menu

Filip Marchwiński odejdzie z Lecha Poznań? Juventus i Atalanta obserwują 17-latka

26 grudnia 2019, 09:24 | krk

Polska kolonia we Włoszech powiększa się z każdym okienkiem transferowym. Niedługo zasilić ją może Filip Marchwiński. 17-letni piłkarz Lecha Poznań znalazł się w kręgu zainteresowań Juventusu Turyn i Atalanty Bergamo.

Filip Marchwiński znalazł się pod lupą Juventusu i Atalanty
Filip Marchwiński znalazł się pod lupą Juventusu i Atalanty
fot. Lukasz Gdak

Marchwiński jakiś czas temu związał z włoską agencją menedżerską Branchini Associati. Ta w swojej stajni ma m.in wycenianego na 14 mln euro Matteo De Sciglio z Juventusu, Andreę Poliego z Bologny czy Angelo Ogbonnę z West Ham United. Od tej pory stało się jasne, że talent Lecha będzie chciał znaleźć nowego pracodawcę we Włoszech.

Fakt ten potwierdził Piotr Dumanowski w programie "Calcio Truck". - Mogę powiedzieć o Polaku, który pewnie trafi do Serie A i ma włoskiego agenta, pana Branchiniego. To Filip Marchwiński z Lecha Poznań. Jest w kręgu zainteresowań Juventusu i Atalanty - przyznał Dumanowski.

Kontrakt Marchwińskiego z Kolejorzem wygasa już w połowie 2021 roku. W związku z tym najsilniejszą pozycję negocjacyjną Lech będzie miał podczas najbliższego okienka transferowego. Sytuację diametralnie zmieniłby podpis piłkarza pod nową umową.

Marchwiński pierwszy mecz w Ekstraklasie rozegrał w grudniu 2018 roku przeciwko Zagłębiu Sosnowiec. W debiucie zdobył bramkę, stając się najmłodszym strzelcem gola w Ekstraklasie w barwach Lecha. W trwającym sezonie wystąpił w ośmiu meczach (sześć w lidze, dwa w pucharze), w których zanotował dwa trafienia.

[xlink]bd382a06-ed20-aa28-525f-e7c69607b709,66a8ddc0-6af5-6ed2-863a-51a62d79eedc[/xlink]
wideo: Press Focus/x-news

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje