menu

Trenerzy po meczu Zagłębie - Pogoń. Kosta Runjaic: Nie mogę nic zarzucić chłopakom. Dariusz Żuraw: Widać było to, nad czym pracowaliśmy

15 sierpnia 2021, 23:07 | KK

W spotkaniu 4. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało Pogoń Szczecin 2:0 (1:0). Dla Miedziowych to druga wygrana w sezonie, a dla Portowców pierwsza porażka. Oto co po meczu powiedzieli trenerzy obu drużyn.


fot. zaglebie.com

Dariusz Żuraw, trener Zagłębia Lubin:


- Gratulacje dla zespołu, za ciężko wywalczone 3 punkty. Spodziewaliśmy się trudnego meczu. Pogoń to drużyna dobrze operująca piłką. My też dążymy do tego, aby nasze akcje były bardziej płynne. Widać było to, nad czym pracowaliśmy w tygodniu, czyli przejścia z obrony do ataku. W końcu zagraliśmy na zero z tyłu. Cieszę się, że wygraliśmy kolejny mecz na własnym boisku. Przed nami sporo pracy, ale już szykujemy się do kolejnego meczu w Płocku.

Kosta Runjaic, Pogoń Szczecin:


To był nasz najlepszy mecz w ekstraklasie w tym sezonie. Niestety, popełniliśmy najprostsze błędy, stąd bramka na 0:1. Drugiej bramki nie liczę, ponieważ była to sytuacyjna bramka po kontrze. Myślę, że dobrze weszliśmy w mecz. Utrzymywaliśmy się przy piłce. Wiedzieliśmy, że Zagłębie dobrze gra z kontry, a my im ją przygotowaliśmy. Na poziomie ekstraklasy nie można robić takich błędów, ale mieliśmy wystarczająco dużo czasu, by zdobyć bramkę wyrównującą.

- Mieliśmy sporo szans. My nie jesteśmy Barceloną, która stwarza sobie kilkanaście sytuacji, co mecz. Mieliśmy ich wystarczająco, by zremisować. Mieliśmy też sporo stałych fragmentów gry, a nawet karny, który został nam odebrany po analizie VAR. Na końcu wyjeżdżamy stąd bez punktów. Nie mogę nic zarzucić chłopakom, walczyli do końca i starali się wyrównać. Gratuluję Zagłębiu zwycięstwa. Przed nami droga powrotna. Nie spuszczamy głów. Przed nami kolejne mecze. Nie możemy popełnić takich błędów i wygrywać. W szatni obejrzałem sytuację z Kamilem Drygasem i uważam, że takie karne były już odgwizdywane.

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy