menu

Transfery. Sebastian Walukiewicz zmienia klub. Ma przejść z Cagliari do Torino

5 lipca 2021, 22:09 | KK

Transfery. Sebastian Walukiewicz zmieni klub wewnątrz Serie A. 21-latek ma przejść do Torino FC - poinformował Piotr Dumanowski z Eleven Sports. W klubie z Piemontu spotka się z Karolem Linettym.

Walukiewicz zmienia klub. Ma przejść do Torino
Walukiewicz zmienia klub. Ma przejść do Torino
fot. Krzysztof Szymczak

Wychowanek MKP Gorzów Wielkopolski sezon zaczął jako podstawowy obrońca Cagliari. Jego sytuacja zmieniła się w lutym. Nowy trener Leonardo Semplici odstawił 21-latka na boczny tor. Ten był niezadowolony ze swojej sytuacji i wyraził chęć odejścia z klubu. Walukiewicz nie narzekał na brak zainteresowania. Pytały o niego m.in. Sevilla FC i VfL Wolfsburg. Nową drużyną Polaka ma zostać jednak Torino.

- "Włoskie media już o tym spekulowały, ale z tego co słyszę to niemal pewne. Sebastian Walukiewicz trafi z Cagliari do Torino. Zainteresowane były także Sevilla i Wolfsburg, ale Seba zostanie we Włoszech i ma dołączyć do ekipy Byków. Here we go!" - zakomunikował na Twitterze Piotr Dumanowski.

Włoskie media już o tym spekulowały, ale z tego co słyszę to niemal pewne. Sebastian Walukiewicz trafi z Cagliari do Torino. Zainteresowane były także Sevilla i Wolfsburg, ale Seba zostanie we Włoszech i ma dołączyć do ekipy Byków. [unicode_pictographs]%F0%9F%90%82[/unicode_pictographs] Here we go! [unicode_pictographs]%F0%9F%98%85[/unicode_pictographs] #włoskarobota— Piotr Dumanowski (@PDumanowski) July 5, 2021

Walukiewicz dołączył do Cagliari przed sezonem 2019/2020. Klub z Sardynii zapłacił Pogoni Szczecin 4 miliony euro. Kontrakt Polaka obowiązuje do czerwca 2024 roku.

21-latek rozegrał trzy mecze w reprezentacji Polski. Wszystkie za kadencji Jerzego Brzęczka.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje