Liga Narodów. Fantastyczne mecze na Wembley i w Szwajcarii

18 listopada 2018, 23:19 | PI

Niedziela zafundowała nam dwa fantastyczne widowiska, po których poznaliśmy uczestników turnieju finałowego Ligi Narodów.

Na Wembley Anglia podejmowała Chorwację. Gospodarze musieli wygrać, ponieważ tylko zwycięstwo dawało im upragniony awans. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale w drugiej wicemistrzowie świata za sprawą Kramaricia objęli prowadzenie. Synowie Albionu ruszyli do ataku, który okazał się skuteczny. Najpierw Jesse Lingard wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości, a chwilę później Harry Kane świetnie odnalazł się w polu karnym i dał Anglii upragniony triumf, a Chorwaci spadli z elity.

Anglia - Chorwacja 2:1

78. Lingard, 85. Kane – 57. Kramarić

Anglia:Pickford – Walker, Joe. Gomez, Stones, Chilwell – Barkley (62. Alli), Dier, Delph (73. Lingard) – Sterling, Kane (C), Rashford (73. Sancho)
Chorwacja:L. Kalinić – Vrsaljko (27. Milić), Lovren, D. Vida, Jedvaj – Modrić (C), Brozović – Rebić (46. Brekalo), Vlašić (79. Rog), Perišić – Kramarić

To co wydarzyło się w Lucernie jest nie do wyobrażenia. Pewni swego Belgowie prowadzili po siedemnastu minutach 2:0. Co ciekawe bramki zdobyli bracia Hazard - Thorgan i Eden. Wydawało się, że nic złego im się nie przytrafi, ale gospodarze ruszyli do ataku i jeszcze przed przerwą wygrywali 3:2. Bohaterem Helwetów okazał się Haris Seferović, który zdobył trzy bramki i był głównym architektem wysokiego triumfu 5:2. Oznacza to, że gospodarze zagrają w turnieju finałowym.

Szwajcaria - Belgia 5:2

27. Ricardo Rodríguez (kar.), 31. Seferović, 44. Seferović, 62. Elvedi, 85. Seferović – 2. T. Hazard, 17. T. Hazard

Szwajcaria:Sommer – Mbabu, Elvedi, Klose, Ricardo Rodríguez – E. Fernandes, Xhaka, Freuler (79. Zakaria), Zuber (87. Benito) – Shaqiri – Seferović (90+2. Ajeti)

Belgia:Courtois – Alderweireld, Kompany, Boyata – Meunier (90. Origi), Tielemans, Witsel, Chadli (65. Batshuayi) – T. Hazard, D. Mertens, E. Hazard

[xlink]fe0536dd-6778-10d9-6f1a-7af771a8880a,72fb52ff-ef70-7b14-4fa8-b0f0562a2e7c[/xlink]

Wrestler, DJ, pomocnik egzorcysty. Co robią byli piłkarze?