U-20: Porażka w towarzyskim meczu z Niemcami. Słaba postawa przed mundialem

26 marca 2019, 19:52 | DW

Reprezentacja U-20. Ostatni mecz kadry Jacka Magiery przed mistrzostwami świata do lat 20 zdecydowanie nie był dobry w wykonaniu biało-czerwonych. Polacy ustępowali Niemcom praktycznie w każdym elemencie - rywale dużo częściej utrzymywali się przy piłce i przez 90 minut w zasadzie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Efektem były trafienia Davida Otto i Sidneya Friede. Nam pozostaje mieć nadzieję, że na majowym czempionacie będzie zdecydowanie lepiej.

1 / 11

Jak padły bramki?

18. minuta - Długo rozgrywali piłkę Niemcy, aż w końcu szybka wymiana futbolówki na środku boiska przyniosła im gola. Niklas Dorsch zagrał do Aarona Opoku, ten prostopadle podał do Davida Otto, a napastnik Hoffenheim wykorzystał sytuację sam na sam z Karolem Niemczyckim.

79. minuta - Szybka akcja gości lewą stroną, Baku dośrodkował w pole karne, a Friede nie pomylił się i pewnym strzałem pokonał Niemczyckiego.

Ostatni sprawdzian reprezentacji Polski przed majowymi mistrzostwami świata U-20 wypadł bardzo blado. Niemcy na światowy czempionat się nie zakwalifikowali, lecz w pierwszej połowie byli drużyną zdecydowanie lepszą. Częściej utrzymywali się przy piłce i atakowali. Karol Niemczycki miał sporo pracy i spisywał się całkiem nieźle, ale kadra Jacka Magiery odpowiedziała tylko raz, gdy po rzucie rożnym w poprzeczkę trafił Serafin Szota.
[przycisk_galeria]

REPREZENTACJA w GOL24

Więcej o REPREZENTACJA - newsy, wyniki, terminarze, tabele

[xlink]503ecacb-3d40-2eac-9cc0-d13c1098f51b,22904260-c843-a099-0afa-e21410c1ec9a[/xlink]