Maja obok stadionu miejskiego, na którym odbędzie się mecz, a następnie wokół Błoń. Bieg rozpocznie się na Rynku Głównym w niedzielę o godz. 9. Najlepsi zameldują się na mecie w tym samym miejscu w niespełna 2,5 godziny, ale będą też i tacy, którym przebiegnięcie 42 km zajmie znacznie więcej czasu. Na trasie można przebywać maksymalnie sześć godzin, a więc do godziny 15. Ci, którzy nie zdążą dotrzeć w tym terminie do mety, będą musieli zrezygnować.

Tym razem to szczególnie ważne z uwagi na dodatkowe okoliczności. Organizatorzy maratonu ustalali termin biegu z bardzo dużym wyprzedzeniem, sprawdzając, czy tego dnia nie są planowane w Krakowie inne duże imprezy. I nie było ich, aż do czasu, gdy przed tygodniem zakończyła się pierwsza faza rozgrywek ekstraklasy. Dopiero wtedy okazało się, że zajmująca 7. miejsce po 30 kolejkach Wisła zmierzy się w najbliższy weekend u siebie z trzecią w tabeli Legią. Na dodatek transmitująca rozgrywki stacja Canal+ zdecydowała, że spotkanie odbędzie się nie w piątek, sobotę lub w poniedziałek, ale akurat w niedzielę, o godzinie 18.

Tego dnia do Krakowa dotrze pociąg specjalny z kibicami Legii, którzy w eskorcie policji powędrują na stadion przy Reymonta. W tym czasie maraton musi być już zakończony. Fani z Warszawy dotrą na obiekt od strony Błoń.

Mecz z @WislaPlockSA już za chwilę, ale nie zapomnijcie, że już w niedzielę zmierzymy się w Krakowie z @LegiaWarszawa! Dycha pękła, ale musi być Was #WięcejPrzyReymonta [unicode_pictographs]%F0%9F%92%AA[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%92%AA[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%92%AA[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/vH7m3rbr7l— Wisła Kraków SA (@WislaKrakowSA) 16 kwietnia 2018


Działacze Wisły postanowili wykorzystać fakt, iż do Krakowa w niedzielę przyjedzie sporo osób, które wystartują w maratonie. Zapraszają ich na mecz, kusząc możliwością zakupu biletu z 17-procentową zniżką. Podczas październikowego meczu Wisły z Legią na trybunach było 33 tys. widzów. Na sześć dni przed najbliższym starciem sprzedano już ponad 10 tysięcy wejściówek.

Biegniesz w @CracoviaMaraton? Kup bilet na mecz z @LegiaWarszawa ze specjalną zniżką! [unicode_pictographs]%F0%9F%8F%83[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%8F%BD[/unicode_pictographs]‍♀️[unicode_pictographs]%F0%9F%8F%83[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%8F%BB[/unicode_pictographs]‍♂️[unicode_pictographs]%F0%9F%8E%AB[/unicode_pictographs] ▶️ https://t.co/PcSoh4cjKS pic.twitter.com/W3dvcvlXvr— Wisła Kraków SA (@WislaKrakowSA) 16 kwietnia 2018

Follow @sportmalopolska

Sportowy24.pl w Małopolsce